Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

6 santykių pamokos, kurias derėtų išmokti iš Angelinos Jolie ir Brado Pitto skyrybų

Angelina Jolie
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Angelina Jolie
Šaltinis: 15min
0
A A

Skyrybos – išties skaudi tema ir baisus patyrimas net ir tada, kuomet esi įžymybė.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Vis tik iš kiekvienos patirties verta šio bei to pasimokyti. Portalas huffingtonpost.com pateikia vaikų auklėjimo ekspertų, santuokos terapeutų ir teisininkų įžvalgas bei rekomendacijas, ko derėtų pasimokyti iš bene žymiausios pasaulyje poros – Angelinos Jolie ir Brado Pitto – skyrybų.

1. Kiekvieni santykiai yra pažeidžiami, net ir tie, kurie iš pažiūros atrodo tobuli

Iš pirmo žvilgsnio Bradas Pitas ir Angelina Jolie gyveno tobulą gyvenimą: jie kartu keliavo po pasaulį, kartu vaidino populiariuose filmuose, jie turi šešis nuostabius vaikus ir net keliose pasaulio šalyse – nekilnojamojo turto.

Vis tik, kaip įrodo jų skyrybos, – net ir „auksinėms“ poroms pasitaiko didelių problemų.

„Kiekviena santuoka yra delikati ir subyrėti ji gali bet kurią akimirką, tad nevertėtų jos visada priimti kaip savaime suprantamo dalyko ir nustoti puoselėti savo santykius. Net jei iš išorės viskas atrodo ir gerai, daug svarbiau yra tai, kas iš tiesų vyksta viduje. Kad santuoka klestėtų, ją nuolat reikia puoselėti, su ja dirbti ir visada kreipti į ją dėmesį“, – tikina santuokos ir šeimos terapeutas Aaronas Andersonas.

2. Antrosios ar trečiosios santuokos dažnai yra sunkesnės nei pirmoji santuoka

Antrosiose ar trečiosiose santuokose esančios poros, pasirodo, turi didesnę riziką išsiskirti – mat tai jiems jau ne pirmoji santuoka ir skyrybų patirties jie jau turi.

Angelina Jolie prieš tai jau buvo ištekėjusi du kartus (už Jonno Lee Millerio 1996 m. ir Billy Bobo Thorntono 2000 m.). Tais pačiais 2000-aisiais B.Pittas susituokė ir su Jennifer Aniston. Nuo vestuvių praėjus ketveriems metams pora skandalingai išsiskyrė, mat B.Pittas filmo „Ponas ir ponia Smithai“ filmavimo aikštelėje susipažino su Angelina Jolie.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Jennifer Aniston ir Bradas Pittas
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Jennifer Aniston ir Bradas Pittas

„Tokia santykių pradžia yra kebli kiekvienai porai, o ką jau kalbėti, kuomet buvusias skyrybas aptarinėja viso pasaulio žiniasklaida. Tokiu atveju labai lengva perdėtai idealizuoti savo naująjį partnerį ir visiškai užmerkti akis prieš iškylančias santykių problemas su juo. Vis tik tos pačios neišspręstos problemos, nuo kurių bėgome pirmoje santuokoje, greitai gali pradėti lįsti į paviršių ir kitoje santuokoje ar santykiuose“, – tikina santuokos ir šeimos terapeutė Virginia Gilbert.

3. Santuokai nutrūkus jos detalių viešinti nereikėtų

Nors gandai, kodėl iš tikrųjų išsiskyrė Angelinos Jolie ir Brado Pitto keliai, gan greitai užkariavo internetą (pasklido kaltinimai Bradui Pittui už naudojamą smurtą prieš vaikus bei pasidavimą alkoholiui), abi šalys staigiai į tai sureagavo, išplatino savo kruopščiai sustyguotus pareiškimus ir į išsamesnes kalbas nesileido.

„Tai protingas žingsnis. Žinoma, kai skiriasi žymios poros, jų apsisprendimo priežastys bus įdomios visiems, tačiau nuo leidimosi į detales vertėtų susilaikyti, kaip tai padarė ir Angelina su Bradu. Ir tai galioja visoms poroms – nesvarbu, ar jūsų skyrybų priežastis yra įdomi žiniasklaidai, ar kaimynui iš kitos laiptinės“, – tikina skyrybų advokatė Karen Covy.

Vida Press nuotr./Angelina Jolie ir Bradas Pittas su visais vaikais (2011 m.)
Vida Press nuotr./Angelina Jolie ir Bradas Pittas su visais vaikais (2011 m.)

4. Nusisamdykite geriausią advokatą

Atėjus metui paduoti dokumentus dėl skyrybų, Angelina Jolie pasistengė susirasti vieną geriausių garsenybių advokačių – Laurą Wasser, atstovavusią tokias įžymybes, kaip Johnny Deppas, Britney Spears, Kim Kardashian ir Heidi Klum.

„Ir tą padaryti derėtų kiekvienam norinčiam skirtis su savo sutuoktiniu. Vis tik teismo derėtų vengti. Geras advokatas visada supras, kad poros susitarimas dėl turto pasidalijimo visada yra geriau nei ilgas teismo procesas“, – tikina skyrybų advokatas Randallas Kessleris.

5. Apsaugokite vaikus nuo savo konfliktų

„Kad ir kam tektų vaikų globa, nepaprastai svarbu kuo labiau apsaugoti juos nuo besiskiriančių tėvų konfliktų. Derėtų būti supratingiems ir jautriems dėl vaikų poreikių, tačiau apie skyrybas svarbu pasakyti ir jiems, tik jokiu būdu nereikėtų to daryti užgauliojant savo buvusį partnerį.

Priminkite savo vaikams, kad nepriklausomai nuo visko jie yra mylimi ir reikalingi, nepavokite iš jų vaikystės užkraudami suaugusiųjų problemas“, – pataria skyrybų konsultantė ir knygos „How Do I Tell the Kids about the Divorce?“ autorė Rosalind Sedacca.

6. Jūsų santuoka galbūt ir baigėsi, tačiau jūs visada turėsite bendrų vaikų

„Darbas su šeima, kompromisų ieškojimas ir bendradarbiavimas tarpusavyje neturėtų baigtis vos tik nusimausite žiedą, šiuo atveju tai taps netgi svarbesniais elementais, mat įvykus skyryboms sudrebinamas pats šeimos pagrindas ir labiausiai čia žalą patiria bendri poros vaikai.

Būtent dėl to, visoms besiskiriančioms poroms patarčiau apsvarstyti pasiūlymą savo vaikus nuvesti pas psichologą, kuris padės jiems susitaikyti su praradimais“, – sako šeimos ir santuokos konsultantė Laura Heck.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką