Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 05, 11:17

Violeta Mičiulienė. Ar esi Barsoj gėręs kavą su Robke?

Šimtą metų nematytas draugas pakylėtai man pasakoja, kaip netrukus išvyks į Barsą. Linkčioju galvą ir vaidinu, kad Barsa – tai mano tikroji ir gimtoji vieta, nors neturiu supratimo, kur tai yra. Latvija? Turkija? Galų gale neištveriu ir prisipažįstu, kad nežinau, kas tas Barsas. Jis labai nustemba, kad aš nežinau, jog Barsa yra Barselona! Visi taip ją vadina. Ir jis, nors nė karto ten nėra buvęs. Bet neužilgo tikrai važiuos.
Violeta Mičiulienė Tik prenumeratoriams
Violeta Mičiulienė / „Turiu fotoaparatą“ nuotr.

Aš tikrai buvau Barselonoje, bet kažkodėl taip menkinančiai pavadinti šį didingą miestą net nebūtų šovę į galvą, nors girdėjau, kad vietiniai taip ją vadina. Bet juk jei šeimoje tėvą visi vadina „Bosu“, aš atėjusi į svečius nepulsiu jam sakyti: „Bose, ar gali man padaryti kavos?“ Manau, kad ir po dešimto vizito neišdrįsiu taip pasielgti.

Lygiai taip pat jaučiuosi, kai girdžiu sakant „mūsų Lietuvėlė“. Kaip kažkokia paukštužėlė vargdienėlė.

Mažybiniai, maloniniai žodžiai man patinka, bet ne visur tinka. Aš gyvenu Lietuvoje, o Lietuvėlė – tai kažkokia šalies parodija. Kaip lietuvių liaudies dainose „bernužėlis“ turi tokį pašlemėko atspalvį, o bernelis - tai būsimų vestuvių pranašas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką