Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 26d. 17:00

Intymaus gyvenimo ritmas. Kas jį lemia?

Ji ir Jis
Fotolia nuotr. / Ji ir Jis

Jaučiatės kaip niekada seksuali, nekantraujate priglusti prie mylimojo, bet… jam – nė menkiausio noro mylėtis, arba, atvirkščiai – jis kone neriasi iš kailio norėdamas sugundyti, o jūs net negalite apie tai pagalvoti. Juk būna tokių dienų, tiesa?

Neskubėkite daryti išvados, kad aistra išblėso, kad galbūt netinkate vienas kitam ir pan. Galbūt paprasčiausiai nesutapo judviejų seksualumo ritmas. Ne naujiena, kad žmogaus organizmas paklūsta tam tikriems gamtos dėsniams: diena skirta aktyviai veiklai, naktis – poilsiui. Vasarą jaučiamės energingesni, būname geresnės nuotaikos, rudenį – pasyvesni. Tas pats laikrodis reguliuoja ir seksualinį ritmą: hormonų gamybą, lytinį potraukį, pasitenkinimo stiprumą.

Seksualinis moterų ritmas

Be abejo, jis glaudžiai susijęs su menstruacijų ciklu. Paslaptingasis Mėnulis, kurio ciklą sudaro 28 dienos, tiesiogiai  veikia moters organizmą ir jos seksualumą.

1–5 ciklo dienomis pagrindinių moteriškųjų lytinių hormonų – estrogeno ir progesterono – lygis būna pats žemiausias. Šiomis kritinėmis dienomis moteris beveik nejaučia seksualinio potraukio, nenori mylėtis, o jei tai daro, jaučia kur kas mažesnį seksualinį pasitenkinimą.

6–14 ciklo dienomis gyvenimas tampa linksmesnis. Estrogenų daugėja, suaktyvėja lytinių organų kraujotaka, tad moteris vėl pradeda domėtis priešingos lyties atstovais, jaučia geismą.

14–21 ciklo dienomis vyksta ovuliacija, estrogenų lygis pasiekia aukščiausią tašką, o tai, pasirodo, teigiamai veikia ne tik moters fiziologiją, bet ir intelektą! Taip pat pagerėja regėjimas, uoslė: šiuo laikotarpiu moterys ypač jautrios kvapams. Keičiasi ir elgesys – moterys trokšta vilioti, sužavėti, pavergti vyro širdį. Beje, per ovuliaciją keičiasi feromonų sudėtis. Vyrai tai jaučia, todėl nesąmoningai veržiasi suartėti su moterimi. Būtent tokiomis dienomis dažniausiai vyksta tai, ką romantiškai vadiname meile iš pirmo žvilgsnio, žaibo trenksmu ir pan.

22–27 ciklo dienomis aistra slūgsta, meilės žaidimai vėl tampa nebe tokie patrauklūs, daugelį moterų pradeda kamuoti premenstruacinis sindromas.

Seksualinis vyrų ritmas

Gamta vyrus išlaisvinusi nuo „kasmėnesinių džiaugsmų“, tačiau ir jų organizmas paklūsta tam tikriems ritmams. Vienas jų – 22 dienų testosterono ciklas. Tik jį, žinoma, kur kas sunkiau išskirti nei moterų. Tačiau, atidžiai stebėdama savo brangiausiąjį, galite nesunkiai pastebėti testosterono kiekio svyravimus jo organizme. Kai šio hormono pasigamina mažiau, vyrai tarsi aptingsta: tampa vangūs, pernelyg jautrūs, nervingi, greitai įsižeidžia. Tačiau maždaug po 10–11 dienų viskas sugrįžta į senas vėžes.

Vyrų organizmas paklūsta ir dar vienam – metiniam – testosterono ciklui. Šio hormono gamyba piką pasiekia pavasarį ir rudenį, tiksliau – kovą ir spalį. Tuomet vyrai, sakoma, būna pačiame jėgų žydėjime: jiems puikiai sekasi darbe, jie kupini gerų sumanymų, trykšta džiaugsmu, yra žavingi, tad užkariauti moterį jiems itin paprasta.

Paros ciklas

Mylimo žmogaus artumo vyrai ir moterys trokšta skirtingu paros metu. Ir „pelėdos“, ir „vyturiai“ čia niekuo dėti… Tiesiog gamta sutvarkė, kad moters seksualumo pikas – 22 val., o vyro – rytą, nuo 7 iki 9 valandos. Teigiama, kad šiuo laiku vyrų organizme lytinių hormonų padaugėja net iki 50 proc., todėl, pabudę iš nuostabių erotinių sapnų, jie būna nusiteikę seksui. O štai moters libido dar snaudžia, nors ji pati tuo metu gali būti aktyvi: gaminti pusryčius, žadinti vaikus, lyginti vyrui marškinius. Lytiniai moterų hormonai suaktyvėja apie 16 valandą. Puikus laikas mylėtis, bet reta turi tokią galimybę. Apie 18 val. kone visų – ir vyrų, ir moterų – seksualumas mažėja, o 22 val. ir 7 val. vėl padidėja.

Siekite harmonijos!

Jeigu paisytume kiekvieno mokslininkų žodžio, su jokiu vyru niekada taip ir nepasimylėtume. Netgi seksologai pataria ne taip rimtai vertinti teorijas apie seksualumo ritmą. Juolab kad hormonų gamyba priklauso ne tik nuo endokrininės sistemos, bet ir nuo nuotaikos, gyvenimo kokybės, įvairių kitų aplinkybių. Jei norite išsaugoti gražius santykius, mėgautis geru seksu, verta pasistengti vienam dėl kito. Juk argi negalėtų vyras po darbo pasnausti, kad būtų nusiteikęs vakare pasimylėti su naktinėjančia žmona? Arba ji atsigulti anksčiau, kad galėtų pasidžiaugti rytinėmis meilės valandomis?..

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

01:30
01:20
03:13

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką