Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Esu nėščia, tačiau vaikinas išsisukinėja nuo vestuvių“. Santykių ekspertų komentaras

Nėštumas
„Shuterstock“ nuotr. / Nėštumas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ką daryti, jei vaikinas vesti neketina net ir tada, kai jo mergina laukiasi jų vaikelio? Į šį klausimą portalo Ji24.lt skaitytojai atsako santykių ekspertai Mažuoliai.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Sveiki,

Šiuo metu man 27-eri, su vaikinu susipažinau prieš dvejus metus ir tris mėnesius. Aš visuomet svajojau susikurti gražią šeimą, svajojau apie vestuves, vaikus. Deja, mano vaikino svajonės kitokios – jam vestuvių nereikia, mat, jo manymu, vestuvės nieko nekeičia. Vaikų norėjom abu, prieš 7 mėnesius aš pastojau. Tikėjausi, galbūt vaikas paskatins jį kurti šeimą, bet apie vestuves jis ir toliau nenorėjo net girdėti.

Mes nuolat pykstamės,  ir vienintelė kylančių konfliktų priežastis, žinoma, yra vestuvės. Visiškai neseniai jis galiausiai nusileido ir pasakė, kad susituoksime per mūsų vaiko krikštynas, nes taip sutaupysime, paaiškino nenorintis paramos iš mano tėvų, nes ir taip gyvename mano bute. Suprantu, kad jam nejauku, tačiau ar šis pažadas nebuvo melas? Nežinau ką daryti, gal galite patarti? Galbūt jis manęs net nemyli ir visiškai nenori su manimi kurti šeimos? Būna akimirkų, kai mes tiesiog skraidome padebesiais, tačiau greitai gims vaikelis, o aš net nenoriu jam duoti jo pavardės. Kas, jeigu po gimdymo jis mus paliks ir supras, kad nereikia jam tos šeimos... O man visą gyvenimą gyventi su vaiku, kuris turės jo pavardę, bus tikrai pernelyg sunku... Ačiū jums.


Atsako santykių ekspertai Silvija ir Šarūnas Mažuoliai.

Sveiki,

Dveji metai – kaip tik tas laikas, kai reikia pradėti kalbėti su vyru, kad be vestuvių santykių toliau nebus ir nesvarbu, kad gims vaikelis. Dalis vyrų turi nusistatymą, kad jiems vestuvių nereikia, kas iš tikro reiškia, kad jie neskuba įsipareigoti vienai moteriai. Nesvarbu, kodėl vyras to nenori – iš baimės, įsitikinimų, tačiau moteriai santuoka yra svarbus vyro žingsnis, parodantis jo pasiaukojimą jai. Kaip tik šito jūs labiausiai ir bijote, kad draugas nenori paskirti savęs Jums ir šeimai visu 100%. 

Vyro meilė yra parodoma veiksmais. Ar jis Jus myli, galite matyti iš to, ar jis rūpinasi Jumis, ar atsižvelgia į Jūsų norus ir pageidavimus, ar stengiasi išklausyti, užjausti.

Vyro žodžiai, kad susituoksite per krikštynas, gali būti visiška tiesa. Deja, nesužinosite, kol nesulauksite krištynų ar nepradėsite matyti, kad jis keičia planus ir atidėlioja vestuves. Ką galite padaryti – tai paprašyti, kad jis pasipirštų ir pasakyti, kad Jums tai yra labai svarbu. Tai gali šiek tiek apraminti ir palengvinti laukimo periodą. Duokite jam suprasti, kad piršlybos ir santuoka Jums yra Jo meilės ir pasiaukojimo įrodymas. Tegul jam tai yra nesvarbu, bet labai svarbu Jums, ir be santuokos negalėsite poroje būti laiminga. Jam nebūtina to suprasti, tačiau gerbti Jūsų vieną svarbiausių poreikių yra jo meilės įrodymas. Kalbėkitės, pasakokite kaip jaučiatės, dėl ko nerimaujate. Jums labai svarbu jaustis saugiai santykiuose ir jei to negausite – santykiai pasmerkti arba žlugimui, arba lėtai mirčiai būnant kartu. Jūsų pareiga yra atrasti savo svarbiausius poreikius ir nepaminti jų. Saugumas, užtvirtinamas santuoka, yra vienas iš pagrindinių moters poreikių. 

Dveji metai dar nėra uždelstas draugystės periodas. Dabar kaip tik pats laikas pradėti spręsti, ar būnate kartu, ar skirstotės savais keliais. Jei Jums norėjosi vestuvių kuo greičiau, vietoje to, kad tik dabar pradėtumėte kalbėti apie vedybas ir daryti sprendimus, jaučiate gana didelę nuoskaudą, kad jis nepasipiršo ir nevedė Jūsų. Draugas gali turėti visai kitus tempus iki tol, kol susivokia, ar moteris yra tikrai jo ir ar jis nori jai įsipareigoti. Daugiau nei dvejus metus laukti nereikėtų, tačiau ir nuoskauda neturėtų būti didelė dėl to, kad dar nesate susituokę.

Dalis moterų, deja, taip nori santuokos ir vaikų, kad kartais net gerai nepasižiūri, už ko teka. Kalbėkite su juo apie santuoką ir kaip labai Jums ji svarbi, tačiau nekelkite dėl to konfliktų. Verčiau duokite suprasti, kad be šito negalėsite būti su juo. Taip vyras pamatys, kokius turi pasirinkimus ir pats nuspręs, ką renkasi ir ko nori. Labai gali būti, kad Jūsų draugas tiesiog neskuba įsipareigoti. Galbūt jam reikėjo laiko susiprasti, ko nori ir ar esate Jo moteris. Finansinė dalis taip pat gali būti skaudi vyrui, jei jis neuždirba tiek, kad galėtų sumokėti už didesnę vestuvinę šventę. Pakalbėkite apie tai ir papasakokite, ko Jūs norite. Galbūt abu pamatysite, kad Jūsų poreikiai vestuvėms visai nedideli, ir tai kainuos nedidelius pinigus. Žavingą vestuvinę šventę galima surengti labai nebrangiai.

Tik bėgant laikui pamatysite, ar jis tęsi savo pažadus, ar ne. Jei ruošiatės vaiką krikštyti gana greitai po gimimo, laukti liko ne tiek ir daug. Pasirinkite tikėti tuo, kad jo ketinimai tikri, ir jis pasiruošęs juos įvykdyti. Kartu nustatykite savas ribas, kokia situacija Jūsų netenkina ir su kuo nesitaikysite, bei duokite jam tai žinoti. Vyro meilė yra parodoma veiksmais. Ar jis Jus myli, galite matyti iš to, ar jis rūpinasi Jumis, ar atsižvelgia į Jūsų norus ir pageidavimus, ar stengiasi išklausyti, užjausti. Vedybos taip pat yra vienas iš vyro meilės įrodymų, tačiau nedaug yra vyrų, kurie peršasi nepaskatinti moterų ir nepajutę, kad moteris gali išslysti jiems pro pirštus. Atidėkite į šalį nuoskaudas, kad jis Jūsų nevedė iki šiol, ir duokite jam šansą įvykdyti tai, ką pasižadėjo. Nesistebėkite, kad jis neskubėjo pirštis anksčiau ir išsisukinėjo nuo vestuvių. Dveji metai, kaip jau minėjome, yra tas laikas, kai reikia pradėti kalbėti apie vedybas ir spręsti, ar tuoktis, ar skirtis, bet dar ne tas, kada reiktų laikyti didelių nuoskaudų, jog vyras nepasipiršo anksčiau.

Vyro pavardės suteikimas vaikui, jei jis to norės, kaip tik paskatins vyrą prisiimti už vaiką atsakomybę, tad nevenkite šito. Skyrybos galimos bet kokioje poroje, ir tai yra partnerių reikalas, tačiau ne vaiko ir jo tėvo ar vaiko ir jo mamos. Jei draugas nori, kad vaikas turėtų jo pavardę, vadinasi, nori prisiimti atsakomybę už jį ir prisidėti prie jo auginimo. Nemaišykite tėvystės su santuoka. Vyras, ketinantis palikti vaiką su mama, neskubės duoti savo pavardės ir taip pripažinti savo atžalą. Taigi, kaip jau minėjome, geriausia, ką galite padaryti, tai parodyti pasitikėjimą juo, pageidauti piršlybų, jei to norite, ir stebėti, kaip jis elgsis, kai ateis laikas krikštyti vaiką.


DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@zlg.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys.

P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką