Ar galima mylėtis kasdien? Štai ką sako gydytojai

Daugelis specialistų sako, kad tai, kiek kartų pora mylisi, tarkime, per savaitę, yra tik judviejų susitarimo reikalas, juolab, kad žmonių libido yra labai skirtingas.
Seksas
Seksas / Shutterstock nuotr.

Remiantis 2020 m. žurnale „JAMA Network Open“ paskelbtais tyrimais, vidutinis suaugęs amerikietis seksu užsiima maždaug kartą per savaitę. Kito tyrimo duomenimis, maždaug 4 proc. iš mūsų seksu užsiima kasdien, rašoma The Healthy. Tačiau ar dažnesni lytiniai santykiai duoda kokios nors naudos?

„Reikėtų atsižvelgti į tai, kaip jums patogiausia ir priimtiniausia, – sako Tuftso medicinos centro psichiatrijos skyriaus vedėja Michelle DiBlasi. – Saugu turėti lytinių santykių kiekvieną dieną ir net kelis kartus per dieną. Tačiau taip pat galima ir nesimylėti taip dažnai.“

Tyrimai rodo, kad žmonės, kurie užsiima seksu kasdien, yra tokie pat laimingi kaip ir tie, kurie seksu užsiima kartą per savaitę ar rečiau, sako ji.

Kas nutinka, kai daug užsiimate seksu?

Dr. M.DiBlasi teigia, kad didžiausia dažno sekso nauda yra ta, kad jis mažina kortizolio kiekį organizme, kuris išsiskiria, kai patiriame stresą. „Seksas padeda numalšinti stresą, jaučiamės ramesni ir tai gali padėti geriau miegoti naktį.“

Užsiimant seksu smegenyse taip pat išsiskiria endorfinai. Šie laimės hormonai natūraliai malšina skausmą ir gerina nuotaiką.

Dar vienas reguliaraus sekso privalumas yra tas, kad jis gali sustiprinti jūsų ir partnerio ryšį. Taip yra todėl, kad užsiimant seksu mūsų kūnuose išsiskiria oksitocinas – hormonas, padedantis užmegzti ryšį su kitais žmonėmis.

„Malonu tai, kad po lytinių santykių – ar net tiesiog artimų fizinių prisilietimų ar glamonių – oksitocinas jūsų organizme gali išlikti iki dviejų dienų“, – sako M.DiBlasi.

Shutterstock nuotr./Seksas
Shutterstock nuotr./Seksas

2022 m. žurnale „European Journal of Preventive Cardiology“ paskelbtame tyrime teigiama, kad lytiniai santykiai taip pat gali pailginti gyvenimą. Tyrimo metu nustatyta, kad žmonėms, kurie užsiima seksu bent kartą per savaitę, mažėja rizika mirti nuo širdies ligų, vėžio ir pan.

Ar ne per dažnai užsiimu seksu?

Dr. M.DiBlasi aiškina, kad vieniems žmonėms kasdienis seksas gali būti sveikas, o kitiems – sukelti problemų. Pavyzdžiui, jei nenorite užsiimti seksu, bet jaučiate partnerio spaudimą, tai gali neigiamai paveikti jūsų psichinę sveikatą ir santykius.

Ji priduria, kad dėl dažnų lytinių santykių gali sudirgti oda ir tapti skausminga, padaugėti tam tikrų infekcijų, pavyzdžiui, šlapimo takų.

Galiausiai, kaip dažnai turėtumėte mylėtis, priklauso nuo to, kas jums ir jūsų partneriui yra patogiausia ir teikia didžiausią pasitenkinimą.

„Geriausias būdas aptarti vienas kito poreikius – visada būti sąžiningam ir atviram, – sako M.DiBlasi. – Pradėkite pokalbį, leisdami partneriui žinoti, kad tai jums svarbu ir kad norite sužinoti jo jausmus šiuo klausimu – taip tikrai pasieksite kompromisą.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką