Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 7d. 16:00

„Degu aistra savo vaikino draugui“. Santykių ekspertų komentaras

Mergina ir du vaikinai
„Shuterstock“ nuotr. / Mergina ir du vaikinai

Ką daryti, jei konfliktai su vaikinu nesibaigia jau visus metus? O jei dar žvilgsnis po truputį vis krypsta į vaikino draugą? Savo santykių mazgus portalo Ji24.lt skaitytojai padeda išsinarplioti santykių ekspertai.

Sveiki,

mano situacija gan kebli. Draugauju su vaikinu jau daugiau kaip trejus metus. Pirmaisiais metais degiau aistra jam, tačiau per kitus dvejus metus įvyko tiek daug visokių nesutarimų, kad šiuo metu man tiesiog bloga į jį pažiūrėti.

Ištisus metus jau pykstamės kiekvieną dieną, nesugebu jam nusileisti, nes tam net nerandu menkiausio noro. Atrodo, kiekvienas jo žingsnis mane erzina, bet ir išsiskirti su juo nepajėgiu, nes kartu gyventi lengviau finansiškai.

Yra ir kitas dalykas. Jaučiu aistrą savo vaikino draugui, jis man – taip pat. Abu vengiame vienas kito, nes suprantame, kad net pagalvoti apie tai būtų be galo nesąžininga mano vaikino (ir jo draugo) atžvilgiu.

Vis dėlto kiekvieną kartą mums susitikus, ta aistra tik didėja, neįsivaizduoju, kiek ilgai pavyks tai tverti, kai su dabartiniu vaikinu santykiai tokie blogi. Net ir draugai abiejų mūsų klausia, kodėl mes vis dar kartu.

Mane santykiuose vis dar laiko finansiniai dalykai, bendras būstas, patogumai, o jį – akla meilė. Manau, kad jis, kaip ir dauguma žmonių, nori to, ko gauti negali, todėl niekaip manęs nepaleidžia.

Viskas galvoje be galo susipynę, sunku išdėstyti trejų metų istoriją. Mane vis kamuoja abejonės: kas būtų, jeigu būtų... Bijau likti įskaudinta ar kažką įskaudinti dar labiau.


Atsako santykių ekspertai Silvija ir Šarūnas Mažuoliai.

Sveiki,

panašu, kad Jūsų situacija susiraizgė į Gordijaus mazgą. Anot legendos, Gordijaus mazgą teko ne atraizgyti, o perkirsti. O kiekvienas kirtimas reiškia, kad skaudės. Prieš kertant Gordijaus mazgą, pakalbėkime apie tai, kas vyksta jųdviejų santykiuose.

Tai, kad pykstatės kiekvieną dieną, yra labai negeras ženklas. Kadangi iš klausimo nesimato, kokia yra tikroji situacija, kokia jūsų kaip poros dinamika, kaip prasidėjo ir vystėsi santykiai, daugiau apie jųdviejų porą pakomentuoti negalime.

Gedmanto Kropio/„Laimos“ nuotr./Silvija ir Šarūnas Mažuoliai
Gedmanto Kropio/„Laimos“ nuotr./Silvija ir Šarūnas Mažuoliai

Tokioje situacijoje, kokią aprašėte, geriausias žingsnis yra kuo greičiau tiksliai ir atvirai kalbėtis su vaikinu apie santykius. Apie tai, kad taip, kaip yra, toliau tęstis negali ir būtina jums abiem priimti vienokį ar kitokį sprendimą.

Pasipykti poroje gerai, tačiau pyktis kiekvieną dieną uždaro širdį ir nenuostabu, kad rašote, jog vien pažiūrėjus į antrą pusę, darosi bloga. Kasdieniai pykčiai išsunkia emociškai ir jokie finansiniai patogumai nėra verti gyvybinės energijos, kuria tenka susimokėti.

Kitas pavojus Jums – susikoncentravusi į tai, kas gąsdina (kaip baimė netekti patogumų), greičiausiai nepastebite, kiek iš tikro Jums kainuoja toks gyvenimas poroje ir tokia kasdienė įtampa namuose.

Baimės užsuka uždarą ratą – skatina nematyti, kur nuteka dideli energijos kiekiai, o energijos netekimas didina jautrumą, nerimą ir taip kelia dar didesnį baimės jausmą. Realios situacijos vaizdas išsikraipo, sunku priimti sprendimus. Tokiu atveju geriausia yra kalbėtis su psichologais, patikimais, išmintingais žmonėmis ir su jų pagalba pamatyti realesnį situacijos vaizdą iš šalies.

Bandant priimti sudėtingus sprendimus, gali prireikti palaikymo iš šalies, tad prisiminkite visus artimus žmones, drauges ir paprašykite jų pagalbos: išklausymo, paskatinimo, palaikymo.

Kalbėkitės su tais, kuriais pasitikite, išgirskite save, susidėliokite prioritetus, kas Jums yra svarbiau ir ką dėl to esate pasiruošusi aukoti.

Aukoti teks – neretai tai vienintelis būdas išlipti iš nepatogios situacijos ir turėti šansą sulaukti kažko malonesnio savo gyvenime. Neretai įstringa tie žmonės, kurie nenori nieko aukoti, neturi aiškių gyvenimo prioritetų, tikisi, kad yra galimybė padaryti taip, kad visiems būtų gerai, niekam neskaudėtų.

Deja, realus gyvenimas paprašo ir aukų, ir skausmo, tad kažkas gali likti nuskriaustas. Blogiausiu atveju, jei niekaip negalite rasti sprendimo, ženkite bet kokį žingsnį, padarykite geriausia, ką galite sugalvoti, ir stebėkite, kur tai veda. Net ir „klaidingas“ sprendimas yra geriau negu jokio, kadangi jis išjudina situaciją iš mirties taško.

Aistra yra stiprus, deginantis jausmas, bet apie būsimų santykių kokybę ji nesako nieko. Užsiplieskusi ji gali labai staigiai nurimti.

Rekomenduojame apie savo poros dinamiką pakalbėti su porų santykių specialistu, kadangi istorijos, jei žmogus neišmoko pamokų, labai dažnai linkusios kartotis.

Iš to, ką rašote, matome, kad esate pagarbus žmogus, nenorintis nieko neįskaudinti. Tai puikus charakterio bruožas, tačiau tik tol, kol peržengia ribą.

Jei besistengdama neįskaudinti vaikino buvote linkusi nutylėti nemalonius dalykus, nekelti klausimų dėl to, kas Jus skaudina – tai tiesus kelias prikaupti nuoskaudų, užgesinti meilę ir po truputį pradėti nemėgti savo antrosios pusės. Tai, kad esate linkusi aukoti savo ramybę dėl patogaus gyvenimo, galite dar labiau sau apsisunkinti realios situacijos poroje pamatymą.

Kaip tai atodys? Būsite linkusi „nematyti“ negerų ženklų poroje, kadangi bijosite prarasti buitinius patogumus. Tokių ženklų ignoravimas taip pat veda į rimtas krizes, problemas ir poros žlugimą. Pakalbėjusi su specialistu, pamatytumėte daugiau klaidų, kurių nebekartotumėte kituose santykiuose.

Emocinių resursų sekinimas kasdieniais konfliktais turi dar vieną pavojų – kiti santykiai turi daug daugiau tikimybės taip pat patirti katastrofą. Kol su vyru jausite aistrą, viskas  „nuvažiuos“, santykiai atrodys puikūs, tačiau kai aistra pradės rimti, prasidės daugiau kasdienybės, buitiškumo, nebeliks energijos, kurią generavo aistra, ateis nevaldomi konfliktai, nepasitenkinimai.

Taip pat skaitykite: Kodėl bėgame nuo meilės?

Iššvaisčius energiją ir nespėjus jos atsistatyti, atsigauti po sunkesnių gyvenimo periodų, didėja žmogaus jautrumas, irzlumas, jį lengva supykdyti, jam sunku spręsti konfliktines situacijas.

Situacija su kitu vaikinu, apie kurį rašote, šiuo metu, tikėtina, yra tokia, kad judu esate draskomi ne aistros, o to, kad negalite būti kartu. Uždraustas vaisius ypač dirgina vaizduotę. Galbūt trauka tarp jųdviejų yra, tačiau ar iš jųdviejų bus graži pora, neįmanoma atsakyti.

Baimės užsuka uždarą ratą – skatina nematyti, kur nuteka dideli energijos kiekiai, o energijos netekimas didina jautrumą, nerimą ir taip kelia dar didesnį baimės jausmą.

Tokios situacijos, apie kokią rašote, pavojingos todėl, kad du žmonės susikuria daug fantazijų apie tai, kas būtų, ir paskui skaudžiai nukenčia, kai realybė pasirodo visiškai kitokia. Nesakome, kad pamirštumėte savo vaikino draugą kaip galimą partnerį, tačiau skubėti į santykius su juo nerekomenduojame.

Duokite sau laiko, pirma susitvarkykite su esama situacija, atsigaukite, atsikvėpkite nuo konfliktų poroje ir tada galvokite apie kitus santykius.

Aistra yra stiprus, deginantis jausmas, bet apie būsimų santykių kokybę ji nesako nieko. Užsiplieskusi ji gali labai staigiai nurimti. Tokie aistros šuoliai aukštyn ir paskui staigiai žemyn ypač tikėtini, kai du žmonės negali būti kartu.

Taip pat skaitykite: Vengiate sekso? Sužinokite, kaip tai veikia jūsų santykius

Dega ne tik aistra, bet ir vaizduotė, tad net ir potencialiai tinkami partneriai gali nesuvaldyti situacijos dėl didelio emocijų proveržio. Be to, aistra sekina, ne papildo, o Jūs ir taip vargu ar galite pasigirti dideliais energijos resursais po poros metų nuolatinių konfliktų.

Mūsų rekomendacija Jums – pradėti iš esmės judinti esamą situaciją, susitaikyti su tuo, kad teks pasitenkinti mažiau patogiu gyvenimu, pradėti rimtai kalbėti su savo vaikinu, kad poroje yra labai blogai ir kaip iš tikro jaučiatės, ieškoti sprendimo, ką daryti toliau (bandote toliau kartu ir rimtai dirbate su santykiais ar skiriatės).

Jei nutarsite skirtis, neskubėkite į kitus santykius. Jums svarbiausia – pailsėti, atsigauti, grįžti į vidinę pusiausvyrą, kurios netekote per nuolatinius konfliktus bei įtampą.  Jei atviras pokalbis nuves prie to, kad nuspręsite likti kartu ir bandyti tvarkyti santykius, nevenkite pagalbos iš šalies.

Žmogus, nusimanantis santykių dinamikoje ir galintis patarpininkauti, sutaupys daug laiko, ir turėsite didesnę tikimybę suprasti vienas kitą, pamatyti, ką darėte ne taip ir ką galite pakeisti, kaip galite išvalyti santykius nuo susikaupusių nuoskaudų ir pradėti nuo švaresnio lapo.

Sėkmės Jums!


DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių, nesugebate atsikratyti pavydo ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@ji24.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys į įdomiausius laiškus.

P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Žemės ūkio ministerijos darbuotojai šimtmetį atšventė su šokiais ir alkoholiu

Lapkričio TOP 13: knygų antplūdis artėjant šventėms.

Aktualu

Avarijoje prie Balėnų kaimo aštuonmetį mirtinai sužalojo Mažeikių tarybos narys Sigitas Kaktys

Vardai

„Atspėk, kas dėžėje“ premjera: tokių Monikų dar nematėte – iš baimės net drebėjo rankos

Erikos istorija

Aktualu

Avarijos remontuojamame Panevėžio aplinkkelyje tęsiasi: į žiedo vidurį įlėkė lenkas ir latvis

Aktualu

Suprasti akimirksniu: 15min atsako į svarbiausius klausimus apie prezidento rinkimus

Sportas

Tautų lyga: Kroatijos rinktinė išplėšė fantastišką pergalę prieš Ispaniją

Verslas

Lietuvio emigracija Suomijoje truko pusdienį: darbdavys mini „netipinę situaciją“

N-18 Aktualu

Lukiškių prižiūrėtojus fekalijomis apipylęs žudikas žagintojas pats tapo nukentėjusiuoju

Aktualu

Koks „Brexito“ likimas palankiausias Didžiosios Britanijos lietuviams?

Gazas

Kodėl žmonės XIX a. taip bijojo greičio: mitai apie iškritusias gimdas ir ištirpusius kūnus

24sek

K.Pangosas: apie svarbiausią Šaro pamoką, nustebinusius katalonus ir stiprų „Žalgirį“

Aktualu

Theresa May atmeta galimybę rengti antrą referendumą dėl „Brexit“

24sek

Antanas Guoga apie „Ryto“ skandalus: „Praeities šešėliai persekioja klubą“

Vardai

Iglė per gimtadienį scenoje sulaukusi 4 kilogramus sveriančio S.Prūsaičio siurprizo neteko žado

Vardai

Internete žaibiškai pasklidusi parodija Karolinos Meschino nė kiek neįžeidė: „Nauda abipusė“

Sportas

Anglijos rinktinė sutriuškino JAV ir atsisveikino su legendiniu Wayne'u Rooney

Gyvenimas

Gatvės fotografo V.Alesiaus patarimai mėgstantiems darytis asmenukes

15min eksperimentas Gazas

15min/Gazas patikrino: ką naktį mato vairuotojas, jei pėsčiasis eina su „tautine apranga“

Naujienos

Aktualu

Žemės ūkio ministerijos darbuotojai šimtmetį atšventė su šokiais ir alkoholiu

Lapkričio TOP 13: knygų antplūdis artėjant šventėms.

Aktualu

Avarijoje prie Balėnų kaimo aštuonmetį mirtinai sužalojo Mažeikių tarybos narys Sigitas Kaktys

Vardai

„Atspėk, kas dėžėje“ premjera: tokių Monikų dar nematėte – iš baimės net drebėjo rankos

Erikos istorija

Aktualu

Avarijos remontuojamame Panevėžio aplinkkelyje tęsiasi: į žiedo vidurį įlėkė lenkas ir latvis

Aktualu

Suprasti akimirksniu: 15min atsako į svarbiausius klausimus apie prezidento rinkimus

Sportas

Tautų lyga: Kroatijos rinktinė išplėšė fantastišką pergalę prieš Ispaniją

Verslas

Lietuvio emigracija Suomijoje truko pusdienį: darbdavys mini „netipinę situaciją“

N-18 Aktualu

Lukiškių prižiūrėtojus fekalijomis apipylęs žudikas žagintojas pats tapo nukentėjusiuoju

Aktualu

Koks „Brexito“ likimas palankiausias Didžiosios Britanijos lietuviams?

Gazas

Kodėl žmonės XIX a. taip bijojo greičio: mitai apie iškritusias gimdas ir ištirpusius kūnus

24sek

K.Pangosas: apie svarbiausią Šaro pamoką, nustebinusius katalonus ir stiprų „Žalgirį“

Sportas

Anglijos rinktinė sutriuškino JAV ir atsisveikino su legendiniu Wayne'u Rooney

Gyvenimas

Gatvės fotografo V.Alesiaus patarimai mėgstantiems darytis asmenukes

15min eksperimentas Gazas

15min/Gazas patikrino: ką naktį mato vairuotojas, jei pėsčiasis eina su „tautine apranga“

Sportas

Stebuklo nebus – Kauno „Vytis“ antrą kartą pralaimėjo Čempionų lygoje

24sek

Eurolyga: „Real“ pratęsė pergalių seriją, „Fenerbahče“ nukovė „Olympiakos“ ekipą

Deuce

Rogeris Federeris nukovė Keviną Andersoną ir prasibrovė į ATP pusfinalį

Gazas

Renkame „Tautos automobilį 2019“: elektrinis siurprizas „Jaguar I-Pace“

Vardai

Ypatingos

07:22
06:20

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Mamos prieš meningokoką

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką