Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 13d. 21:20

Atėjo ir Klaipėdos eilė – „Niekieno vaikai“ uostamiestyje ieško savanorių

Ligoninėje
Monikos Požerskytės-Kalvelės nuotr. / Ligoninėje

​​​​​​​Pirmų veiklos metų sukaktį mininti inciatyva „Niekieno vaikai“ atkeliauja į Klaipėdą, kur ieško savanorių. Iniciatyvos tikslas – pasirūpinti vaikais, kurie vieni, be tėvų ar globėjų atsiduria ligoninėse. Kartais – tai susirgę kūdikių ar vaikų namų globotiniai, kartais – po krizės šeimoje paimti vaikai, kuriems gydymo įstaigoje tenka laukti tolimesnių sprendimų dėl savo likimo. Visi jie, nežiūrint amžiaus ar ligos sunkumo, ligoninėse turi vieni ištverti sunkias dienas.

Klaipėda tampa jau ketvirtuoju miestu, po Vilniaus Kauno ir Šiaulių, kurio ligoninėse vieniši vaikai turėtų sulaukti paramos, teigiama išplatintame pranešime spaudai.

„Simboliška, kad startavę Vilniuje, per metus nukeliavome per visą Lietuvą. Iš pradžių net negalėjome pagalvoti, kad kas keturis mėnesius galėsim padėti vaikams vis naujame mieste. Bet štai, dabar esame Klaipėdoje, kur mus pasitinka tikrai labai gerai“, – sako „Niekieno vaikai“ vadovė Ieva Šuipė.

Šiuo metu dėl budėjimo yra sutarta su Klaipėdos vaikų ligonine. Viso „Niekieno vaikai“ jungia daugiau nei 100 savanorių tinklą, pasiryžusių skirti laiką ligoninėse paliktiems vaikams.

Sunkiausiomis akimirkomis vaikai lieka vieni

Pasak I. Šuipės, vieniši vaikai ligoninėse atsiduria dėl dviejų priežasčių. Dalis jų – tai sergantys kūdikių ar vaikų namų auklėtiniai. Jie atvežami ligoninėn, o pedagogai lieka su kitais vaikais.

Kita dalis – tai vaikai, kurie po krizės paimami iš šeimų. Jie atsiduria savotiškuose instituciniuose spąstuose – nors ir neserga, bet jie vežami į ligoninę kur ilgas dienas laukia sprendimo dėl savo ateities: grįžimo namo ar perkėlimo į vaikų namus.

„Būtiniausius šitų vaikų poreikius užtikrina ligoninės personalas. Tačiau to tikrai negana, o darbuotojai tiesiog neturi fizinių galimybių skirti užtektinai laiko ir dėmesio vienišam vaikui, be to, nuolat besikeičiančios pamainos neleidžia užmegzti emocinio ryšio.

Ar tai būtų liga, ar paėmimas iš šeimos – tai sunkios situacijos, kuriose vaikui labai reikia emocinės paramos, reikia žmonių, kurie būtų šalia, pašnekintų, paguostų, padėtų“, – pasakoja I. Šuipė.

Per metus – 8,6 tūkst. budėjimo valandų

Kiek tiksliai Lietuvoje yra „niekieno vaikų“ – nežino niekas. Tokios statistikos tiesiog nėra. Tačiau vien per pirmus veiklos metus, iniciatyvos savanoriai neleido 123 vaikams vienišiems likti ligoninėse. Bendras jų budėjimo laikas – 8600 valandų. Beveik tiek pat valandų yra metuose.

„Būna dienų, kai mūsų savanoriai Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose vienu metu būna su septyniais, aštuoniais ar net daugiau vaikų. Tada supranti, kad tokia veikla tikrai prasminga. Po visais šiais skaičiais – daugybė istorijų, apsikabinimų, nuraminimų, pokalbių, piešinių, naujų įgūdžių ar patirčių, mankštų ar masažų, ramesnio miego, spartesnio sveikimo, draugystės ir prisiminimų“, – pasakoja pašnekovė.

Pasak I.Šuipės, tiek ligoninių personalas, tiek savanoriai pastebi, kad buvimas su vaikais daro didelį poveikį: palatoje tampa ramu, vaikų emociniai poreikiai patenkinami, mažėja elgesio problemų, ramėja miegas ir netgi spartėja sveikimas bei gerėja psichomotorinė raida.

Gali prisidėti visi

Klaipėdiečiams, norintiems tapti „Niekieno vaikai“ savanoriais, reikėtų iki birželio 16 d. užpildyti anketą čia. Kaip ir kur savanoriai padeda vaikams, kokie reikalavimai jiems keliami bei atsakymus į kitus klausimus galima rasti tinklalapyje niekienovaikai.lt. Susipažinti su iniciatyvos veikla taip pat galima ir „Niekieno vaikai“ paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

Tie, kurie nori prisidėti prie „Niekieno vaikų“, tačiau neturi galimybių savanoriauti, prie projekto veiklos gali prisidėti finansiškai. Visa gauta parama skiriama projektui koordinuoti bei savanoriams mokyti.

Komentarai
Temos: 2 Vaikai Slauga

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

02:12
39:35
01:36

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką