Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 11d. 21:00

12 klausimų apie seksą, kuriuos turėtų apsvarstyti kiekviena pora

Nuogas vyras.
Shutterstock nuotr. / Nuogas vyras.

Dažniausiai su vyrais galime kalbėtis apie viską: vaiko pažymius, politikos naujienas, kiną, muziką ir kulinarinius atradimus, bet apie seksą – ne, jokiu būdu. O be reikalo. Tai turėtų aptarti kiekviena pora – geriau vėliau negu niekada.

1. Ką jūs apskritai manote apie seksą? Klausimas gana filosofiškas, bet dažnai skirtingai suprantamas. Tai būdas išreikšti meilę ir švelnumą? Artumo ir prieraišumo simbolis? Būdas susilaukti vaikų? Apsikeisti energija? Tai – eksperimentų laboratorija? Ar viskas kartu?

2. Grįžtamasis ryšys. Vyras, nežinodamas tikrųjų jūsų troškimų, vargu juos patenkins, o neigiamos jūsų emocijos vis vien kada nors prasiverš. Susitarkite, kad visada pasakysite vienas kitam savo pageidavimus – tik švelniai ir taktiškai, aišku. Apsvarstykite ir „einamuosius“ klausimus, pavyzdžiui, kaip abu vertinate preliudiją?

3. Ką daryti, jei nesinori. Kartais partnerių temperamentas skirtingas. Net jei dabar vyrauja harmonija, pasikalbėkite, kaip elgsitės, jei vienam ar kitam nesinorės dažnai mylėtis. Kaip vengsite konfliktų? Susitarkite ieškoti kompromisų.

Taip pat skaitykite: 15 mados taisyklių, kurias privalote pažeisti

4.  Jūsų intymusis grafikas. Pakalbėkite, kaip dažnai jūs nusiteikę artumui. Ar patinka, kai tai įvyksta spontaniškai ar esate nusiteikę seksą planuoti kaip verslo susitikimus? 

5. Idėjos, troškimai ir fantazijos. Galimybė atvirai papasakoti, ko norėtumėte iš jūsų artimo ryšio, – pasitikėjimo vienas kitu požymis. Bet galbūt jums priimtiniau to neišreikšti žodžiais, o, tarkime, parašyti laiškelį, apsiriboti gestų kalba ar drauge pasižiūrėti filmą, kuris užvestų jūsų partnerį ant teisingo kelio.

Shutterstock nuotr./Graži moteris.
Shutterstock nuotr./Graži moteris.

6. Jūsų ribos. Pasirengimas eksperimentams ir leistinas jų diapazonas – labai asmeniškas reikalas. Pasikalbėkite, kur yra kieno „raudona linija“: ką galite išbandyti ir ko – jokiu būdu. Aptarkite ne tik estetiką, bet ir higieną, kuri poros intymiajame gyvenime ypač svarbi. 

7. Jūsų meilės kalba. Net jei jums priimtiniau lovoje ką nors malonesnio veikti už kalbas, žodžių neišvengsite. Tik štai jei abiejų leksika nesutampa, jei partnerio žodžiai sukelia juoką ar suerzina, vertėtų susitarti, kaip kas ką vadina. Pavyzdžiui, vargu ar jis bus laimingas, jei jo pasididžiavimą vis vadinsite mažyliu ar mikučiu...

8. Kontracepcija. Aptarkite apsisaugojimo būdus ir atraskite tokį, kuris bus efektyvus ir abiem priimtinas. Ir ką darysite, jei neplanuotai pastosite?

Taip pat skaitykite: Kontraceptinė minispiralė: kuo ji ypatinga?

9. Ar mylėsitės susipykę? Daugelis porų mano, kad seksas po kivirčo paįvairina intymų gyvenimą: audringas susitaikymas dovanoja ryškius pojūčius. O kai kam seksas susipykus apskritai nepriimtinas, nes nepatirsite jokio malonumo. Įsitikinkite, kad abiejų požiūriai sutampa.

Shutterstock nuotr./Pėdos smėly.
Shutterstock nuotr./Pėdos smėly.

10. Žaislai ir žaidimai. Viena vertus, visos „techninės priemonės“ paįvairina lovos reikalus, o kita vertus, kai kurie vyrai linkę įsižeisti, aptikę spintelėje prie lovos mechaninį „varžovą“. O jei jūsiškis jūsų fokusams apskritai nepasirengęs, tai staiga sumanius persirengti gundančia stiuardese, vietoj meilės nakties galite gauti humoro vakarą. Taigi, žaidimui, kaip ir tango, reikia dviejų...

11. Jūsų kompleksai. Turbūt nėra moters, kuri būtų šimtu procentų savimi patenkinta ir įsitikinusi savo seksualumu. Ir jei dėl to, kad graužiatės dėl pernelyg putnios savo figūros, jaučiatės susikausčiusi lovoje, tikrai nieko gero: juk vyras net neįtaria, dėl ko jums nejauku. Mat jis jus mato žavią ir gražią ir tuo jus nuolat įtikinėja, tad prieis prie neteisingų išvadų, kad kaltas jis pats. Geriau jau papasakokite, kad kartais jaučiatės tiesiog stora ir neseksuali – jis tikrai jus įtikins priešingai.

Taip pat skaitykite: Patarimai drovuolei: kaip pasakyti mylimajam, ko nori lovoje

12. Kai sekso nebėra... Pasitaiko, kad seksas ilgam išnyksta iš poros gyvenimo. Ne taip svarbu, ar tai nutinka palaipsniui, ar staiga, svarbiau išsiaiškinti, kodėl ir ką daryti? Priežasčių gali būti įvairių: chroniškas nuovargis, bloga savijauta, ligos, prasta nuotaika, nuoskaudos... Bet kuriuo atveju būtina atvirai pasikalbėti, kartu paieškoti išeities, o galbūt kreiptis į specialistus.   

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką