Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 16d. 16:00

Draugauti ar pasitraukti? Atsako santykių ekspertas Šarūnas Mažuolis

Jis ir Ji
Fotolia nuotr. / Jis ir Ji

Ši santykių dilema kamuoja daugybę draugystę mezgančių porų…

Sveiki, bendrauju su simpatiška miela panele. Ji yra dvyliktokė. Mes bendraujame jau apie du mėnesius. Aš jai jaučiu didelius jausmus, nors mes per tuos du mėnesius nei bučiavomės, nei mylėjomės. Kai sakiau, kad norėtųsi kažko daugiau, ji atsakė, kad dar nėra pasiruošusi, nes dabar jai stresas, egzaminai, mažai laiko viskam ir nenori visko pradėti, nes gali tekti išvažiuoti mokytis į kitą miestą arba net dirbti į užsienį. Gal patartumėte, ką daryti? Nebežinau, ar tęsti bendravimą, o galbūt viską nutraukti, kol dar visiškai neįsimylėjau iki ausų? Ji nėra kokia tipiška šiuolaikinė mergina, kokia fyfa ar dar velniai žino kas. Su tokia kaip ji dar nesu bendravęs…

 

Gedmanto Kropio nuotr. / Santykių ekspertas Šarūnas Mažuolis
Gedmanto Kropio nuotr. / Santykių ekspertas Šarūnas Mažuolis

Sveiki, neįmanoma atsakyti, ar santykiuose bus kažkas rimta ar ne, kai jie dar tik mezgasi. Viskas, ką šiuo metu turite, tai atviras galimybes. Pakalbėkime apie kelias iš jų.

 

Pradėsiu nuo nemalonios perspektyvos – ji žiūri į jus tik kaip į draugą. Vienas sunkesnių užduočių merginai, tai pasakyti „ne“ ja besidominčiam vaikinui. Jei po dviejų mėnesių bendravimo ji neprisileido jūsų arčiau, gali būti, kad bando išlaikyti atstumą, nes tiesiog netraukiate jos. Tokiu atveju kalbos apie egzaminų stresą ir neaiškią ateitį yra tik dar vienas bandymas netiesiogiai pasakyti, kad artimesnių santykių negali būti. Stebėkite, kas vyksta, kaip ji elgiasi, kaip reaguos į jūsų prisilietimus, draugiškus apkabinimus, ir būkite pasiruošęs atsidurti „draugų zonoje“. Jei taip nutiktų, nekaltinkite savęs ar jos. Statistiškai kiekvienam žmogui tinka tik apie 20 proc. priešingos lyties atstovų, o kai kuriems – dar mažiau. Tai lemia daugybė skirtingų veiksnių. Maža to, moterys greičiau ir lengviau pajunta, kad vyras joms netinkamas kaip partneris, o vyras paprastai pirmas pradeda artimus santykius ir tik tada aiškinasi, ar tai jo moteris, ar ne.

 

Kitas galimas variantas – ji tikrai susikaupusi mokslams bei ateities planams ir artimi santykiai šiuo metu jai nėra prioritetas. Moterys šeimai psichologiškai subręsta gana anksti, ir 18 metų yra pakankamas amžius, kad mergina ieškotų rimto partnerio ilgalaikiams santykiams ar netgi šeimai, o ne vaikino smagiam laiko praleidimui. Tokiu atveju ji dar kruopščiau rinksis savo antrąją pusę ir neskubės pradėti santykių, dėl kurių ateities nėra tikra. Galbūt atsipalaidavusi ir pailsėjusi po egzaminų bei nusprendusi, ką ketina daryti su studijomis ar darbu užsienyje,, ji kitaip pažiūrės į jus ir galimus rimtesnius santykius.

 

Trečias variantas – ji visgi nėra pasiruošusi rimtesniems santykiams, ir jūs čia niekuo dėtas. Šiais laikais merginos  priverstos pirmiausia užsitikrinti sau gyvenimą ir pasikloti pagrindą po kojomis, kuo anksčiau pasirūpindavo vyras. Tokiu atveju šiuo metu ji tikrai turi pakankamai problemų ir be santykių.

Žodžiai gali reikšti daug ką, kai tuo tarpu veiksmai aiškiai parodys, kaip ji jaučiasi jūsų atžvilgiu. Jei mielai bendrauja su jumis ir nesišalina fizinio kontakto bei pati kartkartėm jus paliečia - turite didelį šansą tapti pora.

 

Išvažiavimas studijuoti į kitą miestą yra tik iššūkis porai, tačiau ne priežastis nutraukti santykius. Jei šį veiksnį ji iškelia kaip pagrindinę kliūtį galimiems judviejų santykiams, greičiausiai taip ji subtiliai jums sako „ne“. Ar tai reiškia, kad jums laikas nutraukti bendravimą? Nebūtinai. Jei jums gera bendrauti, jei ji nevengia jūsų ir mielai susitinka – kantrybė ir švelnus atkaklumas gali pralaužti ledus. Tačiau šioje situacijoje yra dar vienas „bet“. Jei judu per daug laiko praleisite tik kaip draugai, o ne pora ir nepalaikysite bendravimo fiziniu kontaktu (apkabinimais, prisilietimais, paėmimais už rankos), greičiausiai taip ir liksite tik draugais. Jei į jos sąmonę „įsirašysite“ tik kaip bičiulis ir nieko daugiau, pralaužti ledus bus labai sunku.

 

Flirtuokite su ja, žaiskite fiziniu kontaktu ir stebėkite jos reakciją bei elgesį jūsų atžvilgiu – ar ji neatsitraukia, nevengia prisilietimų, ar liečia jus atsakydama. Ar traukiate moterį kaip vyras, ar ne, parodys jos reakcija į fizinį artumą. Nepersistenkite su prisilietimais, darykite tai pamažu, tačiau darykite. Labiau stebėkite jos veiksmus, o ne tai, ką ji sako. Žodžiai gali reikšti daug ką, bet veiksmai aiškiai parodys, kaip ji jaučiasi jūsų atžvilgiu. Jei mielai bendrauja su jumis ir nesišalina fizinio kontakto bei pati kartkartėmis paliečia jus – turite didelį šansą tapti pora. Nespauskite jos pokalbiais apie santykius, nes tik sugadinsite padėtį. Geriau leskite jiems gimti ir vystytis natūraliai, o tada pokalbiai ta tema įvyks savaime.

 

Rašėte, kad jaučiate jai stiprius jausmus. Tai, ką jaučiate šiuo metu, nėra meilė, o tik didelis susižavėjimas mergina, kuri jums neįprasta ir nepanaši į kitas merginas. Negana to, ji nėra jūsų, tad noras pasiekti savo žavesio objektą dar labiau kaitina situaciją. Nesileiskite užvaldomas per daug stiprių jausmų, kitaip tik be reikalo kentėsite ir nebūsite pakankamai šalto proto, kad padarytumėte viską, ką galite, užmegzti artimiems santykiams. Užsiimkite sportu, patinkančia veikla, kad nukreiptumėte dalį dėmesio bei energijos kitur ir kiek galite, susitaikykite su mintimi, kad ji gali jūsų ir napasirinkti. Jei santykiai su ja jums taps būtinybe, mergina šitai pajus ir bus dar mažiau šansų, kad matys jus kaip galimą partnerį. Kol nesate pora, bendraukite ir su kitomis merginomis. Nepasilikite jos kaip vienintelio varianto, kol aiškiai nematysite, kad tampate pora. Jūsų jausmai jai nepadės santykiams užmegzti, jei ir ji nepradės jausti kažko panašaus.

 

Gyvenime būna visko, tačiau jei apsispręsite visgi pabandyti užmegzti artimesnius santykius, nerekomenduoju užsiiminėti bandymais labai ilgą laiką. Jei matote, kad nedominate jos kaip vyras, atsitraukite.

 

Kodėl sakau, kad gyvenime būna visko? Todėl, kad kai kurias moteris kaip tik ilgą laiką trukęs vyro atkaklumas galų gale priverčia pakeisti savo nuomonę. Kita vertus, ši taktika gali greitai atbaidyti santykių nenorinčią moterį visiems laikams. Sustabdęs bendravimą, kartkartėm visgi galite pabandyti dar kartą pakalbindamas ją, paskambindamas ar parašydamas. Neišnykite iš jos gyvenimo visiškai ir leiskite jai žinoti jūsų ketinimus. Kartais laikas ir naujai susiklosčiusios gyvenimo situacijos priverčia naujai pažvelgti į santykius ir ji gali pakeisti savo dabartinę nuomonę.

 

Dar šiek tiek informacijos apie santykių užmezgimą su moterimi – jei jai patinkate, dalį darbo padarys ji pati. Žinoma, būna labai kuklių merginų arba turinčių nuostatą, kad tik vyras privalo rodyti dėmesį, bet jei tai psichologiškai pakankamai subrendusi mergina be didelių emocinių traumų – ji pati inicijuos bendravimo palaikymą. Žinoma, tai irgi gali reikšti, jog esate jai tik draugas, todėl dar kartą patariu kuo aiškiau leisti jai suprati, kad tai, ko norite, yra artimi santykiai, o ne paprasta draugystė. Taip sutaupysite sau laiko, situaciją bus aiškesnė ir nerizikuosite tapti tik draugu tuo atveju, jei vis dar turite šansą tapti kažkuo daugiau.

 

Baigdamas užduosiu klausimą pamąstymui – ar tikrai norite santykių su mergina, kuri išvažiuoja į užsienį (jei nuspręstų tai padaryti)? Santykiams sustiprinti reikia pakankamo kartu praleisto laiko, o ilgai trunkantis išsiskyrimas santykių pradžioje paprastai niekur neveda. Tokius išsiskyrimus atlaikytų tik tvirti ir gilūs santykiai, kuriuos pirmiausia reikia užauginti…

 

Tekstas Vaigos Leveckytės

 

DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@zlg.lt. Santykių ekspertas Šarūnas Mažuolis mielai atsakys.

Temos: 1 Ekspertas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Skolininkai nuo antstolių ar VMI slepiasi po „Revolut“, bet startuolis žada pokyčius

Gyvenimas

Psichiatrė patvirtina arba paneigia stereotipus apie alkoholį vartojančias moteris: pasitikrinimo testas

Kultūra

Įsivaizduoti Lietuvą. 100 metų, 100 vizijų. Tomas Vaiseta: Elektra vietoj žmonos

Aktualu

Danutė Gailienė: „Šeimos priešas – demonizuotas“

Kultūra

15min knygų rinkimuose apdovanota vertėja I.Aleksaitė: „Prie Gombrowicziaus prieinu šonu, kad susmigčiau į jį ašmenimis“

„Atsarginiai“: brolių Lavrinovičių staigmena, J.Valančiūno atostogos ir geriausi NBA visų laikų duetai

24sek

Prieš sunkią savaitę Šarą neramina P.Jankūno trauma: „Vėl kažką pasitempė“

Gazas

Kaune sudėtingos eismo sąlygos: vairuotojai neišlaikė žiemos egzamino

Aktualu

Kandidato į prezidentus programą paruošęs Ūpo Dėdė: „Ginsiu benamius, nes pats toks buvau“

Pasaulis kišenėje

Rėgensburgas – miestas, į kurį verta nuvažiuoti net ir tik dėl dešrelių

Vardai

Donata Gutauskienė-Laisva apsisprendė – didinsis krūtinę: „Noriu gražios, telpančios į delniuką“

Kultūra

15min rekomenduoja: kokių renginių nepraleisti kitą savaitę?

Maistas

Šefo R.Bolgovo receptas šventėms: keptos vištų blauzdelės su kriaušėmis

Vardai

Su seserimis ir pussesere uždainavęs R.Kirilkinas: „Galbūt daugiau to niekada nebepakartosime“

Verslas

Žygaičių kaimynystėje – pirmasis ir vienintelis gyvūnų krematoriumas

Gyvenimas

Sužadėtuvių žiedų tendencijos, kurios dominuos 2019-aisiais

Vardai

Evai Longoriai Tomo Cruise'o namai nepatiko: parduoda iš aktoriaus įsigytą vilą

Mokslas.IT

Geidžiamiausia Kalėdų dovana JAV paaugliams – išmanusis „iPhone“

Aktualu

Sekmadienį įvykęs sprogimas Japonijoje visiškai sunaikino restoraną

Sportas

„Liverpool“ triumfas – X.Shaqiri dublis nokautavo „Manchester United“

Naujienos

Verslas

Skolininkai nuo antstolių ar VMI slepiasi po „Revolut“, bet startuolis žada pokyčius

Aktualu

Jei premjeras telkia savo elektoratą, tai pasirinko ne tuos priešininkus

Vitaminai sielai. J.Statkevičius apie didžiausią savo priešą – liežuvį, draugystę ir meilę

Gyvenimas

Psichiatrė patvirtina arba paneigia stereotipus apie alkoholį vartojančias moteris: pasitikrinimo testas

Kultūra

Įsivaizduoti Lietuvą. 100 metų, 100 vizijų. Tomas Vaiseta: Elektra vietoj žmonos

„Atsarginiai“: brolių Lavrinovičių staigmena, J.Valančiūno atostogos ir geriausi NBA visų laikų duetai

Aktualu

Danutė Gailienė: „Šeimos priešas – demonizuotas“

Kultūra

15min knygų rinkimuose apdovanota vertėja I.Aleksaitė: „Prie Gombrowicziaus prieinu šonu, kad susmigčiau į jį ašmenimis“

Gazas

7 faktai apie „Subaru“: sraigtasparniai, mitas apie WRC ir legendinis patikimumas

24sek

Prieš sunkią savaitę Šarą neramina P.Jankūno trauma: „Vėl kažką pasitempė“

Vardai

„Lietuvos balso“ numylėtinė Eglė Jurgaitytė šokiravo – atskleidė tamsiąją populiarumo pusę

Aktualu

Kandidato į prezidentus programą paruošęs Ūpo Dėdė: „Ginsiu benamius, nes pats toks buvau“

Pasaulis kišenėje

Rėgensburgas – miestas, į kurį verta nuvažiuoti net ir tik dėl dešrelių

Vardai

Donata Gutauskienė-Laisva apsisprendė – didinsis krūtinę: „Noriu gražios, telpančios į delniuką“

Kultūra

15min rekomenduoja: kokių renginių nepraleisti kitą savaitę?

Vardai

Su seserimis ir pussesere uždainavęs R.Kirilkinas: „Galbūt daugiau to niekada nebepakartosime“

Gyvenimas

Sužadėtuvių žiedų tendencijos, kurios dominuos 2019-aisiais

Gazas

Kaune sudėtingos eismo sąlygos: vairuotojai neišlaikė žiemos egzamino

Vardai

Evai Longoriai Tomo Cruise'o namai nepatiko: parduoda iš aktoriaus įsigytą vilą

Verslas

Žygaičių kaimynystėje – pirmasis ir vienintelis gyvūnų krematoriumas

Vardai

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką