Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 18d. 12:01

8 svarbiausi patarimai tiems, kas nori būti naujosios kartos lyderiais

Lyderystė
Markus Spiske nuotr./ Unsplash nuotr. / Lyderystė

XX amžiuje vyravo dvi lyderystės paradigmos: galios ir žmonių. Tačiau šiandien atėjo laikas naujam požiūriui. Tikroji lyderystė neturi nieko bendra su galia ir valdžia.

Galios paradigma (grįsta hierarchija) buvo sukurta 1900-ųjų pradžioje, vykstant pramonės revoliucijai, ir yra pagrįsta valdžia ir kontrole bei įsitikinimu, kad žmones reikia skatinti ar bausti, kad jie sunkiai dirbtų.

Žmonių paradigma, kurią 1960 metais suformulavo Dougas McGregoras, teigė, kad žmonės nori dirbti, yra socialios būtybės, geriausiai dirba komandose ir yra atsakingi.

Atėjus skaitmeniniam amžiui, šios paradigmos atvėrė kelią ketvirtajam lyderystės raidos etapui: bendradarbiavimui. Apie tai daug papasakoti gali daktaras Edwardas Marshallas, Duke'o universiteto Fuqua verslo mokyklos ir Pratto inžinerijos mokyklos vadybos profesorius.

Dr.E.Marshallas yra knygos „Leadership's 4th Evolution: Collaboration for the 21st Century“ („4-oji lyderystės evoliucija: bendradarbiavimas XXI amžiuje“), kurioje išsamiai aprašoma naujoji bendradarbiavimo teorija ir jos taikymas, autorius. Dr.E.Marshallas pabrėžia, kad vadovavimas bendradarbiaujant neturi nieko bendra su valdžia ir kontrole, kai žmonėms nurodoma, ką daryti, o paskui ieškoma, ką jie daro ne taip. Esmė slypi visai kitur.

8 bendradarbiavimu pagrįstos lyderystės strategijos

Bendradarbiavimu pagrįsta lyderystė reiškia pasitikėjimu grįstų santykių užmezgimą, psichologinio saugumo užtikrinimą ir atsakomybės už organizacijos vertybes, viziją, misiją ir strategiją suteikimą darbuotojams, taip pat juos paverčiant atsakingais ir už jų pačių darbus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką