Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Atskleidė intymią priežastį, kodėl išsiskiria daugelis porų: dėl visko kaltas seksas?

2022 m. Anglijoje ir Velse 80 057 santuokos baigėsi skyrybomis, o statistiškai išsiskyrusiųjų sąjunga truko vidutiniškai apie 12,9 metų. Kokios dažniausios skyrybų priežastys? Ekspertė įspėja, kad ši klasikinė intymi klaida dažnai žlugdo porų santykius.
Seksas
Seksas / Shutterstock nuotr.

Sekso trenerė ir publicistė Nadia Bokody teigė, kad yra vienas dalykas, kurį galite padaryti, jei nenorite prisidėti prie šios skyrybų statistikos – ir jis gana paprastas. Instagramo paskyroje ji paragino žmones spręsti tipišką „dramblio kambaryje“ problemą, kai tik ją pastebite, rašoma mirror.co.uk.

„Jei norite, kad jūsų santuoka žlugtų arba kad jūsų santykiai neišlaikytų laiko išbandymo, paprasčiausiai ignoruokite tai, kad jūsų gyvenime nebeliko sekso, – sakė ji. – Nekalbėkite apie tai, paslėpkite tai po kilimu ir tikėkitės, kad tai išsispręs savaime. Fizinio intymumo trūkumas yra viena iš dažniausiai nurodomų skyrybų priežasčių. Kai tai prarandame, pradedame prarasti ryšį su partneriu. Tai sukelia atsiskyrimą, vienatvę ir galiausiai iššaukia apmaudą.“

2018 m. „Relate“ tyrėjai nustatė, kad 29 proc. „Gransnet“ ir „Mumsnet“ vartotojų palaiko „santykius be sekso“. Jie tai apibrėžė kaip gyvenimą be lytinių santykių arba išskyrė, kad per pastaruosius metus mylėjosi mažiau nei 10 kartų.

Tarp vyresnių nei 60 metų žmonių tokių buvo net 47 proc., o tarp jaunesnių nei 30 metų žmonių – 18 proc. Ir nors iš esmės nėra blogai gyventi be sekso, tyrimai rodo, kad jis gali turėti įvairios fizinės ir psichinės naudos.

„Relate“ paslaugų kokybės ir klinikinės praktikos vadovė Ammanda Major sakė: „Kalbant apie seksą, svarbu ne tai, kaip dažnai juo užsiimate, bet kaip jaučiatės. Galite mylėtis kelis kartus per metus ir būti tuo visiškai patenkinti – tik jūs ir jūsų partneris turite apibrėžti, kaip jums atrodo sveikas seksualinis gyvenimas“.

123RF.com nuotr./Seksas
123RF.com nuotr./Seksas

Pasak jos, šie statistiniai duomenys kelia nerimą todėl, kad jie rodo, jog daug moterų yra nepatenkintos savo lytinių santykių kiekiu, be to, daugelis teigia, kad dėl to kyla ginčų. Kai turite mažų vaikų, rasti laiko seksui gali būti sudėtinga, tačiau yra daugybė būdų, kaip išlaikyti intymumą be lytinių santykių, todėl nedarykite sau per didelio spaudimo.“

Nadia taip pat pridūrė: „Santykių pradžioje seksas būna lengvas ir laisvas, o kai jis nutrūksta, manome, kad vienas iš partnerių prarado lytinį potraukį. Nors iš tikrųjų jūs tiesiog nedarote to, ko reikia norint išlaikyti seksualinį potraukį ilgalaikiuose santykiuose.“

Kad tai išspręstumėte, galite padaryti kelis dalykus, net jei kelis mėnesius ar metus neturėjote lytinių santykių. „Lovehoney“ seksualinės sveikatos ekspertė Sarah Mulindwa „The Mirror“ sakė, kad svarbiausia yra bendravimas, ypač jei norite padidinti susijaudinimo ir orgazmo sėkmę.

Ji teigė: „Daug kas priklauso nuo bendravimo (jei siekiate orgazmo su partneriu), bet taip pat nuo to, ar esate susigyvenę su savo kūnu ir išsiaiškinote, kas jus jaudina; skirkite šiek tiek laiko, kad tai išsiaiškintumėte, ir perduokite tai partneriui arba prisiminkite patys!

Sveikas gyvenimo būdas – dar vienas svarbus aspektas, kurio dažnai nepastebime. Reguliari mankšta, subalansuota mityba ir pakankamas miegas yra labai svarbūs bendrai seksualinei sveikatai. Fizinis pasirengimas gerina kraujotaką ir energijos lygį, o tai taip pat gali pagerinti seksualinį gyvenimą.“

Nepaisant to, Nadia patikino, kad „karštas ir aistringas“ seksas nėra tik fantazija. Jei to norite, galite siekti. Ji sakė: „Galite mėgautis karštu, reguliaru, aistringu seksu – tai nėra fantazija. Tai labai realu ir įgyvendinama. Tiesiog reikia suprasti, kaip susijaudinimas veikia ilgalaikių santykių kontekste.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?
Reklama
Daugiau Pliusų sporto entuziastams:„Gym+“ vėl plečiasi
Reklama
„Teleloto“ naujienos ne tik tarp vedėjų: nuo šiol laimės visi studijos žaidėjai
30 metų su ypatingais vaikais dirbanti mokytoja Irutė: neįsivaizduoju, kaip galime skirstyti vaikus