Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 4d. 16:00

„Gyvenu 13 metų su vyru, kuris vis dar neišsiskyręs“. Santykių ekspertų komentaras

Vyras laiko vestuvinį žiedą
„Shutterstock“ nuotr. / Vyras laiko vestuvinį žiedą

Atrodo, 13 metų jau yra pakankamas laiko tarpas, kai galima išsiskirti su savo žmona susiradus kitą gyvenimo partnerę, tačiau neretai tam tiesiog trukdo aplinkybės. Ką daryti – toliau laukti, ar sukti skirtingais keliais? Ji24.lt portalo skaitytojai pataria santykių ekspertai.

Sveiki,

gyvenu kartu su vyru jau 13 metų, tačiau jis vis dar neišsiskyręs. Mano istorija tokia...

Prieš 13 metų aš palaidojau savo vyrą, likau viena auginti savo 3 metų sūnų. Nereikia net sakyti, kaip man sunku buvo tai daryti vienai. Apie mano nelaimę sužinojo vienas mano kaimynas, vardu Darius, kuris turėjo draugą Anglijoje. Tuo pat metu jo draugas (jo vardas Arnas) buvo taip pat ant skyrybų slenksčio su savo žmona. Arnas yra dviejų sūnų tėvas, tada jo vaikams buvo 4 ir 2 metukai.

Darius papasakojo Arnui, kad Lietuvoje yra tokia moteris (aš), kuri neteko vyro ir liko viena, jai labai sunku ir t. t. Arnas panoro susipažinti su manimi, nes jo santykiai su žmona jau buvo prasti, jis galvojo apie skyrybas.

Mes susipažinome, patikome vienas kitam. Arnas mane aprūpino viskuo, siuntė pinigus, daiktus, nupirko butą mums. Galima sakyti, mane pavergė savo dosnumu ir dėmesiu. Po poros metų jis grįžo į Lietuvą pas mane. Dabar mes gyvename kartu. Mūsų santykiai labai geri, jis rūpinasi mano vaiku, užaugino jį kaip savo, butas sutvarkytas, valgyti nupirkta, nieko mums netrūksta, tik viena problema – jis vis dar neišsiskyręs...

Kai jo paklausiu, kodėl jis nesiskiria, jis man atsako, kad taip daro dėl to, jog su žmona nereikėtų dalytis savo turto. Arnas man vis žada, kad išsiskirs, maitina mane pažadais, nors tas laikas vis tęsiasi ir tęsiasi. Jau praėjo 13 metų, o jis  nesiskiria.

Gal jis laukia, kol jo vaikai taps pilnamečiais, kad nereikėtų dalytis su žmona turtais... Šito aš nežinau. Kelis kartus buvau pasakiusi, kad išeinu, ir tada jis vėl žadėdavo, jog jau tuoj išsiskirs... Kaip man elgtis? Man trukdo faktas, kad jis dar neišsiskyręs, nors su žmona negyvena jau 13 metų...


Atsako santykių ekspertai Silvija ir Šarūnas Mažuoliai.

Sveiki,

dėl įstatymų mes neatsakysime – reikėtų kreiptis į teisininkus. Tačiau tiesa, kad skyrybų procesai kartais būna komplikuoti ir gali trukti ilgai. Kokia jūsų draugo situacija, gali pasakyti tik jis pats. Gali būti, kad jis sako tiesą kalbėdamas apie turto dalybas esant nepilnamečiams vaikams. Tačiau tik teisininkas galėtų tiksliai atsakyti, ar tokia situacija yra reali. Neaišku ir tai, ką jie sutarė su žmona, kokias sąlygas ji iškėlė skyryboms. Žmogiškas faktorius yra labai nenuspėjamas.

Jums reikėtų gerai pasverti savo norą, kad vyras išsiskirtų ir tai, kokie pliusai yra jųdviejų tarpusavio santykiuose. Užsispyrus ties vienu noru galima prarasti ką nors daug vertingesnio. Sakote, kad jis puikus vyras, rūpinasi jumis, esate laiminga su juo, patenkinta santykiais. Žinoma, moteriai norisi, kad vyras oficialiai įsipareigotų tik jai, tačiau gyvenime kartais susiklosto nestandartinės situacijos.

Savo noro nepamirškite, tačiau jei apsvarstysite situaciją, susitaikysite su esama padėtimi, susidėsite pliusus ir minusus, jums gali pavykti daug efektyviau pakalbėti su vyru ir iš tikro išgirsti, ką jis sako. Pagalvokite, ar Jums tiktų, jei sutartumėte sulaukti jo vaikų pilnametystės ir tada kalbėtumėte apie jo skyrybas ir jųdviejų vestuves. Ramiai pasikalbėkite apie tai su vyru, paprašykite, kad jis dar kartą papasakotų esamą situaciją, nereikalaukite jo skyrybų ir paprašykite, kad jis nežadėtų to, ko neskubės tesėti, kad nesijaustumėte maitinama pažadais.

Jei spaudžiate vyrą į kampą, kuomet kalbate apie skyrybas, jis gali rinktis geriausią išeitį, kurią mato tuo metu – pažadėti, o paskui tikėtis, kad kurį laiką bus ramu. Tačiau tokiu atveju jųdviejų pokalbiai yra „vienas puola, kitas ginasi“ pobūdžio ir neveda prie bendrų sprendimų ar realios situacijos įvertinimo. Venkite kelti konfliktus šiuo klausimu. Konflikto metu nei jūs, nei vyras nekalbėsite racionaliai, o situacijos vertinimas bus iškraipytas emocijų. Jei esate pikta dėl to, kad vyras nesiskiria – raskite kam išsikalbėti, kam išpykti ir išsakyti viską, kas guli ant širdies. Tam, kad tą būtų galima padaryti poroje su vyru, reikia pirma išmokti tvarkytis su emocijomis, turėti teorinį ir praktinį pasiruošimą, tad mes nerekomenduojame stipriai konfliktuoti ir lieti emocijas porose. Sveikiau susirasti žmogų iš šalies, išsikalbėti ir išpykti su juo ar ja ir tada, aprimus, grįžti pas vyrą ir pradėti pokalbį.

Įvertinkite, ar poreikis, kad jis išsiskirtų, nėra Jūsų principo reikalas. Jei vyras jumis rūpinasi, jei esate su juo laiminga, jei neturite įtarimų, kad jis Jums neištikimas ar kad palaiko artimus ryšius su savo žmona – gali tekti apsišarvuoti kantrybe ir palaukti jo vaikų pilnametystės.

Žinoma, tai, kad jis vis žada ir nepadaro to, ką žada, kelia Jumyse nepasitikėjimą vyru. Tačiau jei norite duoti jam šansą pasakyti tiesą, duokite jam žinoti, jog nepykstate, nekaltinate ir viskas, ko norite, tai žinoti, kokia yra reali situacija. Gerbkite jo pasirinkimus bei sprendimus ir paprašykite tik vieno – nežadėti to, ko jis negali išpildyti ir papasakoti, ką jis planuoja iš tikro. Pasistenkite būti supratinga ir tikrai girdėti, ką jis sako. Jei prieš tai vyras jautėsi puolamas, spaudžiamas į kampą, bijojo jus prarasti, o skyrybos jam tikrai brangiai kainuotų ir skirtis jis taip pat neskuba, vyras galėjo pasakyti bet ką, kad tik jūs aprimtumėte. Jei vyras pasijus saugus ir matys, kad jūs stengiatės racionaliai įvertinti situaciją, galite sulaukti geresnio rezultato iš pokalbio ir daugiau tiesos iš jo pusės.

Kalbėkite ir apie tai, kaip jaučiatės, tačiau būkite pasiruošusi priimti bendrą, abipusį sprendimą, o ne bandykite išmušti iš jo tai, ko norite.

Kalbėkite ir apie tai, kaip jaučiatės, tačiau būkite pasiruošusi priimti bendrą, abipusį sprendimą, o ne bandykite išmušti iš jo tai, ko norite. Jei susikoncentruosite tik ties savo noru ir nenorėsite matyti to, kaip vyras mato situaciją, nesistengsite pasigilinti į ją, padiskutuoti ir girdėti vyrą, vėl sulauksite eilės pažadų iš jo pusės.

Jūsų santykiai yra Jūsų sprendimas ir jei netenkina tai, kad vyras nesiskiria ir nenorite girdėti jokių jo paaiškinimų bei nebenorite laukti, teks laikinai arba visam laikui nutraukti santykius. Taisyklės santykiuose yra paprastos:

  • Partneriai įvertina, kas juos tenkina santykiuose, o kas ne.
  • Susideda pliusus bei minusus ir įvertina, ar pliusai atsveria minusus.
  • Išsako antrai pusei, kas jų netenkina ir paklausia, ar partneris galės ir norės ką nors keisti.
  • Jei partneris nieko keisti nenori, o be pokyčių santykiai netenkina tiek, kad būtų galima susitaikyti ir ramiai, draugiškai gyventi, lieka du keliai: arba visą gyvenimą kaupti kartėlį ir kelti konfliktus dėl to, kas tiesiog yra kaip yra, arba skirtis ir ieškoti kito žmogaus, kuris tenkins visapusiškai.

Abu partneriai yra laisvi būti tokie, kokie yra, ir daryti tai, ką nori daryti. Nė vienas nėra verčiamas būti santykiuose. Kiekvienas yra laisvas keistis ir keisti esamas situacijas pagal partnerio norus, tačiau gali to ir nedaryti turėdamas galvoje, kad taip gali netekti partnerio. Pasverkite savo situaciją, įvertinkite, ko norite, su kuo galite susitaikyti, o su kuo ne. Jei išsiskirsite su vyru, jis gali permąstyti savo skyrybų su žmona klausimą ir jį pagreitinti, kad Jus susigrąžintų, tačiau gali to ir nepadaryti.

Sėkmės Jums.


DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@zlg.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys.

P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Strasbūro atakos įtariamasis buvo stebimųjų sąraše: ką reiškia kategorija „S“?

Pasaulis kišenėje

Staiginės kaime – paaiškinimas, kodėl Berlyne yra Tauragės gatvė

Aktualu

Vladimiras Putinas supranta, kad repo muzikos neuždraus, todėl nori ją kontroliuoti

Sportas

Nelaimė Vokietijoje – po rungtynių stadione mirė Štutgarto kapitono tėvas

Gyvenimas

Dvidešimt metų neįgaliojo vežimėlyje sėdintis Andrejus: „Ribos yra mūsų galvose“

„Vieni vartai“: nacionalinio stadiono cirkas, A lygos gelbėjimo planas ir Čempionų lyga

Aktualu

Kaune – mūšis dėl požeminių konteinerių vietos: gyventojai iškvietė net policiją

Gyvenimas

Išgirdusi Parkinsono ligos diagnozę, moteris atrado antrą kvėpavimą: žmonės dažnai mūsų nesupranta

Gyvenimas

Vaistų neprireiks: 3 maisto produktai, kurie numalšins skausmą

Aktualu

Lietuvis narkotikų prekeivis prisidengė dviem nepilnametėm mergaitėm

Vardai

Saulius Prūsaitis surengė finalinį „39“ šou – publika jį vadina metų koncertu

Aktualu

Paulius Jurkevičius: Dovanų skonis. Turtuoliams, vidutiniokams, taupiems

Vardai

54 kilogramus numetusi R.Antonovienė nepaliauja stebinti: pakeitė šukuoseną ir pasiputlino lūpas

Mokslas.IT

Ar apsimoka pirkti naujausią telefono modelį? Atsakymas jus nustebins

Gyvenimas

Darius sukūrė filmuką ir pasipiršo kino teatre: slapta kamera užfiksavo merginos reakciją

Gazas

Dabar viskas aišku: trinktelėsite automobilio durelėmis – pildysite deklaraciją

N-18 Vardai

Argentiną drebina sekso skandalas: 16-metę „Bjauriojo ančiuko“ aktorę išprievartavo serialų žvaigždė

Kultūra

Talino kino festivalis: kelionė po savo įsimylėjimų istoriją ir gedulo anatomija

Kultūra

Reta M.Prousto knyga parduota už rekordinę 1,5 mln. eurų sumą

24sek

Rezultatyvus A.Juškevičius pralaimėjo, M.Kalnietis džiaugėsi pergale

Naujienos

Aktualu

Strasbūro atakos įtariamasis buvo stebimųjų sąraše: ką reiškia kategorija „S“?

Pasaulis kišenėje

Staiginės kaime – paaiškinimas, kodėl Berlyne yra Tauragės gatvė

Aktualu

Vladimiras Putinas supranta, kad repo muzikos neuždraus, todėl nori ją kontroliuoti

Sportas

Nelaimė Vokietijoje – po rungtynių stadione mirė Štutgarto kapitono tėvas

Gyvenimas

Dvidešimt metų neįgaliojo vežimėlyje sėdintis Andrejus: „Ribos yra mūsų galvose“

„Vieni vartai“: nacionalinio stadiono cirkas, A lygos gelbėjimo planas ir Čempionų lyga

Aktualu

Kaune – mūšis dėl požeminių konteinerių vietos: gyventojai iškvietė net policiją

Gyvenimas

Išgirdusi Parkinsono ligos diagnozę, moteris atrado antrą kvėpavimą: žmonės dažnai mūsų nesupranta

Gyvenimas

Vaistų neprireiks: 3 maisto produktai, kurie numalšins skausmą

Aktualu

Lietuvis narkotikų prekeivis prisidengė dviem nepilnametėm mergaitėm

Vardai

Saulius Prūsaitis surengė finalinį „39“ šou – publika jį vadina metų koncertu

Aktualu

Paulius Jurkevičius: Dovanų skonis. Turtuoliams, vidutiniokams, taupiems

Vardai

54 kilogramus numetusi R.Antonovienė nepaliauja stebinti: pakeitė šukuoseną ir pasiputlino lūpas

Mokslas.IT

Ar apsimoka pirkti naujausią telefono modelį? Atsakymas jus nustebins

Gyvenimas

Darius sukūrė filmuką ir pasipiršo kino teatre: slapta kamera užfiksavo merginos reakciją

Gazas

Dabar viskas aišku: trinktelėsite automobilio durelėmis – pildysite deklaraciją

N-18 Vardai

Argentiną drebina sekso skandalas: 16-metę „Bjauriojo ančiuko“ aktorę išprievartavo serialų žvaigždė

Kultūra

Talino kino festivalis: kelionė po savo įsimylėjimų istoriją ir gedulo anatomija

Kultūra

Reta M.Prousto knyga parduota už rekordinę 1,5 mln. eurų sumą

24sek

Rezultatyvus A.Juškevičius pralaimėjo, M.Kalnietis džiaugėsi pergale

Vardai

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką