Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 09 03, 09:32

5 požymiai, rodantys, kad jūsų viršininkas neturi lyderystės įgūdžių ir kenkia kolektyvui

Bandydami išsiaiškinti, ką geri lyderiai daro, kad pasiektų sėkmę, vis grįžtame prie nepaneigiamo fakto, priešingo blogai lyderystei: gera lyderystė yra tarnystė kitiems bei jų poreikiams, kad jie galėtų pasiekti didžiausią savo potencialą.
Griežtas viršininkas
Griežtas viršininkas / 123RF.com nuotr.

Kita tiesos apie blogą lyderystę bomba: efektyviai dirbantys individai, prisidedantys prie kompanijos gerovės ir neturintys reikiamų lyderystės kompetencijų, tačiau paaukštinami iki vadovaujančių pareigų, neturėtų atlikti rūpinimosi kitais žmonėmis vaidmens.

„Business Insider“ nevardija ieškomiausių geros lyderystės bruožų, tačiau pateikia žiaurią tiesą apie viršininkų, žlugdančių darbuotojus ir visą organizaciją, rūšis.

1. Biurokratiškasis viršininkas

Norite darbe pamatyti toksišką vadovavimo struktūrą? Atkreipkite dėmesį į rašiklių dėžutės pirkimo patvirtinimo procesą. Hierarchijoje yra tiek daug patvirtinimo lygių, tiek daug komitetų, darbo grupių ir posėdžių bei tiek daug vadovavimo sluoksnių ir dalykų, kuriuos reikia padaryti, norint priimti galutinį sprendimą, kad darbuotojai praranda motyvaciją ir tiesiog tampa biurokratijos aukomis. Taip jiems labai aiškiai sakoma: „Mes jumis nepasitikime.“

Darbuotojų krūtinės anginos, širdies smūgio ar mirties rizika didėjo, kai šie dirbo su nemandagiais, toksiškais viršininkais.

2. Informaciją kaupiantis viršininkas

Vadovai, turintys polinkį kaupti informaciją, tai daro, kad turėtų galios ir galėtų kontroliuoti savo aplinką bei joje esančius žmones. Tokia dusinanti galia ir kontrolė, nukreipta į kitus žmones, yra efektyviausias būdas pražudyti pasitikėjimą. Priešingybė – geras lyderis, kuris veikia atsakingai ir dalinasi informacija su savo komanda.

3. Nemandagus viršininkas

Kaip Robertas Suttonas, Stanfordo profesorius ir bestselerių autorius, aiškina savo knygoje „The Asshole Survival Guide“ – kai nemandagūs viršininkai blogai elgiasi su žmonėmis, dingsta visa jų motyvacija ir susitelkimas; tuomet žmonės tris kartus mažiau linkę veikti visu pajėgumu.

Tiesa tokia, kad darbas su tokiais viršininkais tiesiogine prasme gali tapti gyvybės ir mirties klausimu. Švedų mokslininkai iš Stokholmo universiteto streso tyrimų instituto 10 metų stebėjo 3 100 vyrų ir pastebėjo, kad darbuotojų anginos, širdies smūgio ar mirties rizika didėjo, kai šie dirbo su nemandagiais, toksiškais viršininkais.

4. Viršininkas, kuriam nusispjauti į jūsų asmeninį gyvenimą

Nors lankstus darbo grafikas ir darbas per atstumą (iš namų) vis populiarėja, vis dar yra vadovų, kontroliuojančių savo darbuotojų darbo kiekį ir laiką. To pasekmė – žmonės aukoja savo asmeninį/šeiminį gyvenimą; persidirbimą įrodo 50+ savaitinių darbo valandų, trumpos atostogos arba jų nebuvimas bei 24/7 pasiekiamumas darbo reikalais.

Dėl to didėja sveikatos problemų rizika, kurią sukelia stresas darbe, nepakankamas miego kiekis bei konfliktas tarp darbo ir kitų gyvenimo sferų.

123RF.com nuotr./Pokalbis
123RF.com nuotr./Pokalbis

Vieno didžiulio jungtinio Harvardo verslo mokyklos ir Stanfordo universiteto tyrimo metu mokslininkai pamatė, kad ilgos darbo valandos yra susijusios su hipertenzija ir nesveiku elgesiu, tokiu kaip rūkymas.

5. Kontroliuojantis viršininkas

Vadovas, kontroliuojantis kiekvieną smulkmeną, yra tikrų tikriausias kontrolės maniakas. Darbo aplinka yra dusinanti, nes jis nori kontroliuoti visus sprendimus. Toks vadovas nepasitiki komanda, todėl užduotys retai kada būna deleguojamos kitiems.

Tokiu atveju paprastai pastebėsite, kad grupės diskusijoms ar idėjoms nėra vietos/laiko, kadangi vadovavimo stilius yra autokratija, o tai riboja kūrybiškumą bei norą mokytis naujų dalykų. Ištikimi darbuotojai, bandantys surasti savo darbo prasmę, lieka nieko nepešę ir girdi tik įsakymus.

Jei turite tokį viršininką ir dirbate tokiomis sąlygomis, galbūt pats laikas atnaujinti savo gyvenimo aprašymą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką