Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 19d. 17:00

„Draugas kitoms merginoms siuntinėja savo erotines nuotraukas“. Santykių ekspertų komentaras

Vaikinas
„Fotolia“ nuotr. / Vaikinas

Ką daryti, kai mylimas vaikinas kitoms merginoms siuntinėja intymaus pobūdžio savo nuotraukas? Situaciją spręsti padeda santykių ekspertai Mažuoliai.

Sveiki,

susiradau iš tiesų labai gerą žmogų, kartu mes jau daugiau nei metai. Tačiau prieš kelias dienas, visai netikėtai, užtikau  nuotrauką jo kompiuteryje. Iškart supratau, kad kažkas ne taip, nes nuotraukoje jis buvo prasegtais marškiniais ir kelnėm. Buvo aišku, kad buvo kažkam ją siuntęs. Paklaustas sakė, kad ją pasidarė šiaip.

Nežinau, ar tikrinti viską yra teisinga, ir ar laikui bėgant jis nepradės visko slėpt ir nepavargs nuo kontrolės.

Kai grįžo iš darbo, mačiau, kad kankinasi, negalėjo pažiūrėti man į akis, paklaustas, kas yra, lyg ir norėdavo kažką pasakyti, bet tylėdavo. Gulėjo tvirtai apkabinęs ir negalėjo pratarti nė žodžio. Galiausiai, kai vėl paklausiau apie nuotrauką, pagaliau pasakė, jog siuntinėdavo tokio turinio nuotraukas kitom merginom. Kelioms merginoms, po kelias nuotraukas, ir tai darė jau seniau, kai net nebuvom pažįstami. Sutiko parodyti visas žinutes.

Jis susirasdavo merginas per „Facebook“, kai kurioms tiesiog rašydavo, klausinėdavo, kaip sekasi, o kitoms rašydavo seksualinio turinio žinutes, ko norėtų ir panašiai, bei keldavo savo darytas nuotraukas. Sakė tiesiog rašinėdavo joms, tačiau susitikti nesiūlė ir niekada nenorėjo.

Klausiau, kodėl taip elgėsi, sakė pats nelabai žino. Labai daug kalbėjom. Sakė, kad su manimi kitaip, kad tikrai jam rūpiu, kad jam tikrai gerai su manimi, todėl su manimi taip nebendraudavo, o tos merginos jam nieko nereiškia. Kai pasakiau, kad paliksiu, labai verkė, atsiprašinėjo, maldavo, jog nepalikčiau ir tikino, kad nori pasikeist. Supranta, kad taip elgtis nenormalu, kad tokių santykių jam nereikia.

Pats pasiūlė, kad tikrinčiau jo žinutes „Facebook“ ir pan. Jam 25 m., daug dirba, bendraujam per atstumą, skiriu jam pakankamai dėmesio, nuolatos susirašinėjam, vasarą matydavomės labai dažnai. Neprisipažino, nes bijojo, kad paliksiu.

Rodė, kad viską ištrynė, nuolatos pats man rašo, atvažiuoja, sakė, kad nori ir gali pasikeist, nes myli mane, kad tik aš galiu padėt jam. Man tiesiog sunku juo tikėt, aš juo nepasitikiu, visada įtarinėju ir jau seniau turėjau nuojautą, kad kažkas ne taip. Viską apsunkina tai, jog gyvename skirtinguose miestuose. Sutikau pabandyti, bet nežinau, ar viską darome teisingai.

Nežinau, ar tikrinti viską yra teisinga, ir ar laikui bėgant jis nepradės visko slėpt ir nepavargs nuo kontrolės. Žodžiu nebežinau, ką daryti, kaip elgtis, ką keisti? Kai klausiau, ką dariau, kad paskatinau taip elgtis, sakė jog nieko, tiesiog neturėjo tokių rimtų santykių, nieko nemylėjo niekada, jau keli metai taip elgiasi.

Kaip pati mačiau, mūsų su juo bendravimas nuo to jo bendravimo su kitomis skiriasi kardinaliai. Tokios jo pusės nebuvau mačiusi, lyg būtų visai kitas žmogus. Jo tokį elgesį galima pateisinti tik tuo, kad nelabai sulaukdavo dėmesio iš kitų, neturėjo niekada tokių rimtų santykių, nesijaučia patrauklus (žinutėse merginoms vis pabrėždavo tai, jog sportuoja, pozuodavo beveik nuogas)...

Rašau Jums, nes nelabai žinau, ką daryti mums, kaip viską sutvarkyti? Kaip reikėtų elgtis ir ko vengti. Ką reikėtų daryti jam, kad nesielgtų taip? Abu norime būti kartu tikrai. Bet aš juo netikiu, nes maniau, kad viskas gerai. Ir pats sakė, kad aš jam labai gera esu ir buvau, kad nieko nepadariau. Man baisu, nes mūsų laimė nuo jo priklauso.

Iš anksto dėkoju Jums už atsakymą, mums tai labai svarbu.


Atsako santykių ekspertai Silvija ir Šarūnas Mažuoliai.

Sveiki,

Jūsų istorija turi du potencialius scenarijus – arba vaikinas lengvai atsisakys savo pomėgio, arba tai yra stipri priklausomybė, su kuria jis lengvai nesusitvarkys. Jo pomėgis siuntinėti nuotraukas gali būti „nepiktybinis“, t. y. jis taip gaudavo dozę malonumo, tačiau tai nėra jo pagrindinis malonumo šaltinis gyvenime, ir kadangi surado mylimą moterį, jis nesunkiai susidėlios prioritetus. Pakalbėkime pirma apie šį variantą.

Taip pat skaitykite: Santykių ekspertai Mažuoliai pataria. Situacija – vyras „po padu“. Kaip jam išsilaisvinti?

Duokite vaikinui ir santykiams laiko. Nieko blogo tame, kad nepasitikite. Neslėpkite, kaip jaučiatės, ir neverskite savęs pasitikėti tol, kol tai neįvyks natūraliai. Pasitikėjimo ir tikėjimo vaikinu kreditą verta duoti, kol vaikinas yra atviras savo veiksmuose ir nemeluoja. Tai, kad jis nieko nesakė iki šiol, gali būti paprastas, žmogiškas mąstymo būdas – jei niekam neskauda, niekas nemato, o man teikia malonumą, tad kodėl viską mesti?

Pasitikėjimo ir tikėjimo vaikinu kreditą verta duoti, kol vaikinas yra atviras savo veiksmuose ir nemeluoja.

Kadangi negyvenate kartu, jis daug laiko praleidžia vienas namie, taigi toliau ramiai užsiiminėjo tuo, ką darė jau ne vienerius metus. Gerai, kad jis atvirai leidžia prieiti prie visų savo anketų ir skaityti visas žinutes. Tai yra vienas iš būdų atstatyti poroje pasitikėjimą ir jei jaučiate, kad Jums dėl to ramiau, tikrinkite tiek, kiek norėsite.

Kalbėkitės apie savo situaciją ir sutarkite, kad jųdviejų santykiuose yra problema, kurią abu tvarkote. Blogiausia, ką gali padaryti pora, tai tapti priešais vienas kitam. Pasistenkite būti kiek įmanoma geranoriškais ir atvirais. Nei Jūs iš piktos valios nepasitikite, nei jis iš piktos valios mėgavosi, siuntinėdamas nuotraukas. Kol abu tai suprasite ir susivieniję ieškosite, kaip atstatyti pasitikėjimą bei santykius, tol turite gerokai didesnius šansus tą padaryti. Puiku, kad atvirai kalbatės, kad Jūs keliate klausimus, kurie kelia nerimą.

Nespauskite ir nereikalaukite iš vaikino nieko. Jis turi jaustis laisvas elgtis taip, kaip nori, tačiau tai nebūtinai reiškia, kad būsite su juo santykiuose.

Kitas galimas scenarijus yra toks, kad vaikinui nepavyks lengvai atsisakyti malonumo, kurį gauna kalbindamas merginas, ir vos tik jųdviejų santykiai taps kasdieniškesni, ilgiau nesimatysite arba sukonfliktuosite, jis grįš prie savo pomėgio.

Parašysime idėjų, ką galima daryti tokiu atveju, kokios gali būti priežastys ir kaip su jomis tvarkytis.

Tai tik idėjos, ne tikslus veiksmų planas, tad taikykite, jei jausite, kad tinka Jūsų situacijai. Kai kurie pasiūlymai yra konkrečiai vaikinui. Nepirškite jam nieko, jei jis pats nebus atviras tam ir nepriims pagalbos, patarimų, pasiūlymų. Pasidalinkite, ką girdėjote, jei kalbėsitės ir kalba pasisuks apie tai, kad jam nėra paprasta susitvarkyti su savimi pačiam.

Idėjos:

Menas santykiuose yra ne išvengti problemų, bet išmokti abiem partneriškai ir geranoriškai apie jas kalbėti ir ieškoti tinkamiausių sprendimų.

  • Leiskite vaikinui suprasti, kad jei užtiksite jį toliau siuntinėjantį nuotraukas ar kalbinantį kitas merginas, skyrybos garantuotos. Jei vaikinas turi priklausomybę nuo tokio malonumo gavimo būdo, nuolaidžiavimas pridarys problemų Jums, kadangi nebežinosite, kiek atleisti, o kiek ne. Pradėsite jaustis prastai, būsite sutrikusi, pradėsite atleisti daugiau, negu iš tikro galite atleisti, ir santykiai bet kokiu atveju byrės. Nespauskite ir nereikalaukite iš vaikino nieko. Jis turi jaustis laisvas elgtis taip, kaip nori, tačiau tai nebūtinai reiškia, kad būsite su juo santykiuose. Pakalbėkite, ko abu norite iš santykių, su kuo galite susitaikyti, o su kuo ne, ar vaikinui yra priimtina būti santykiuose atsisakant savo pomėgio. Kuo daugiau aiškumo įnešite į savo santykius ir išsiaiškinsite, kas ko santykiuose ieško, tuo abiem bus lengviau ir paprasčiau.
  • Priklausomybė paprastai atsiranda tada, kada žmogus yra nepatenkintas gyvenimu, nelaimingas, gyvena ne taip, kaip norėtų, yra atsisakęs savo svajonių ir tikslų, jaučiasi ne savo vietoje, nežino, kas jam įdomu, patinka, ką jis nori patirti šiame gyvenime ir t. t. Priklausomybe tampa tas malonumo šaltinis, kuris duoda greitą rezultatą ir prie kurio galima nuolatos grįžti. Kadangi žmogus jaučia, kad rado malonumo šaltinį, niekur kitur jis jo nebeieško tol, kol nutinka kažkas, kas jį sukrečia ir priverčia pergalvoti savo gyvenimą. Jūsų vaikinui gali būti naudinga paklausti savęs, ar jis yra laimingas, ir pradėti ieškoti, kas iš tikro teikia jam džiaugsmą.
  • Vaikinas apie priklausomybes gali pastudijuoti informaciją, kurios internete yra pakankamai (deja, dauguma anglų kalba). Apie seksualines priklausomybes taip pat gali būti naudinga pastudijuoti, kadangi jos turi savų niuansų ir gali padėti jam geriau suprasti, kodėl jis daro tai, ką daro. Kuo geriau vaikinas supras savo elgesio motyvus, pajaus, kas skatina jį ieškoti merginų, tuo lengviau jam bus ieškoti atsakymų, kaip kitaip gauti malonumą ir užpildyti tą trūkumą, dėl kurio jis ieško dėmesio ir seksualinio malonumo virtualiai.
  • Jei vaikinas linkęs skaityti, studijuoti, jam įdomu žmogaus psichologija, savęs pažinimas ir panašūs dalykai, savistaba (angl. self awareness) ir paleidimai (pvz. Sedona metodas) yra viena iš praktikų, kuri gali padaryti labai didelius teigiamus pokyčius žmogaus gyvenime. Tai nėra tinkama ir priimtina kiekvienam. Žmogus turi gerai suvokti, kam tai daro, bei labai norėti pakeisti savo gyvenimą. Internete taip pat yra daug informacijos šiomis temomis.

Įvertinkite savo situaciją ir neskubėkite piršti vaikinui visko, ką jis gali daryti, kad paleistų savo pomėgį, t. y. nespauskite ir neverskite jo. Kalbėkitės apie tai, pasakokite kaip jaučiatės ir stebėkite, kas vyksta santykiuose. Santykiai nėra ta vieta, kurioje galima užsimiršti: tai kaip ir bet kas, ką kuria ir veikia žmogus – verslas, sodas, sportas, jiems nuolat reikalingas laikas ir pastangos. Kitu atveju sodas taps laukiniu, kūnas po didelės pertraukos suglebs ir reikės daug daugiau pastangų jam atstatyti, nei būtų reikėję nuolat palaikant sportišką formą.

Taip pat skaitykite: Santykių ekspertai Mažuoliai pataria. Kaip sugyventi skirtingų charakterių ir pomėgių žmonėms?

Verslas, jei apleisite, gali žlugti negrįžtamai, kaip panašiai gali žlugti ir santykiai. Tad nenustebkite, jei matysite, kad atsipalaiduoti negalite niekada, ir nei vyro, nei santykių neišeina priimti už gryną pinigą.  Menas santykiuose yra ne išvengti problemų, bet išmokti abiem partneriškai ir geranoriškai apie jas kalbėti ir ieškoti tinkamiausių sprendimų.

Sėkmės Jums!


DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių, nesugebate atsikratyti pavydo ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@ji24.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys į įdomiausius laiškus.

P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!

Temos: 2 Santykiai Meilė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

24sek

Šaras nusivylęs skubėjo palikti Miuncheną: „Visos rungtynės buvo blogos“

24sek

Buvęs NBA supertalentas palaužė „Žalgirį“ Miunchene

Aktualu

Kodėl tiek daug šalių keičia požiūrį į kanapes?

24sek

Rekordinį mačą sužaidęs L.Westermannas bedė pirštu į didžiausią „Žalgirio“ problemą

Aktualu

D.Trumpas paskelbė, kas taps J.Kelly įpėdiniu

Buvau geras Gyvenimas

200 jaunuolių Kaune aplankė 100 senolių: 82-ejų Irena svajoja atsikratyti lazdos

Aktualu

Skaitytojos informacija: moters pasivaikščiojimas vakariniu aplinkkeliu baigėsi greitojoje

Aktualu

„Brexit“ be susitarimo: ką prarastų Europos Sąjunga?

24sek

Lietuviškame Miunchene – rekordinės „Žalgirio“ sirgalių pajėgos ir pranešėjo siurprizas

Aktualu

Išrinkite fotokonkurso „Jogailaičių paveldas greta mūsų“ nugalėtoją

Verslas

ES paramos mažėjimas: kalti per maži mokesčiai ir atlyginimai

Vardai

„Kelyje į žvaigždes“ išgarsėjusi Berneen vieši Lietuvoje: vakarėlyje akį traukė ryškiu įvaizdžiu

Vardai

Vandalai nuplėšė Agnetos Kleizienės kalėdines dekoracijas: „Gaila, kad grinčai gyvena visose šalyse“

Pasaulis kišenėje

Nuošaliame Tenerifės paplūdimyje – hipių gyvenimas pagal savas taisykles

Gyvenimas

Daina, kuri padės užmigti per 8 minutes ir sumažins nerimą iki 65 proc.

Vardai

143 kg svėrusi Rima Antonovienė: „Pasakiau sau – geriau jau mirsiu sportuodama, nei lašinių kalėjime“

Vardai

Maltiečiams talkinęs M.Katleris prakalbo apie savo ateitį: „Galbūt 40-ies būsiu niekam nebeįdomus“

Gazas

Automobilis internetu: ar tai realu?

Sportas

Julija Jefimova plaukioja, bet ne čempionate

24sek

Lukas Lekavičius su „Panathinaikos“ aplenkė „Žalgirį“

Naujienos

24sek

Šaras nusivylęs skubėjo palikti Miuncheną: „Visos rungtynės buvo blogos“

24sek

Buvęs NBA supertalentas palaužė „Žalgirį“ Miunchene

Aktualu

Kodėl tiek daug šalių keičia požiūrį į kanapes?

24sek

Rekordinį mačą sužaidęs L.Westermannas bedė pirštu į didžiausią „Žalgirio“ problemą

Aktualu

D.Trumpas paskelbė, kas taps J.Kelly įpėdiniu

Buvau geras Gyvenimas

200 jaunuolių Kaune aplankė 100 senolių: 82-ejų Irena svajoja atsikratyti lazdos

Aktualu

Skaitytojos informacija: moters pasivaikščiojimas vakariniu aplinkkeliu baigėsi greitojoje

Aktualu

„Brexit“ be susitarimo: ką prarastų Europos Sąjunga?

24sek

Lietuviškame Miunchene – rekordinės „Žalgirio“ sirgalių pajėgos ir pranešėjo siurprizas

Aktualu

Išrinkite fotokonkurso „Jogailaičių paveldas greta mūsų“ nugalėtoją

Verslas

ES paramos mažėjimas: kalti per maži mokesčiai ir atlyginimai

Vardai

„Kelyje į žvaigždes“ išgarsėjusi Berneen vieši Lietuvoje: vakarėlyje akį traukė ryškiu įvaizdžiu

Vardai

Vandalai nuplėšė Agnetos Kleizienės kalėdines dekoracijas: „Gaila, kad grinčai gyvena visose šalyse“

Pasaulis kišenėje

Nuošaliame Tenerifės paplūdimyje – hipių gyvenimas pagal savas taisykles

Gyvenimas

Daina, kuri padės užmigti per 8 minutes ir sumažins nerimą iki 65 proc.

Vardai

143 kg svėrusi Rima Antonovienė: „Pasakiau sau – geriau jau mirsiu sportuodama, nei lašinių kalėjime“

Vardai

Maltiečiams talkinęs M.Katleris prakalbo apie savo ateitį: „Galbūt 40-ies būsiu niekam nebeįdomus“

Gazas

Automobilis internetu: ar tai realu?

Sportas

Julija Jefimova plaukioja, bet ne čempionate

24sek

Lukas Lekavičius su „Panathinaikos“ aplenkė „Žalgirį“

Vardai

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką