Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugsėjo 6d. 16:00

„Internete sutiktas vyras prašo neversti jo mylėtis“. Santykių ekspertų komentaras

Internetinė pažintis
„Shutterstock“ nuotr. / Internetinė pažintis

Kaip reaguoti moteriai, jei internete sutiktas vyriškis po pirmojo susitikimo atsisako matytis toliau, tačiau aktyviai rašo žinutes? Į portalo Ji24.lt skaitytojos klausimą atsako santykių ekspertai.

Sveiki,

prieš porą mėnesių internete susipažinau su 47 metų vyriškiu. Susirašinėjam žinutėmis, kartą matėmės. Jis vengia susitikti, beveik neatsako į klausimus, sako, kad tam ateis laikas. Norėjau nutraukti pažintį – atkakliai rašė, skambino. Bendraujant naudoja daug žodelių: labutis, labanaktukas, aiškutis ir pan. Kartą prasitarė, kad nenorėtų, jog aš jį versčiau mylėtis. Apie mano seksualumą pradžioje klausinėjo daug – atsakiau nuoširdžiai. Gal jis turį kokių problemų? Kaip prakalbinti, kaip elgtis toliau? Nuoširdžiai ačiū.


Atsako santykių ekspertai Silvija ir Šarūnas Mažuoliai.

Sveiki,

jųdviejų bendravimas dar tik prasideda. Nepaisant dviejų mėnesių susirašinėjimo, tikru bendravimu galima skaityti tik gyvus susitikimus. Žmonės neretai painioja susirašinėjimą su bendravimu ir netgi draugyste. Susirašinėjimas yra tik sausas dalijimasis informacija ir žmogaus pažinimui, pajautimui, realesniam pamatymui jis daro daugiau žalos nei naudos.

Susirašinėdami žmonės nusipiešia vienas kito paveikslą pagal įvaizdį, kurį susikuria pagal žinutes. O toks įvaizdis gali skirtis kaip diena ir naktis nuo tikrovės. Susirašinėjant prasideda tokių dalykų analizė kaip, kodėl jis naudoja tokius žodelius, kodėl jis deda ar nededa taškų, kodėl jis taiko tokias išraiškas ir panašiai. Visa tai neturi jokios reikšmės nei santykiams, nei žmogaus pažinimui. Energija tik nukreipiama beprasmėms analizėms, kuomet ją reiktų nukreipti realiems būdams išsiaiškinti, ar šis žmogus yra tinkamas į partnerius.

Prieš pradėdama ką nors daryti, pirma nuspręskite, ko tikitės iš šio bendravimo ir ko ieškote – vyro santuokai (įsipareigojimui) ar žmogaus pabendravimui. Priklausomai nuo Jūsų norų, labai skiriasi veiksmai, kurių reikėtų imtis. Neretai žmonės ieško ilgalaikių santykių su įsipareigojimu, o kandidatui į partnerius atleidžia tiek, tarsi su juo mielai susirašinėtų ar susitikinėtų kad ir dešimtmetį be jokių rimtesnių žingsnių santykių link. Pasitaiko ir atvirkštinių istorijų – žmogus neketina rimtai įsipareigoti, o ir to, su kuriuo bendrauja, reikalauja kaip iš sutuoktinio. Tad atsakykite sau į klausimą, ko ieškote šiame vyre ir nuo to priklausys, į kokius kriterijus verta atsižvelgti bendraujant toliau.

Vyras, kuris tampa potencialiu kandidatu ilgalaikiams santykiams, neturėtų kelti didesnių problemų santykių pradžioje. Žinoma, neretai moteris būna ta, kuri pridaro daugiau problemų nei vyras. Moters užduotis pradedant bendrauti su vyru yra nerodyti per daug iniciatyvos ir leistis būti užkariaujamai jo. Iš jos reikia tik malonaus bendravimo, parodymo, jog ji nori bendrauti ir jai įdomu. Žinoma, derėtų kartkartėmis parašyti pirmai, pasiūlyti kokią nors veiklą kartu ir t.t. Neretai moterys elgiasi atvirkščiai – deda visas galimas pastangas, kad tik vyrą prakalbintų, kad su juo susitiktų, kad tik jis tęstų santykius. Vyras tokiu atveju atsipalaiduoja, jaučiasi ramus, kad moteris nedings ir elgiasi pasyviai, kadangi moteris užsiima aktyviu ėjimu santykių link.

Tokia taktika pridaro daug problemų tiek santykių pradžioje, tiek vėliau, jei žmonės sueina į porą. Viena svarbiausių taisyklių bendravimo pradžioje – vyras turi domėtis moterimi, norėti su ja susitikti, rodyti iniciatyvą ir ne atvirkščiai. Žinoma, jis tai gali daryti savo tempu ir tas tempas gali varginti moterį, kuri nori visko čia ir dabar. Deja, čia tenka apsišarvuoti kantrybe. Tuo metu, kol vyras mąsto, ar nori jis moters bei tolesnių santykių, ar ne, moteriai pravartu bendrauti su kitais vyrais ir ieškoti kelių kandidatų. Taip ji nebus prisirišusi tik prie vieno varianto ir nebandys išspausti iš jo savo būsimo vyro.

Nėra geras ženklas, kad vyras nenori susitikti. Žinoma, tai gali būti jo nežinojimas, kokia yra sveika santykių pradžios dinamika, baimės, lėtas charakteris ir t.t. Šiuo atveju geriausia taktika yra pasakyti jam, kad Jums netinka bendravimas per atstumą, jog ieškote žmogaus, su kuriuo galėtumėte susitikti gyvai ir kai jis bus tam pasiruošęs, gali vėl Jums parašyti ir pakviesti į pasimatymą. Labai atsargiai su ilgai trunkančiais susirašinėjimais. Vyras gali įeiti į tokį susirašinėjimą ir be žalos sau iš jo išeiti. Moteris, tuo tarpu, po truputį prisiriša prie vyro ir nutraukti beprasmį bendravimą jai tampa vis sunkiau. Nusistatykite sau tokį kriterijų kandidatui į partnerius – su juo bendraujate tik gyvai ir susirašymas žinutėmis tėra papildymas bendravimui, bet ne pagrindinis bendravimas. Jei vyras nenori susitikti, tebūnie, tačiau su juo toliau bendrauti susirašinėjant nerekomenduojame.

Viena iš svarbių taisyklių moteriai bendraujant su vyru – nekreipti dėmesio į nieką, ką jis sako ar rašo ir stebėti tik tai, kaip jis elgiasi.

Nekreipkite dėmesio į tai, kokiais žodeliais jis Jums rašo. Jei vyras pratęs taip bendrauti su moterimis, jis tai daro automatiškai. Jei Jums toks rašymas neįprastas, bandote įžiūrėti tame kokią nors reikšmę. Viena iš svarbių taisyklių moteriai bendraujant su vyru – nekreipti dėmesio į nieką, ką jis sako ar rašo ir stebėti tik tai, kaip jis elgiasi. Kita taisyklė yra nepersistengi analizuojant vyrą apskritai. Moterys mėgsta užsiimti vyro analize ir ieškoti pateisinimų bei paaiškinimų jo veiksmams taip įsisukdama į apmąstymus ir nebematydama, kas vyksta iš tikro. Jo sunki vaikystė, prasti buvę santykiai, emocinės traumos tampa pateisinimu tokiam elgesiui, kurio pateisinti negalima ir koks yra žalingas moteriai bei santykiams. Kita priežastis per daug negalvoti apie naująją simpatiją, kuris nerodo didelio noro bendrauti artimiau, yra tai, kad moteris prisiriša galvodama. Kuo daugiau ji galvoja apie vyrą, tuo daugiau įtakos jis turi moteriai ir tuo sunkiau jai pasitraukti iš niekur nevedančių santykių.

Prakalbinti vyrą galima vienu būdu – labai aiškiai (tačiau gražiai, ramiai, taktiškai) pasakant jam, kad Jums netinka tyla ir paslaptingumas iš jo pusės ir jei jis nepasiruošęs bendrauti atviriau, Jūs nutraukiate bendravimą. Moterys bijo šito žingsnio, nes radusios kažkuo joms patikusį vyrą, bijo prarasti bent jau tą žvirblį, kurį mano pagavusios. Deja, vyrai labai sėkmingai naudojasi tokių moterų dėmesiu ir bendravimu nieko patys neinvestuodami. Pati turite puikią patirtį, kai užsiminusi, jog nutraukiate pažintį, sulaukėte jo atkaklaus dėmesio. Taikykite šią taktiką ir toliau – leiskite jam suprasti, jog nebūsite jo pokalbių draugė neribotą laiką be jokių investicijų iš jo pusės.

Lengvą įtampą, jog moteris gali bet kada pabėgti, vyras turi jausti nuolat. Tik taip jis tampa suinteresuotas jos siekti visą gyvenimą, net ir būdamas santuokoje su ja. Panašu, kad šiuo metu Jūsų draugas nėra pakankamai suinteresuotas arba turi savų problemų einant į santykius su moterimi. Viskas, ką galite padaryti Jūs, tai duoti jam žinoti, ko norite, kas Jūsų netenkina ir nutraukti bendravimą, jei jis nesiims jokių veiksmų pakeisti situaciją. Priešingu atveju didelė tikimybė, kad tiesiog prarasite daug laiko su vyru, kuris nieko rimtesnio neplanuoja arba turi per daug asmeninių problemų, prisirišite prie jo, tapsite anksčiau laiko ištikima jam ir prarasite šansą susipažinti su kitais dėmesio vertais kandidatais.


DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@zlg.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys.

P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Palangos pramogų verslo senbuvis: tokią vasarą prisiminsime dar ilgai

15min iš Talino Sportas

UEFA Supertaurė Taline: kaip keistuolis pankas ir talentinga moteris padarė neįmanoma?

Aktualu

Po stichijos siautėjimo elektros dar neturi apie 2 tūkst. vartotojų

Vardai

Militos Daikerytės 21-asis gimtadienis: su artimiausiais ir svajonėmis apie diplomą

Aktualu

15 svarbiausių faktų apie Žolinę: kokia tai šventė ir kodėl per ją nereikia į darbą?

Aktualu

Prezidentinės socdemų svajos: geriausiu atveju laimėtų bronzą?

Sportas

„Sevilla“ Vilniuje – Europos futbolo žvaigždė, bet į Lietuvą jų krito ir daugiau

Mokslas.IT

Ar greitai dirbtinis intelektas pakeis akių gydytoją?

Aktualu

Vilniuje susidūrus „BMW“ ir „Volvo“ į ligoninę išvežti trys žmonės

24sek

Nelemtą barjerą pasitinka nesustabdomi: Lietuvos rinktinę lydi unikalūs pasiekimai

Gyvenimas

Iš sodybų vagia net maistą: 5 patarimai, kaip apsisaugoti nuo vagių

Sportas

E.Jankauskas apie futbolo šventę Estijoje: „Mūsų žmonės tokios galimybės neturi ir neturės“

Aktualu

Paskelbtas asmens, kuris įtariamas Londone įvykdęs teroristinį išpuolį, vardas

Maistas

Desertai indeliuose: skaniems sluoksniams – uogos ir vaisiai, varškė ir grietinėlė

Vardai

Mirė realybės šou žvaigždė: nėščia Lyric McHenry perdozavo narkotikų švęsdama 26-ąjį gimtadienį

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyviai Pašuškevičiai kuria gėlių rojų

Vardai

Baras prisiėmė atsakomybę už Simonos Nainės vakarėlį: policija tildyti triukšmo vyko 7 kartus

Sportas

Sugrįžimui į rinktinę pasirengęs Lukas Spalvis: „Norime, kad fanai didžiuotųsi“

Aktualu

Lietuvių kalbos instituto vadovės atleidimo byla išnagrinėta uždarame posėdyje

Verslas

Lietuvoje baigėsi javapjūtė – derlius mažesnis

Naujienos

Verslas

Palangos pramogų verslo senbuvis: tokią vasarą prisiminsime dar ilgai

15min iš Talino Sportas

UEFA Supertaurė Taline: kaip keistuolis pankas ir talentinga moteris padarė neįmanoma?

Aktualu

Po stichijos siautėjimo elektros dar neturi apie 2 tūkst. vartotojų

Vardai

Militos Daikerytės 21-asis gimtadienis: su artimiausiais ir svajonėmis apie diplomą

Aktualu

15 svarbiausių faktų apie Žolinę: kokia tai šventė ir kodėl per ją nereikia į darbą?

Aktualu

Prezidentinės socdemų svajos: geriausiu atveju laimėtų bronzą?

Sportas

„Sevilla“ Vilniuje – Europos futbolo žvaigždė, bet į Lietuvą jų krito ir daugiau

Mokslas.IT

Ar greitai dirbtinis intelektas pakeis akių gydytoją?

Aktualu

Vilniuje susidūrus „BMW“ ir „Volvo“ į ligoninę išvežti trys žmonės

24sek

Nelemtą barjerą pasitinka nesustabdomi: Lietuvos rinktinę lydi unikalūs pasiekimai

Gyvenimas

Iš sodybų vagia net maistą: 5 patarimai, kaip apsisaugoti nuo vagių

Sportas

E.Jankauskas apie futbolo šventę Estijoje: „Mūsų žmonės tokios galimybės neturi ir neturės“

Aktualu

Paskelbtas asmens, kuris įtariamas Londone įvykdęs teroristinį išpuolį, vardas

Maistas

Desertai indeliuose: skaniems sluoksniams – uogos ir vaisiai, varškė ir grietinėlė

Vardai

Mirė realybės šou žvaigždė: nėščia Lyric McHenry perdozavo narkotikų švęsdama 26-ąjį gimtadienį

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyviai Pašuškevičiai kuria gėlių rojų

Vardai

Baras prisiėmė atsakomybę už Simonos Nainės vakarėlį: policija tildyti triukšmo vyko 7 kartus

Sportas

Sugrįžimui į rinktinę pasirengęs Lukas Spalvis: „Norime, kad fanai didžiuotųsi“

Aktualu

Lietuvių kalbos instituto vadovės atleidimo byla išnagrinėta uždarame posėdyje

Verslas

Lietuvoje baigėsi javapjūtė – derlius mažesnis

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką