TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

6 priežastys, kodėl moterys palieka santuoką. Aiškina šeimų terapeutai

Apie skyrybas su savo sutuoktiniu svarstančioms moterims šeimos terapueutai tampa tarsi tuo paskutiniu šiaudu, galbūt vis dar galinčiu išgelbėti, jų akimis, jau visai pašlijusią santuoką.
Bučinys
Bučinys / „Fotolia“ nuotr.

„Labai dažnais atvejais šių moterų vyrai iki šio momento net nežino, kokios gilios ir sunkios yra jų santuokos problemos, – tikina Pensilvanijos valstijoje dirbanti santuokos terapeutė Christine Wilke. – Būtent dėl šios priežasties gera komunikacija tarp partnerių ir yra tokia svarbi sėkmingai ir sveikai santuokai. Pernelyg daug moterų nesijaučia matomos, išgirstos ar vertinamos santykiuose“.

Portalui huffingtonpost.com Christine Wilke ir kiti santuokos ekspertai atskleidžia šešias pagrindines priežastis, dėl kurių skirtis nusprendžia moterys.

TAIP PAT SKAITYKITE: 7 priežastys, kodėl vyrai palieka santuoką. Aiškina šeimų terapeutai

Jos jaučiasi nevertinamos ir pernelyg atsakingos už santykius

Norint, kad puikiai klostytųsi tiek paprasti santykiai, tiek ir santuoka, prie to turėtų prisidėti abu partneriai, ne tik moteris. Kiekvieniems santykiams reikia dėmesio, pastangų, planavimo ir tvirto bendravimo.

Vis tik, anot Niujorke dirbančios psichologės Kristin Davin, daugelis moterų vakare grįžusios namo ir svarstančios, ką per dieną jos padarė dėl savo šeimos, taip pat savęs klausia, o kur gi tuo metu buvo jų sutuoktinis?

„Šios moterys jaučia lyg neštų visą santykių naštą ant savo pečių – jos rūpinasi šeima, buitimi ir dar pačios turi sugalvoti, kaip reikėtų puoselėti santykius, kad šie neprarastų gyvybingumo. Kyla didžiulis susierzinimas, kai iš vyro ši moteris negauna to paties: nei pastangų, nei rūpesčio, nei dėmesio. Tuomet ateina laikas, kai ji pradeda savęs klausti: „O kam gi aš varginuosi?“. Dažniausiai po šio klausimo kelio atgal jau ir nebėra“, – tikina K.Davis.

Su sutuoktiniu jos nuolat ginčijasi dėl to paties

„Daugelis moterų, ateinančių pas mane, skundžiasi jau metų metus su savo sutuoktiniu kofliktuojančios dėl vienos ir tos pačios problemos. O kuomet moteris jaučia, kad jos poreikiai yra vis nepatenkinami, nepasitenkinimas santuoka ir savo antrąja puse vis labiau auga. O kuo šis nepasitenkinimas didesnis, tuo santuokai jis tampa pražūtingesnis.

Kai moterys pajunta, kad savo sutuoktinio negali įkvėpti pokyčiams, dažnai išgirstu iš jų tokias frazes, kaip: „Jis niekada manęs neišklauso“, „Jo atsiprašymai man nieko nereiškia“, „Jis niekada nepasikeis“ ir pan. Galiausiai šios moterys tiesiog pasiduoda ir pradeda ieškoti išeities iš santuokos“, – tikina santuokos ir šeimos terapeutė Olga Bloch.

Jos nepatenkintos intymiu gyvenimu

Daugeliui porų seksas yra puikus barometras, parodantis bendrą santuokos sveikatą. Anot psichologės Kristin Davin, kuomet moterys pradeda skųstis intymiu savo ir sutuoktinio gyvenimu, dažnai po šiomis problemomis iš tiesų slypi kur kas gilesnės santuokos bėdos.

„Intymiu gyvenimu nepatenkintos žmonos dažniausiai jaučiasi tiesiog pervargusios ir praradusios emocinį ryšį su savo sutuoktiniu“, – sako K. Davin.

Jos nesikalba ir nesuartėja emociškai su savo sutuoktiniu taip, kaip anksčiau

Anot santuokos terapeutės Christine Wilke, daugelį moterų iki skyrybų atveda ir prarastas emocinis ryšys su savo sutuoktiniu.

„Dingęs emocinis ryšys su sutuoktiniu, sakyčiau, ir yra pagrindinė priežastis, pastūmėjanti moteris prie skyrybų slenksčio“, – sako Ch. Wilke.

Jos emociškai/psichologiškai „perauga“ savo sutuoktinį

„Kiekvienas iš mūsų bėgant laikui augame ir keičiamės, bręstame ir tobulėjame. O problema santykiuose tai tampa tuomet, kai vienas iš partnerių tiesiog tuo tarpu stovi vietoje.

Dėl to konsultacijose dažnai išgirstu žmonos skundą savo vyrui: „Manau, kad aš tiesiog tave „peraugau“. O į šeimos terapeutus šios moterys kreipiasi dėl to, kad užpildytų tas savo sutuoktinio spragas. Ir jei jis priešinasi, kaip dažniausiai ir būna, santykiuose kyla įtampa ir iki skyrybų telieka vos vienas žingsnis“, – sako psichologė Anne Crowley.

Jos pasiekia tokį tašką, kuomet skyrybos joms tampa vieninteliu būdu pradėti rūpintis savimi

„Dažnai šį punktą atitinka moterys, ilgą laiką kovojusios su tam tikromis užsitęsusiomis savo vyro priklausomybėmis: azartiniais lošimais, gėrimu ar nekontroliuojamu pykčiu. Kai jų kantrybė išsenka, šios moterys verčiau jau nusprendžia nutraukti savo santuoką nei bent dar dieną, savaitę ar mėnesį praleisti su vyru, „kurio problemos niekada nesibaigs“.

Ilgą laiką su tokiu elgesiu bandžiusios susitaikyti moterys, galiausiai supranta, kad jos nenusipelno gyventi nuolatinėje įtampoje ir nusivylimuose, tad jos palieka santuoką ir pagaliau atsisuka į save“, – sako Anne Crowley.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius