Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 28d. 09:02

4 priežastys, kodėl geri vadovai nesibaimina būti emociškai pažeidžiami

Griežtas viršininkas
123RF.com nuotr. / Griežtas viršininkas

Pažeidžiamumas daugeliui kelia siaubą. O žodžių junginys „pažeidžiamumas darbovietėje“ gali išprovokuoti dar daugiau baimės. Daugelis pažeidžiamumą sieja su silpnumu – ir dauguma nenori atrodyti silpni. Tiesa tokia: pažeidžiamumas padaro jus geresniu vadybininku ir net geresniu žmogumi, teigia businessinsider.com. Tikrai verta išbandyti tai darbovietėje. Panagrinėkime priežastis, kodėl tai verta dėmesio ir pastangų.

1. Pažeidžiamumas puoselėja stipresnius ryšius

Jei nesate pasiruošę atsiverti žmonėms, tikėtina, kad jie irgi nebus pasiruošę to daryti. Pasitikėti komandos nariais būtina, kad jie pasitikėtų jumis ir kad galėtumėte sukurti tinkamą aplinką komandai atlikti geriausią darbą.

Niekas nenori dirbti robotui. Patys pagalvokite. Jei dirbtumėte žmogui, visada kalbančiam tik apie darbą, niekada nepasakojančiam apie savo gyvūną ar apie tai, kaip praleido savaitgalį, ar norėtumėte su juo dalytis tuo, kas vyksta jūsų gyvenime? Ar jaustumėtės patogiai klausdami sudėtingesnių klausimų? Greičiausiai ne.

Norėdami sukurti tvirtą bendravimo su komanda pagrindą, su žmonėmis turite užmegzti žmogišką ryšį.

Norėdami sukurti tvirtą bendravimo su komanda pagrindą, su žmonėmis turite užmegzti žmogišką ryšį. Tai nereiškia, kad būtina pasakoti viską – jiems nebūtina žinoti jūsų giliausių ir tamsiausių paslapčių – tačiau leisti jiems žinoti, kad turite ir gerų, ir blogų dienų, nepakenks. Jei norite būti kuo geriausias savo komandos vadovas, šiek tiek atsiverkite.

2. Jūsų komanda bus drąsesnė

Neprivalote būti vieninteliai, kurie mokosi iš savo klaidų. Jei esate pasiruošę pripažinti, kai esate neteisūs arba kai nežinote atsakymo, jūsų komandos nariai seks jūsų pavyzdžiu. Jie būtent taip ir mokysis: saugioje aplinkoje ir žengdami koja kojon, o ne slapstysis ir apsimetinės, kai kas nors neaišku.

Dalytis mintimis ir idėjomis gali būti baisu. Tačiau tam, kad komandos nariai jaustųsi saugiai, dalydamiesi inovatyviomis idėjomis turite būti pasiruošę retkarčiais ir patys atrodyti šiek tiek kvailai. Psichologinis saugumas efektyviai dirbančioms komandoms yra labai svarbus, ir jis neįvyksta savaime. Tam reikia įdirbio, kaip ir bet kam kitam.

Shutterstock nuotr./Komanda
Shutterstock nuotr./Komanda

3. Pažeidžiamumas gali paspartinti problemų sprendimą

Kaip sakė Bene Brown: „Pažeidžiamumas yra inovacijų, kūrybingumo ir pokyčių gimimo vieta.“ Jei norite sukurti ką nors naujo ar išspręsti problemas, turite leisti sau būti pažeidžiamiems. Jei netapsite pažeidžiami, visą laiką darysite tą patį ir nieko nepasieksite. Pasaulis keičiasi labai greitai ir dauguma mūsų nespėja keistis kartu su juo.

Šiandien klientai, pirkėjai ir darbuotojai susiduria su problemomis, kurių prieš metus net nebuvo. Norėdami pateikti sprendimus ir suteikti reikiamą palaikymą, turime reguliariai studijuoti naujas koncepcijas ir požiūrius – net jei tai yra nepatogu. Dalijimasis naujomis idėjomis reiškia būti pažeidžiamiems, tačiau tai taip pat yra būdas gauti geresnius sprendimus.

4. Dėl to gerėja bendravimas

Labai svarbu būti atviriems dėl to, kas vyksta organizacijoje ar komandoje. Ir, jei nesate pasiruošę su komanda atvirai kalbėti apie pakilimus ir nuopolius, komandos nariai nebus pasiruošę atsilyginti tuo pačiu.

Atviras dialogas gali būti sudėtingas ir nemalonus, tačiau jis taip pat gali padėti pasiekti efektyvesnio komandos darbo. Jei kolektyvui įdiegsite, kad grįžtamasis ryšys ir atviras dialogas yra reguliari darbo dalis, o ne baisus ir neįprastas įvykis, kolektyvas dirbs daug efektyviau. Jei norime pokyčių, turime būti pasiruošę atvirauti apie tai, kas vyksta organizacijoje ir komandoje.

Pažeidžiamumas yra labai svarbus norint būti geru lyderiu, tačiau nepamirškite sąmoningai galvoti, kaip tą pažeidžiamumą įnešame į darbo aplinką. Svarbiausia viską sakyti taip, kaip yra, o ne per daug dalytis asmeniniu gyvenimu. Čia kalbame ne apie visų filtrų išjungimą – yra riba tarp buvimo atviram ir visų paslapčių išklojimo. O dabar šiek tiek nugriaukite savo sienas ir žiūrėkite, kaip auga jūsų komanda.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:07
01:20
02:44

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką