Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Du klausimai, kurie gali išgelbėti jūsų santykius

Meilė
„Fotolia“ nuotr. / Meilė
Šaltinis: 15min
0
A A

Ar jūsų mylimas žmogus tikrai žino, ko iš tiesų jūs norite? Metas tai išsiaiškinti!

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Daugelis mūsų mano, kad bandant išlaikyti vis prastėjančius santykius reikia įdėti itin daug pastangų. Ir nors kai kuriais atvejais tai išties yra nepaneigiama tiesa – ypač, jei teko ištverti išdavystę, – daugelį santykių išgelbėti gali net ir du paprasti klausimai savo antrajai pusei, rašo portalas „Psychology Today“.

Šie klausimai suveikia todėl, kad padeda atkreipti dėmesį į du svarbiausius ir pamatinius santykių aspektus: vienas kito supratimą ir rūpestį vienas kitu. Šie klausimai yra atviri ir gali būti pritaikomi bet kurioje situacijoje ir visiškai nesvarbu, kurioje stadijoje yra jūsų santykiai.

1. „Ar yra dalykų, kuriuos norėtum, kad aš suprasčiau geriau?“

Kai pasidaro sunku atrasti ar išlaikyti ryšį su savo mylimuoju, dažnai įdedame ganėtinai daug energijos bandydami jam ar jai primesti savo pačių nuostatas. Susikoncentruojame į tai, kas mūsų netenkina, bandome tai kuo aiškiau jam ar jai išaiškinti ir kartojame tai tol, kol antroji pusė pagaliau išgirsta.

Tačiau ar niekad nesusimąstėte, kad kartais reikėtų paklausti, ko iš jūsų norėtų jūsų mylimasis ar mylimoji?

Šis klausimas būtent tai ir padeda padaryti – užduodami jį, jūs vietoj bandymo primesti savo nuostatas, nuoširdžiai domitės kito žmogaus norais ir svajonėmis. Šis gestas ir parodytas jūsų supratingumas išties daro stebuklus.

Taip pat skaitykite:  20 dalykų, kurie gali išgelbėti jūsų santuoką

Negana to, uždavę šį klausimą, gausite neįkainojamos informacijos – galbūt antroji pusė jums nuoširdžiai paaiškins, kodėl kilo nesutarimai, ir jūs suprasite tai daug geriau nei anksčiau, kuomet buvote susitelkę tik į savo norus.

Įsivaizduokite tokį pavyzdį:

Jūs su savo mylimąja nuolat pykstatės dėl buities darbų (kas plaus indus, grindis, darys valgyt ar pan.). Tuomet užduodate jai šį klausimą. Galbūt tikėtumėtės, kad ji jums surašys darbų sąrašą, tačiau užuota tai dariusi, ji ištaria: „Aš augau šeimoje, kur niekas niekuomet nekeldavo balso, tad kai tu rėki ant manęs, man tiesiog sunku tavęs klausyti“. Ir tuomet jūs suprasite, kad ši informacija apie jūsų mylimąją yra kur kas vertingesnė nei bet kokie pykčiai dėl indų.

2. „Kaip tai turėtų atrodyti?“

Dažnai su savo mylimuoju ar mylimąja galime pakankamai gerai susišnekėti ir suprasti – bent jau apibendrintai – ko jis ar ji nori: ji nori, kad jis jam rodytų daugiau dėmesio, jis nori, kad ji rūpintųsi namais ir t. t. Vis dėlto poros net ir žinodamos tai, dažnai gali susidurti su nemažomis problemomis santykiuose. Galbūt mes ir žinome, ko antroji pusė nori, bet nežinome, kaip ji tai įsivaizduoja.

Taip pat skaitykite: Tai užtruks 5 minutes: kaip savo mylimąją padaryti laimingą

Kitais žodžiais tariant, svarbu ne tik norai, bet ir tai, kaip tie norai yra išpildomi.

Įsivaizduokite pavyzdį:

Tarkime, mergina sako, kad ji tikisi daugiau dėmesio, o vaikinas mano, kad jį jis parodys dažniau siūlydamas pasimylėti. Čia ir kyla problema – mergina gali justi nepasitenkinimą, nes gavo visiškai ne tai, ko ji norėjo, ar netgi gali supykti ant vaikino, nes gavo visiškai ne tai, ko prašė. Nors iš tiesų vaikinas tiesiog tinkamai nesuprato, ką šiuo savo prašymu mergina iš tiesų norėjo pasakyti. 

Išgirdęs, kad merginai trūksta dėmesio, jis galėjo jos paklausti: „Kaip mano dėmesys tau turėtų atrodyti?“. Galbūt tada mergina galėtų paaiškinti, kaip tą dėmesio rodymą ji įsivaizduoja. Jai dėmesio rodymas nėra daugiau sekso, tai bučinys iš ryto vos prabudus, trumpa miela žinutė per pietus ar akių kontaktas sekso metu. Būtent toks dėmesio rodymas jai būtų buvęs veiksmingas. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką