Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 15d. 17:00

Iššūkis – apsigyventi kartu. Pataria santykių ekspertai

Jis ir Ji
Fotolia nuotr. / Jis ir Ji

Į klausimą atsako Šarūnas ir Silvija Mažuoliai.

Sveiki. Su savo mergina draugauju jau šiek tiek daugiau nei pusantrų metų. Man šiuo metu yra 20 metų, jai - 19. Aplinkybės susiklostė taip, kad ji gyvena viena nuo 14 metų. Taip atsitiko, kad mūsų santykiai yra labai didelėje krizėje, nes, anot jos, aš turiu atsikraustyti gyventi jau pas ją. Blogiausia yra tai, kad aš studijuoju mokamoje vietoje, būsiu antrakursis ir dar esu finansiškai priklausomas nuo savo tėvų. Savo merginą myliu ir nenoriu prarasti jos, tačiau, galima sakyti, man jau yra iškeltas ultimatumas, kad jei nežadu atsikraustyti pas ją, mūsų santykiams bus pabaiga. Gyvenamasis plotas, komunalinės paslaugos ir maistas yra, tačiau mokslai... Padėkite, nežinau, kaip ir su kuo šnekėti, ar tiesiog pabandyti su tėvais pasitarti, ar prarasti merginą dėl mokslų.

Sveiki. Visų pirma tikrai gera idėja pašnekėti ir su tėvais, ir su mergina ir ieškoti geriausio sprendimo su tais žmonėmis, kurie turi jam įtakos arba kuriais pasitikite, kaip galinčiais duoti gerą patarimą. Labai sveika padiskutuoti su keliais žmonėmis ir pamatyti ją kelių skirtingų žmonių akimis. Sprendimą vis tiek turėsite padaryti jūs, tačiau jei dabar matote tik du variantus – skirtis su mergina arba palikti mokslus, didelė tikimybė, kad pradėjus kalbėti, galimų sprendimo variantų atsiras kur kas daugiau. Nebūtina pradėti pokalbio jau turint sprendimą, pradėkite nuo abejonių ir savo minčių išsakymo kaip ir rašydamas mums šį klausimą.

Pasitelkite kitų žmonių pagalbą išgirsti save ir pamatyti situaciją kiek įmanoma platesnėje perspektyvoje ir tada priimkite sprendimus – tai padaryti bus kur kas paprasčiau. Turėkite omenyje, kad dalis žmonių turės savo nuomones ir bandys jus palenkti į savo pusę.

Tėvai gali būti suinteresuoti, kad pabaigtumėte mokslus, mergina – kad gyventumėte su ja, draugai gali turėti dar kitokią nuomonę, kurią bandys įpiršti. Bet kokiu atveju, galite pasinaudoti jų pagalba ieškodamas atsakymo, tačiau likite ištikimas sau. Jei pasirinksite kito žmogaus nuomonę ir paminsite savo norus – neatleisite nei sau, nei tam žmogui, kurio paklausėte. Jūsų situacija šiuo metu yra ne tik santykių su mergina klausimas, o jūsų paties sugebėjimo tvarkytis gyvenimiškose situacijose iššūkis.

Situacija, kurioje esate jau yra puikus indikatorius ar sugebėsite, kaip pora išspręsti iškilusią problemą. Tokių problemų gyvenime pasitaikys vėl ir vėl, tad tai, kaip išspręsite šitą, padės pamatyti, kaip spręsite iškylančias ateityje.

Dar viena tema, kuria galite pakalbėti su tėvais ir gerais draugais yra paklausti jų, kaip jie mato jūsų merginą ir judviejų santykius. Gali būti, kad savo santykiuose nematote problemų, kurių nenorite matyti, tačiau kurios akivaizdžios žiūrintiems iš šalies. Gavęs aplinkinių nuomonę, susidarysite aiškesnį vaizdą apie santykius, kuriuos turite. Tai nereiškia, kad turite leisti aplinkiniams formuoti jūsų nuomonę ir jausmus. Išgirdęs, ką jie turi pasakyti, atsakykite pats sau, kiek tame yra tiesos ir kiek tokios tiesos, kurios nenorite matyti, bet jaučiate, kad tai vis dėlto tiesa.

Negalime vienareikšmiškai pasakyti, kad rinktumėtės keltis pas merginą arba skirtumėtės ir eitumėte studijuoti, ypač kai neaišku, kokie judviejų su mergina santykiai, kodėl ji iškėlė tokį ultimatumą, kokią ateitį matote su ja, ką jums reiškia mokslai ir kaip svarbu įgyti aukštąjį išsilavinimą. Paklauskite savęs nuoširdžiai, ko iš tikrųjų norite jūs pats. Ar bandėte kalbėtis su mergina ir papasakoti apie savo dvejones, pasiūlyti kitus sprendimus, rasti variantus, kurie tenkintų ir ją ir jus? Ar žinote, kodėl jai taip svarbu gyventi kartu ir kas paskatino ją iškelti tokį ultimatumą?

Jei ne – pakalbėkite apie tai, galbūt problema visai dėl to, kad judu gyvenate ne kartu. Gal jai tiesiog trūksta dėmesio, gal ji jaučiasi nesaugiai, kai ilgesnį laiką nesimatote. O gal sunki jos finansinė situacija ir ji nori gyventi dviese, nes taip būtų lengviau. Paklausinėkite jos apie tai - saugumo ir dėmesio poreikis moteriai labai svarbus ir gali priversti imtis kraštutinių priemonių tai gauti. Gali būti, kad ji gauna dėmesį ne tokiu būtu, kokiu jai iš tiesų reiktų. Paklausinėkite jos apie tai, pasiteiraukite, ko ji nori, ko jai trūksta iš judviejų santykių. Kartas ne taip rodomas dėmesys, kad ir kiek jo būtų, nepatenkina žmogaus poreikių ir jis ima ieškoti įvairiausių būdų santykiuose pasijusti geriau. Jei tikroji problema – finansai, padiskutuokite ir šiuo klausimu. Nebūtinai rasite atsakymą, bet bent jau bus aiški situacija, kurioje abu esate, galėsite aiškiau suvokti, kas ko iš tiesų nori.

Gyvenimas kartu turi savų pliusų. Bendra buitis, bendros problemos labai puikiai parodys, ar judu tinkami gyvenimo partneriai ar visgi jums ne pakeliui. Vienas iš galimų kompromisų – metams laiko susirandate darbą ir atidedate studijas bei sutariate, kad bet kokiu atveju po metų jūs toliau tęsiate mokslus. Metai laiko būtų pakankamas laiko trapas, kad pamatytumėte, kaip jums sekasi kartu gyventi ir ar galite kurti bendrą ateitį.

Situacija, kurioje esate jau yra puikus indikatorius ar sugebėsite, kaip pora išspręsti iškilusią problemą. Tokių problemų gyvenime pasitaikys vėl ir vėl, tad tai, kaip išspręsite šitą, padės pamatyti, kaip spręsite iškylančias ateityje.

Kalbėdamas su mergina, būkite atviras ir sakykite ne tai, ką manote, kad ji norėtų girdėti ar kas padėtų jums išsisukti iš nepatogios situacijos, bet kaip jaučiatės ir galvojate iš tiesų. Kuo daugiau tiesos abu pasakysite, tuo lengviau bus rasti abiem geriausią ir sąžiningiausią sprendimą. Jis nebūtinai bus malonus, tačiau jei bandysite kažką vienas nuo kito nuslėpti, anksčiau ar vėliau nukentėsite abudu.

Tekstas Silvijos Mažuolienės


DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@zlg.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką