Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Būna ir taip – nevykusi seksualinė patirtis

Pora lovoje
Shutterstock nuotr. / Pora lovoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Įprastai manoma, kad seksas kelia tik malonius jausmus, be to, teigiamai veikia nuotaiką bei sveikatą, o ir jaunas, žvalus, sveikas individas esą be sekso gali ištverti lygiai savaitę. Juokaujam.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Bet gamtoje egzistuoja ir tokie egzemplioriai, kurie seksu visai nesižavi – mat pirmoji jų seksualinė patirtis buvo visiškai nenusisekusi. Kartais ji taip sukrečia, kad imama vengti bet kokių artimesnių kontaktų.

Tarkime, intymios patirties jau turinti mergina nutaria suvedžioti į akį kritusį jaunesnį nekaltą bernelį – ji tikisi, kad TAI jis prisimins visą likusį gyvenimą ir gal net vesti pasiūlys. Norėdama padaryti įspūdį, užlaužia jį viena tų nepatogių Kamasutros pozų taip, kad vaikinukas vos gali kvėpuoti. Kai jau po visko jis atgauna kvapą, vos sugeba išlementi: „O mylėtis visada taip sunku ir nepatogu? Aš vos ant vienos kojos išsilaikiau...“

Na, jei po tokių keistų manipuliacijų vėliau sutinkamas tradiciškesnis partneris, viskas atsistoja į savo vietas – sekso baimės nebelieka, bet sudėtingesniais atvejais labai ilgai nesiryžtama artimesniems ryšiams. Seksologai teigia, kad pirma seksualinė patirtis dažniausiai turi lemiamos reikšmės būsimam intymiam žmogaus gyvenimui.

Prieš kokį šimtą metų aukštuomenės berniukai iš gerų šeimų buvo apmokami sekso triukų pas patyrusias prostitutes, beje, į tokį paprotį kartais nespjaunama ir dabar. Būna, kad tėtušiai pilnametystės sulaukusius jaunuolius ima ir nusiveža į raudonųjų žibintų kvartalą Amsterdame, kad sekso darbininkės profesionaliai atimtų jiems nekaltybę.

Taip pat skaitykite: Vyrai, su kuriais geriau neiti į lovą

Sakote, labai radikalu, šiurkštu ir nedvasinga? Bet atžala bent jau nepatiria traumos dėl kokių nors negrabių manipuliacijų nešildomame klasiokės sodo namelyje, kai apsvaigęs nuo alkoholio bando kažką nuveikti su pirmą kartą matyta mergina ant nutriušusio fotelio. Be to, dažnai savo pirmosios intymios patirties partnerį, kas kad nelabai pažįstamą, linkstama įsimylėti, kankintis ir verkti į pagalvę, nors jis ar ji tikrai nevertas tokių jausmų dramos.

Bet atžala bent jau nepatiria traumos dėl kokių nors negrabių manipuliacijų nešildomame klasiokės sodo namelyje, kai apsvaigęs nuo alkoholio bando kažką nuveikti su pirmą kartą matyta mergina ant nutriušusio fotelio.

Nevykusi pirmoji patirtis ypač sukrečia merginą – jei pasitaikė nejautrus ir nedėmesingas partneris, ji ilgai bijos skausmo ir vengs intymių kontaktų, o jei dar pasijuto pažeminta, ilgai jus nuoskaudą visai vyriškai giminei ar net šlykštėsis seksu („Jie tik vieno nori, jiems daugiau niekas nerūpi“). Kartais mergina būna taip traumuota, kad vėliau jai prireikia seksologo ar psichologo pagalbos.

Dar vienas nemalonus momentas: jei partneris pasitaikė nevalyvas, per daug išgėręs ar net nesimpatiškas, bet štai kažkaip įkalbėjo... Tačiau didžiausias pažeminimas moteriai – jei ji, nugalėjusi drovumą ir būdama įsimylėjusi, pati parodo iniciatyvą suartėti, o būna atstumta. Dažniausiai moterys tokio viražo nesitiki, nes priimta manyti, kad vyrai sekso niekada neatsisakys, nes juk jie patys – tarsi sekso robotai. Taip, jie atsako retai, bet pasitaiko. Ir reikia numatyti tokį variantą.

Taip pat skaitykite: Tantrinis seksas: kas tai yra?

Taigi, maža to, kad moteris buvo pažeminta (ir to ji niekada nepamirš), bet po to nemalonaus fakto dar ims save graužti ir analizuos, ką tokio padarė ar pasakė, kad jis „nepasirašė“. Išvados dažniausiai būna toli nuo realybės: esą ji negraži, nepatraukli, negeidžiama, jos savivertė krinta žemiau nulio ir neretai apninka juodžiausia depresija.

Tai ką daryti? Neskubėti. Ir apsidrausti – seksui ryžtis tik su gerai pažįstamu, patinkančiu, nuspėjamu, neapsvaigusiu partneriu.

Temos Seksas, Orgazmas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką