Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 14d. 21:00

4 būdai elegantiškai išsiskirti

Išsiskyrimas
„Shuterstock“ nuotr. / Išsiskyrimas

Kartais išsiskirti daug sunkiau negu susipažinti. Bet jei jau sudėjote visus taškus virš „i“ ir nutildėte nedrąsiai pypčiojantį sąžinės balselį, metas veikti!

Kodėl vertėtų paskubėti? Ne todėl, kad persigalvotumėte, o todėl, kad visko nesugadintumėte ašaromis ir gailiais rypavimais.  

1. Nuoširdus pokalbis

Žinome – tai sunkiausia. Ypač jei jis žvelgia drėgnomis įsimylėjusiomis akimis. BET... Jei nejaučiate jam buvusių jausmų ir nenorite amžiams prarasti gero žmogaus, verta rizikuoti. Pabandykite paaiškinti, kad norite likti draugais – tai įmanoma, jei pasitikėjote vienas kitu ir vienas kitą gerbėte. Tiesiog supratote, kad šis vyras – ne jūsų romano herojus. Ir gerai – verčiau tai suprasti dabar, o ne po penkerių metų ir trijų bendrų vaikų.

Taigi, kalba galėtų būti maždaug tokia: „Tu man visada patikai, atrodei nuoširdus ir patikimas. Atleisk, kad tave apvyliau, bet dabar supratau, jog mums geriau likti tiesiog draugais.“

Neabejokite – jei jis dar puoselėja jums kokius nors jausmus, tokiais žodeliais neliks sužavėtas, bet praeis mėnuo, pusmetis, metai – galbūt susitikę draugų kompanijose galėsite ramiai bendrauti, be to, galėsite jam visada paskambinti ir paverkti, kad jus paliko eilinis šunsnukis. O juk gyvenime būna fokusų, kai toks „geriausias draugas“ ir vėl tampa mylimuoju...

2. Romantiška vakarienė

Tradicinis viso pasaulio besiskiriančių porų atsisveikinimo būdas. Turbūt matėte kokį tuziną filmų, kai ji restorane apsipila ašaromis, trenkia jam antausį ir išbėga? Bet čia ne apie jus, juk damos nesimuša. Būdas tinkamas seniems meilužiams – jūs tiesiog pajutote, kad tokie santykiai numirę, nejuda nė į jokią pusę ir nutarėte pagreitinti natūralią baigtį. Kodėl to nepadarius maloniai: tyli muzika, romantiška aplinka, vynas, gardus maistas ir jūs – pasipuošusi ir graži kaip pasakų fėja.

Taip pat skaitykite: Efektyvūs patarimai, kaip ištverti sunkų išsiskyrimą

Pasakykite, koks jis jums brangus, kaip jūs jį vertinate, kokia esate dėkinga už tas gražias dienas ir naktis. Jis, aišku, stengsis jūsų nepaleisti – labai nesispyriokite, kai paaiškės, kad jis svajoja apie aistringą naktį (patarimas galioja toms, kurioms tai tinka). Tik štai iš ryto ramiai apsisukite ant kulno ir pasakykite: „Sudie, brangusis. Vis dėlto supratau, kad gyvenime man reikia kažko daugiau – nei tik gero sekso.“

3. Žaismingas skandalas

Neblogas būdas ekscentriškoms damoms ir savo galia įtikėjusioms gražuolėms. Pretekstu galėtų tapti bet koks paskutinis lašas, pramušęs jūsų dievišką kantrybę. Vis dėlto patartina nevirsti šlykštybėmis besiplūstančia ir kaip signalizacija kaukiančia boba – nereikia prisiminti visų nuoskaudų, nors tikime, kad jų būta.

Skirtis su jūsų nenuskriaudusiais, o tik nusibodusiais vyrais vertėtų elegantiškiau. Mažas skandaliukas su vienu kitu porceliano puoduko trinktelėjimu, ir tiek.

4. Šaltas išsiskyrimas

Jei jums atgrasūs skandalingi išsiskyrimai ir meilūs veblenimai – tebūnie finalas bus kandžiai šaltas. Jokių dūsavimų ir prisiminimų, jokių aikčiojimų ir padėkų. Ramiu balsu reikia ištarti: „Mes skiriamės. Jau nieko nebepakeisi. Taškas.“

Taip pat skaitykite: Kaip bendrauti su buvusiuoju?

Toks beaistris paaiškinimas leis buvusiam mylimajam aiškiai suvokti, kad nevertėtų jūsų laikyti nagais įsikirtus į palto rankovę. Jis netgi atmuš jo norą priekaištauti, derėtis, įkalbinėti ir dar visaip kaip paveikti jūsų apsisprendimą. Jis supras. Ar bent apsimes, kad suprato.  

Aišku, gali kilti po kelių dienų ir audringų pasiaiškinimų, jeigu vyrui tai buvo netikėta. Gal ir nujautė, kad nėra šeimoje gerai, tačiau tokio sprendimo iš jūsų nesitikėjo. Būkite miela ir jam pasakykite ramiai ir aiškiai. Juk tą žmogų mylėjote, jis yra jūsų vaikų tėvas, todėl reikėtų tokią žinią, kuri keis visą šeimos gyvenimą iš pagrindų, pateikti gerbiant to žmogaus, su kuriuo ketinate skirtis, jausmus.

Reikėtų tokią žinią, kuri keis visą šeimos gyvenimą iš pagrindų, pateikti gerbiant to žmogaus, su kuriuo ketinate skirtis, jausmus.

Paprastai, kai jau būna aiški santykių baigtis – skyrybos, tik vis neįvardijamas pats faktas, poros nebesiaiškina, kieno poreikiai santuokoje buvo nepatenkinti, kaip kas jautėsi santykiuose ir kas ko nepadarė arba darė tik paisydamas savo interesų. Tokie pokalbiai, rėkimų stadijos, priekaištai jau būna išsemti, ir kaltinimai („aš visada, tu – niekada“) neveikia. Atsiranda pojūtis, kad veliatės tose pačiose temose, kartojatės, o niekas nesikeičia. Tiesiog santykiai taip nuvažiavo žemyn, kad išsigelbėti ir išsaugoti pagarbą vienam kitam suteikia tik gyvenimas skyrium.

Taip, menas ištarti „sudie“. Linkime patirti mažiau skausmo pačioms bei kažkada mylėtą žmogų nuo to skausmingo išgyvenimo irgi apsaugoti, tam paruošti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką