Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2022 sausio 14d. 20:59

5 požiūriai į internetines pažintis, kurie neveikia

Internetinė pažintis
123RF.com nuotr. / Internetinė pažintis
Internetinės pažinčių svetainės apipintos įvairiausiais mitais. Dažnai sakoma, kad žmonės ten ieško tik vienos dienos nuotykių ir sekso, todėl patikimo partnerio jose ieškoti neverta. Portalas psychologies.ru surinko visus dažniausius mitus apie internetines pažintis ir juos paneigė.

Internetinės pažintys – nevilties išraiška

Mitas, kad internete galima susipažinti tik su nevykėliais arba lengvabūdiško elgesio žmonėmis, vis dar labai gajus, bet seniai neatitinka tikrovės.

Žinia, šiuolaikinis žmogus nuo ryto iki vėlaus vakaro sėdi įnikęs į kompiuterius ar telefonus, net ir pietų metu ar viešajame transporte. Naujausios technologijos šiuo metu naudojamos mokymams, darbui, apsipirkimui, pokalbiams su draugais ir kitoms veikloms. Todėl specialistai vis dažniau teigia, kad šiandien partnerio paieškos internete tiesiog taupo mūsų laiką, juolab kad dažnai išeiti į žmones gyvai užsiėmusiam asmeniui dažnai nėra laiko. O štai internete galima ieškoti partnerio visą parą, rūšiuoti kandidatus pagal pomėgius, amžių, gyvenamąją vietą ir pan.

123RF.com nuotr./Internetinės draugystės
123RF.com nuotr./Internetinės draugystės

Kryptingai ieškoti partnerio – gėda

Mes įpratę manyti, kad meilė – tai, kas turi su mumis atsitikti staiga ir netikėtai, iš pirmo žvilgsnio, arba išaugti iš abipusės simpatijos jausmo, todėl ieškoti santykių kryptingai neteisinga.

Tačiau į situaciją galima pažvelgti iš kito požiūrio taško. Ar po 10 metų jums iš tiesų bus gėda savo vaikui pasakyti, kad su jo tėčiu ar mama susipažinote internete? Vargiai. Jau šiandien toks pažinties būdas skamba taip pat natūraliai, kaip 1990 m. pasakyti, kad mes susipažinome diskotekoje. Faktas, kad atradote vienas kitą interneto platybėse ir sukūrėte puikius santykius, – priežastis savimi didžiuotis, o ne jausti gėdą.

Čia renkasi turintieji problemų dėl bendravimo

Tarkime, vakarėlio metu jūs susipažinote su žmogumi, kuriam jaučiate simpatiją. Tačiau tuo metu jūs tik pasikalbėjote, o toliau jūsų bendravimas persikels į kurią nors iš programėlių. Būtent interneto pagalba jūs stengsitės vienas kitą geriau pažinti, o gyvuose pasimatymuose tiesiog tikrinsite įspūdį, kurį susidarėte iš internetinio bendravimo. Bendravimas internete šiandien jau nėra drovumo išraiška, tai gyvenimo būdas ir šiuo metu labiausiai paplitusi bendravimo forma.

Ar po 10 metų jums iš tiesų bus gėda savo vaikui pasakyti, kad su jo tėčiu ar mama susipažinote internete?

Internetas – ne vieta rimtiems santykiams

Vyrauja nuostata, kad internetinės pažintys yra trumpalaikės ir negali peraugti į rimtus santykius ar santuoką. Tačiau šiandien internete bendrauja šimtai tūkstančių žmonių. Norint čia atrasti „savo“ žmogų, reikia peržiūrėti didelį skaičių paskyrų, užmegzti dešimtis dialogų, reguliariai vaikščioti į pasimatymus. Taigi būtina atlikti rimtą darbą.

Žinoma, internete yra tam tikras procentas žmonių, kurie neieško rimtų santykių, tačiau tas skaičius praktiškai toks pats, kaip ir realiame gyvenime.

Internetinėse pažinčių svetainėse ieško tik sekso

Pažinčių svetainės paprastai renka duomenis apie jais besinaudojančius žmones. Pavyzdžiui, kai žmogus nusprendžia pašalinti savo paskyrą, dažnai jo paprašoma nurodyti priežastį. Pasirodo, dažniausia priežastis – „radau porą“, rečiausia – „per daug seksualinio pobūdžio pasiūlymų“.

Tiesa, tokių pasiūlymų tikrai įmanoma gauti, tačiau sekso partnerio tam tikri žmonės ieško ne tik internete, bet ir realiame gyvenime – tai nėra išskirtinai interneto ypatumas. Pavyzdžiui, vyras, susipažinęs su moterimi bare, tikrai ne visada ieško rimtų santykių. Vyrai, kurie susirašinėdami internete užsimena apie seksą, taip pat elgiasi ir gyvenime. Šiuo atveju internete bent jau glaima iš karto užblokuoti tokį žmogų, gyvenime tai padaryti gali būti sunkiau.

Taigi psichologai pabrėžia, kad internetas – labai patogi erdvė santykių paieškai. Žinoma, tarp interneto vartotojų yra žmonių, turinčių sunkumų bendraujant realiame gyvenime. Vis dėlto daugeliui pažinčių svetainės yra išeitis iš vienatvės.

Pasak jų, pažinčių svetainėse yra daug adekvačių, socializuotų vienišų žmonių. Tačiau norint surasti tinkamą žmogų, svarbu suprasti, kokio žmogaus jūs ieškote ir kuriam tikslui – tai padės išvengti nusivylimų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

08:08
20:36
01:37

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką