Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 15d. 21:03

9 porų tipai: pasitikrinkite, ar jūsų santykiai nepasmerkti žlugti

Pora automobilyje
123RF iliustr. / Pora automobilyje

Patyrę psichologai ir santykių ekspertai jau santykių pradžioje gali atskleisti, kas padeda porai išlikti kartu, o kas kaip tik – didina skyrybų riziką.

Žinoma, niekada neverta aklai tikėti viena ar kita įžvalga, nes yra porų, kurios, kitų akimis žiūrint, neištvertų nė mėnesio kartu, tačiau laimingai augina vaikus ir anūkus. Tad įvertinkite tai, ką pastebi psichologai – gal jūsų nuomonė bus kitokia?

Pora, kurioje pažeistas emocinis balansas

Jeigu poroje tik vienas prisiima visą emocinę naštą ir darbą, po kiek laiko gali būti, kad santykiai pradės braškėti. Dėl šios priežasties kinta dinaminis santykių vystymasis.

Santykiai apskritai reikalauja rūpesčio ir pastangų, tad jeigu vienas visada prašo atleidimo, šluosto ašaras, bando išlaikyti santarvę, o kitas vis kelia scenas ir turi daug kaprizų, galima pasijauti vienu mūšio lauke, rašoma psychologies.ru. Dėl ko stengtis, kai santykiai primena nuolatinį vienpusį indėlį?

Bėda ta, kad vien tik gero sekso santykiams yra negana.

Pora, kuri mano perauklėsianti vienas kitą

Jūs negalite ištekėti už tokio žmogaus, kuriuo jūsų išrinktasis dar tik taps – jūs tekate už tokio mylimojo, koks jis yra tą akimirką. Ir jeigu jus erzina viena ar kita būdo savybė, susitaikykite, kad tai niekur nedings. Ar pajėgsite tai padaryti?

O dar geriau, pasistengti į trūkumus ar tai, kas jus dirgina, pažvelgti kitu kampu. Jums atrodo, kad mylimasis yra per daug taupus? Galbūt ilgainiui ši savybė pravers planuojant finansinius reikalus. Pedantas? Na, nieko nėra maloniau nei perduoti daugelį namų ruošos darbų savo mylimajam.

Pora, kurie vienas kitą renkasi pagal reikalavimų sąrašą

Norisi, kad vyras būtų sportiškas, užimantis aukštas pareigas, o laisvu laiku rašytų eiles? Kartais poros atrodo tokios idealios ir taip tinkančios vienas kitam, kad sunku patikėti, jog ilgainiui jų santykiuose išryškėja kertiniai nesutarimai, pavyzdžiui, ar santuoka turi būtų monogamiška.

Negalima ignoruoti interesų konflikto, jeigu jis liečia bazines vertybes, įsitikinimus ir tiesas ar gyvenimo būdą. Psichologai tokiais atvejais nerekomenduoja kurti santykių, kadangi retai žmonės pakeičia savo įsitikinimus, tarkime, neturėti vaikų, gyventi nesusituokus ir pan.

Pora, kurie vienas kitam „keršija“

Na ne visai keršija, bet savo partneriui stengiasi atsilyginti tuo pačiu, kitaip tariant, jeigu jūs nenuvažiavote pietų pas mylimojo tėvus, tai jis atsisakys važiuoti su jumis aplankyti jūsiškių. Toks bendravimo modelis yra ydingas, vedantis į konfliktus ir griaunantis santykius, be to, dažnai atrodo vaikiškai. Jeigu kuris nors „išaugsite“ iš tokio santykių modelio, tikėtina, jums gali pasisekti sukurti darnų ryšį, bet to turite norėti abudu.

123RF.com nuotr./Pora.
123RF.com nuotr./Pora.

Pora, kuriuos jungia tik seksas

Seksualinis gyvenimas yra labai svarbus, tačiau bėda ta, kad vien tik gero sekso santykiams yra negana. Ilgalaikiai santykiai nėra vien tik intymus ryšys, todėl galite pastebėti, jog be puikaus sekso, jūsų daugiau niekas nesieja.

Pora, kurioje abudu „narcizai“ ir egoistai

Žmonės, kuriems tinka toks terminas, išreiškiantis būdo ypatybes, santykiuose tikrai yra sudėtingos asmenybės. Jie taip pasinėrę į save, kad pamiršta parodyti empatiją, jautrumą ir rūpestį partneriui. O visi šie išvardinti dalykai santykiams ir santuokai yra labai svarbūs.

Pora, kuri niekada nekalbėjo apie pinigus

Finansinis raštingumas poroje ypač svarbus, o jeigu niekada apie tai nekalbėjote, ilgainiui gali kilti rimtų problemų, vedančių į skyrybas. Apsitarti, kaip planuosite išlaidas, koks bus jūsų biudžetas, ką ruošiatės pirkti iš didesnių pirkinių ir ką galite sau leisti, turėtų būti svarbūs klausimai jūsų poroje. Išsiaiškinkite vienas kito poreikius ir galimybes, kadangi jeigu vienas visą atlyginimą išleis savo hobiui, o kitam teks mokėti paskolas ir mokesčius, gero nelaukite.

123rf.com nuotr./Bendras biudžetas
123rf.com nuotr./Bendras biudžetas

Pora, kurioje amžiaus skirtumas yra labai didelis

Galite galvoti, kad amžius nėra svarbu ir iš tikrųjų, tam tikru metu jis nėra svarbus ir atrodo, kad viską galima įveikti. Visgi, itin didelis metų skirtumas paveikia santykius visomis prasmėmis: požiūriu, psichologija, pasaulio suvokimu, galiausiai fiziniais dalykais.

Tad nors ir yra išimčių iš taisyklės, didelis metų skirtumas dažniausiai tampa nemenka problema ateityje.

Pora, kurioje drama – kasdienė palydovė

Yra tokių porų, kur be dramų, aktorinių sugebėjimų ir artistiškumo – nė iš vietos. Tokio tipo žmonės yra demonstratyvūs, jiems reikia dėmesio, nuolatinio žiūrovo, jie net išeina artistiškai ir su didžiausia drama, laukdami aplodismentų. Tačiau tie aplodismentai dažniausiai virsta didžiuliu partnerio ir jo artimųjų palengvėjimu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

01:48
02:12
39:35

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką