Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 20, 11:05

Violeta Mičiulienė. Jei gyveni su klounu, vieną kartą tavo cirkas vis tiek bankrutuos

Dirbau tada kultūros namuose. Iš vakaro atvažiavo cirkas, kad per naktį pas mus paliktų gyvūnus. Du pusgirčiai klounai (jie buvo nenusigrimavę, bet aš ir be grimo juos pažinau) išaiškino, kas pasilieka miegoti. Kokie gyvūnai ir kaip su jais elgtis.
Violeta Mičiulienė Tik prenumeratoriams
Violeta Mičiulienė / „Turiu fotoaparatą“ nuotr.

Visi žvėriukai į mane žiūrėjo su liūdnu priekaištu, nes matė, kad mes su tais dvokiančiais varguoliais esame iš tos pačios genties. Mes, žmonės, kurie vieni kitiems demonstruojam gyvūnus nelaisvėje, kad pasipuikuotume vieni prieš kitus ir uždirbtume pinigų.

Viename narve tupėjo beždžionėlė. Nedidelė, jaunutė. Susirietusi priminė nedidelį pilką arbūziuką. Išdrįsau atverti narvą. Ji atsargiai užsikeberojo man ant pečių ir apsikabino mano galvą. O aš pasijutau kaip mama. Ji tą suprato. Abi valgėm vaisius, gėrėm vandenį. Atėjo mano vaikai ir ji ant jų šaukė. Neleido jiems prie manęs prisiartinti.

Pasilikau miegoti darbo vietoje kartu su ja. Ilgai negalėjau užmigti galvodama apie mūsų abiejų likimą. Ji patikėjo, kad su manimi bus jos ateitis. Aš žinojau, kad taip nebus.

Kitą dieną atvyko šeimininkai. Naujoji mano draugė prie manęs nieko neprileido. Šaukė ir visiems daužė per rankas.

Atėmė. Grubiai ištraukė iš mano glėbio, o ji tiesė į mane rankas.

Parlėkiau namo verkdama ir atitempiau didžiulį meškiną, kad ji turėtų į ką įsikabinti ir užmigti. Kai ją atnešė po pasirodymo, ji apsimetė, kad manęs nemato. Kai ją įdėjo į narvą, ji mano atneštą meškiną pradėjo daužyti, mušti, šaukti ir aš, nepakėlusi to vaizdo, išbėgau namo.

Jaučiausi kaip išdavikė. Ką reiškia jaučiausi?! Aš ir dabar taip jaučiuosi.

Juk mes tampam atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukiname.

Iki šiol sugrįžta tas jausmas, kad jei negali padėti, nereikia daryti nieko, jei tavęs neprašo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką