Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 sausio 6d. 21:00

Elgesys miegamajame: kas gadina jūsų santykius?

Pora miegamajame
„Shuterstock“ nuotr. / Pora miegamajame
Tikriausiai nėra čia ko ir slėpti – darbo dienų metu laikas iki ėjimo miegoti bene yra vienintelis metas, kuomet galite bent šiek tiek kokybiškai pabūti su savo mylimuoju ar mylimąja. Juk visi esame užsiėmę ir dieną tam laiko gali ir neatsirasti.

Vis tik net ir šiuo metu daugelis porų neišvengia tam tikrų klaidų, dėl kurių kyla nepasitenkinimo bangos, o ilgainiui – ir rimti nesutarimai. Portalui huffingtonpost.com santykių ekspertai atskleidžia, kokių klaidų derėtų vengti miegamajame prieš ruošiantis leistis į sapnų karalystę.

Einate miegoti skirtingu laiku

Anot psichoterapeutės Marcia Naomi, santykiams pakenkti gali net ir paprasčiausias miego režimų nesutapimas – iš pažiūros tai menkas dalykas, tačiau žalos jis gali pridaryti kur kas daugiau nei įsivaizduojate.

Taip pat skaitykite: Šimtus griūvančių santuokų išgelbėjęs psichologas: „Neištikimybė turi gilias psichologines priežastis“

„Jei jūs esate naktinė pelėda, o jis vyturys (arba atvirkščiai) ir miegoti abu einate labai skirtingu metu, nesistebėkite, jei po kurio laiko pajusite, kad tolstate vienas nuo kito. Juk vienas geriausių buvimo poroje dalykų ir yra tas trumpas laikas iki užmigimo, kuomet saldžiai užsnūstate vienas kito glėbyje“, – tikina psichoterapeutė.

Ignoruojate antrosios pusės miego režimą

Jei esate įpratę iki pat vėlumos žiūrėti televizorių ar ryškioje šviesoje skaityti knygą ir nė kiek nekreipiate dėmesio į tai, kad jūsų antrajai pusei rytoj reikia anksti keltis, šeimos psichologė Becky Whetstone pataria televizorių ir savo skaitymo erdvę apskritai perkelti į kitą kambarį.

Tokiu atveju, anot psichologės, ne tik pavyks abies geriau išsimiegoti, bet ir nereikės ginčytis dėl vis dar įjungto televizoriaus arba neišjungiamos šviesos.

Prieš miegą visiškai arba beveik nesikalbate

Po ilgos dienos darbe ir po namų ruošos darbų vakare taip ir norisi tik griūti į lovą ir saldžiai užmigti. Ir kas gi galėtų jus dėl to kaltinti, tiesa? Vis tik, anot santykių ekspertų, vertėtų ištaikyti bent keletą akimirkų ir emociniam ryšiui su savo mylimuoju ar mylimąja sustiprinti.

„Bent trumpai pasikalbėkite, kaip jums sekėsi per dieną, pasidalinkite užgriuvusiais nemalonumais ar dienos džiaugsmais. Ilgų šnekų ar terapijų tikrai nereikia, pakaks ir trumpo, tačiau nuoširdaus pokalbio“, – pataria santykių ekspertė LiYana Silver.

Miegamajame daugiau dėmesio skiriate savo telefonui

„Padarykite sau ir savo santykiams paslaugą ir eidami miegoti telefono su savimi nesineškite. „Facebook“, „Instagram“ ar „Twitter“ bus ten pat ir rytoj ryte, o vakarą verčiau jau skirkite savo antrajai pusei.

Nepamirškite, kad telefono maigymas prieš pat miegą ne tik gadina jūsų santykius, mat mažiau vienas su kitu bendraujate, bet ir kenkia jūsų miego kokybei“, – tikina L. Silver.

Vida Press nuotr./Pora lovoje
Vida Press nuotr./Pora lovoje

Pamirštate intymumą

Pastaruoju metu jaučiatės veikiau kaip kambariokai, o ne mylimieji? Jei jūs ar jūsų mylimasis (-oji) vengiate eiti į lovą laiku vien todėl, kad teks dar kartą atsikalbinėti nuo siūlomo intymumo, vertėtų atvirai pasikalbėti ir išsiaiškinti to priežastis.

Ilgą laiką kaupiamas nusivylimas ar pyktis pats savaime neišsispręs, o ilgainiui tai gali kaip reikiant sugadinti arba visiškai sugriauti santykius.

Miegoti einate susipykę

„Nevertėtų nutraukti bet kokio įsiplieskusio konflikto vien todėl, kad jau vėlu ar kad jau esate pavargę, juk ne veltui patariama į lovą niekad neiti supykus – tai ne tik nepadės užmigti, bet ilgainiui gali ir dar labiau pakenkti santykiams“, – tikina šeimos psichologė Becky Whetstone ir pataria visus konfliktus išspręsti prieš ruošiantis miegoti, o atsigulus į lovą ir jau susitaikius vėl jaukiai užmigti vienas kito glėbyje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką