Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Internetinės pažintys: bendraujate su verslininku ar „alfonsu“?

Internetinės pažintys
„Shuterstock“ nuotr. / Internetinės pažintys
Šaltinis: Žurnalas „JI“
0
A A

Šiandien nestebina internetinės pažintys, romanai ir net gimstantys jausmai, kuriuos vainikuoja vestuvės. Pažinčių svetainių apstu. Bet internetiniai santykiai klostosi kitaip nei tikrovėje, ir kavalieriai ne visada atitinka lūkesčius.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Didžiosios Britanijos sociologai teigia, kad penktadalis santuokų sukuriamos susipažinus internetu, ir prognozuoja, jog po dvidešimties metų internetas taps pagrindiniu pažinties būdu. Pirma, žmones traukia lengvas būdas susipažinti: išsiunti patikusiam asmeniui pranešimą ir susirašinėji, kiek širdis geidžia. Jokių pasimatymų, kuriems reikia daugiau pastangų.

Antra, susirašinėjimai ir profilio informacija įvairiuose socialiniuose tinkluose neretai suteikia daugiau žinių apie žmogų nei jos gaunama per pasimatymus. Supratus, kad asmuo anapus ekrano ne tas, nereikia švaistyti laiko ir pinigų pasimatymui, o jeigu du žmonės vienas kitą kažkuo sudomino, virtualius pokalbius perkelti į realybę nėra problema.

Tiesa, visada išlieka rizika užkibti ant aferisto kabliuko arba nusivilti internetiniu kavalieriumi su juo susitikus. Be to, galima „paskęsti“ susirašinėjimuose ir sugaišti ištisus mėnesius santykiams, kurie niekur nenuves.

Meilė

Prieš penkiolika metų vaikinas būtų pakvietęs jus į pasimatymą ir įteikęs puokštę gėlių. Šiandien nemažai stipriosios lyties atstovų kaip dėmesio ženklą linkę siųsti virtualias šypsenėles, bučinukus ar trumpąsias žinutes. Jeigu mergina nuolat sulaukia iš vaikino pranešimų: „Ką veiki? Aš tavęs ilgiuosi!“, turėtų jaustis mylima... Ir dėl to anksčiau ar vėliau ji norėtų iš žinučių rašytojo sulaukti bent jau gėlių. Tikrų!

Išsiskyrimas

Nelengva partneriui tiesiai į akis pasakyti, kad norime skirtis, todėl dauguma šią problemą sprendžia tinklais. Jau minėtų Didžiosios Britanijos sociologų paskaičiavimu, šiandien beveik pusė porų santykius nutraukia internetu. Iš apklausoje dalyvavusių 2712 abiejų lyčių nuo 18 iki 30 metų žmonių net 56 proc. prisipažino bent kartą buvusiam partneriui rašę elektroninį atsisveikinimo laišką. Paprasčiau parašyti: „Atleisk, bet nusprendžiau, kad vienas kitam netinkame“, nei aiškintis į akis. Įdomu tai, kad tokį išsiskyrimo būdą praktikuojantys asmenys sakė, jog patiems nepatiktų, jeigu kas nors su jais išsiskirtų panašiu būdu.  

Laisvalaikis ir dėmesys

Kiek valandų per parą, neskaitant valgio, miego ir sekso, praleidžiate su partneriu? Vienų tyrėjų duomenimis, vidutiniškai šis skaičius neviršija pusvalandžio, kitų apsiriboja 10–15 min. Rytais ruošiamės į darbus ar mokslus, vakare persimetame pora žodžių apie dienos įvykius, o paskui kas sėda prie kompiuterio, kas iš rankų nepaleidžia mobiliuko. Juk reikia pasitikrinti paštą, paskaityti naujienas, su „draugais“ pabendrauti tinkle, pažaisti įdomų žaidimą... Su artimaisiais virtualioje erdvėje bendraujame dažniau nei realybėje! Pasitaiko ir kuriozinių situacijų. Pažįstu porą, kuri bendrauja žinutėmis iš skirtingų didelio namo kambarių, nes tingi keltis ir eiti vienas pas kitą!

Virtuali neištikimybė

Šiuolaikinės technologijos ne tik supaprastino bendravimą, bet ir atvėrė neribotų galimybių virtualiam flirtui ir daugiau. Regzti naujas pažintis galima neišėjus iš namų ir nesukėlus partneriui įtarimų. Pasitaiko, kad žmonės užmezga pačius tikriausius virtualius romanus su visais meilės prisipažinimais ir „distanciniu“ seksu ir kartu yra absoliučiai tikri, kad neišduoda savo partnerio. Kažkodėl atrodo, kad neištikimybė tikrovėje negalima, bet virtualioji nesiskaito.

Ne kiekvienas vyras namuose laiko pornografinių žurnalų, bet su pasimėgavimu apžiūri silikoninių gražuolių grožybes portaluose. Bėda, kad laikui bėgant virtualus seksas gali pakeisti realius santykius, vyrui užtenka seksbombos iš kompiuterio... Vis dėlto joks internetas negarantuoja fizinio palaikymo, kai jo reikia, ir neleidžia pajausti šilumos artimo žmogaus, jeigu jo nėra šalia.

Internetinių kavalierių tipai

Vedęs vyras

Rimti santykiai nešviečia. Jis ieško seksualinės įvairovės šeimyninei rutinai nuspalvinti. Tokį kavalierių į dienos šviesą ištempti nesunku. Į profilį paprastai įkelia neryškią, niekuo ypatingą nuotrauką. Vakarais ir savaitgaliais dažniausiai būna nepasiekiamas. Pasimatymą skiria neutralioje teritorijoje, į namus nekviečia pateikdamas įvairiausių priežasčių.

Savimi nepasitikintis baikštuolis

Rašo nuostabius laiškus, kuriuos skaitant svaigsta galva. Iš tiesų jis turi rimtų problemų: arba yra nutukęs, arba labai žemo ūgio, arba spuoguoto veido. Net jeigu išvaizda ir nebloga, turi kitokio pobūdžio kompleksų. Nėra prasmės tikėti jo aistringais prisipažinimais. Jis turi savų tikslų: virtualiu romanu siekia pakelti savivertę. Kai santykiai perkeliami į realybę, paprastai patiriama fiasko. Pamačiusi, su kuo visą tą laiką bendravo, moteris trokšta vienintelio – kuo greičiau sprukti iš pasimatymo.

Užsiėmęs verslininkas

Šiam tipui priklauso aukšto lygio vadybininkai, verslo savininkai, aukštas pareigas užimantys pareigūnai ir pan. Jie daug uždirba, gerai atrodo. Labai užimti, neturi laiko saldainių ir gėlių periodui, todėl ypatingos romantikos laukti neverta. Aišku, gali pakviesti jus į restoraną, teatrą, padovanoti brangią dovaną, bet reikalaus atitikti aukščiausią lygį pagal visus punktus: išorė, išsilavinimas, charakterio bruožai. Jeigu juos atitinkate – pirmyn, jums gali pasisekti.

Rėmėjos ieškantis „alfonsas“

Ne paslaptis, kad ieško moters, galinčios jį išlaikyti finansiškai. Jeigu atvirai ir nepasako, kad tikisi visiško aprūpinimo, tokią viltį tikrai puoselėja. Šio vyro internetinis profilis pripildytas nuotraukų, kuriose jis puikuojasi ištreniruotu kūnu, juk reikia parodyti „prekinę išvaizdą“. Jis gana jaunas, ne daugiau kaip keturiasdešimties, t. y. moterims ypač patrauklaus amžiaus. Apie materialinę padėtį anketoje – nė žodžio, informacija apie darbą labai miglota.

Plačiau apie internetines pažintis ir kavalierių tipus skaitykite 33-ajame savaitraščio „Ji“ numeryje!

Žurnalas „JI“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką