Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 rugsėjo 9d. 11:46

Jūsų svoris didesnis nei derėtų? Užtat skyrybų rizika mažesnė

Skyrybos
Fotolia nuotr. / Skyrybos
Ne visiems pavyksta išsaugoti santykius, o statistika kasmet vis labiau liūdina. Įdomu tai, kad santuoka gali iširti dėl pačių keisčiausių priežasčių, apie kurias nė nepagalvotumėte. Kas daro įtaką santykių kokybei?

Jūs daug laiko praleidžiate kelyje

Galbūt jūs patiriate per daug streso, kai ilgam įstringate spūstyse. Taip pat tai gali turėti įtakos santykių kokybei, ypač, kai laikas leidžiamas atskirai. Kad ir kaip žvelgtume į šią situaciją, švedų mokslininkų tyrimas, 2013-aisiais publikuotas Urban Studies, atskleidžia, jog 45 minutės ir daugiau kelyje gali paskatinti skyrybas.

Dešimtmečio statistika teigia, jog 14 proc. porų, kurių vienas ar abu partneriai dirbdavo toliau nuo namų, išsiskyrė. Iš tų, kurie darbavosi netoli vienas kito, skyrybų skaičius buvo mažesnis – 10 proc. 

Taip pat skaitykite: Viską ištverianti meilė: po ilgametės draugystės vaikinas pasipiršo gaisro sužalotai mylimajai

Jūsų draugai skiriasi

14 proc. porų, kurių vienas ar abu partneriai dirbdavo toliau nuo namų, išsiskyrė. Iš tų, kurie darbavosi netoli vienas kito, skyrybų skaičius buvo mažesnis – 10 proc. 

Čia suveikia tam tikra grandininė reakcija – ateina laikas, kai visi tuokiasi, gimdo vaikus ir atrodo, kad ir jums metas apie tai pagalvoti. Atrodo, kad tai taip pat veikia mus tada, kai aplink prasideda skyrybų bumas.

Štai tyrimas Social Forces atskleidė, jog 75 proc. jo dalyvių yra linkę skirtis, kai taip daro artimas žmogus, draugas, šeimos narys, 33 proc. tokį žingsnį žengia, kai skiriasi draugų draugai. Tačiau tyrime galime įžvelgti ir šviesiąja pusę – jeigu jūs bandote padėti draugams išsaugoti santuoką, tai teigiamai paveiks ir jus, tad santykiai gali sustiprėti.

Jūsų pirmasis vaikas – mergaitė

Poros, auginančios pirmagimę dukterį, yra linkusios dažniau skirtis nei tos, kurios turi pirmagimį sūnų, teigia 60 metų statistikos duomenys. Be to, nesusituokusios poros net 42 proc. dažniau tuokiasi tada, kai turi pirmagimį sūnų, rašoma Vašingtono universiteto tyrime. Tiesa, kodėl taip vyksta ,mokslininkai nėra iki galo tikri. 

Taip pat skaitykite: Tobuliausias amžius vedyboms: ką sako mokslininkai?

Jūs sunkiai sergate

Štai kelios liūdnos žinios, publikuotos Journal of Health and Social Behavior: 3000 žmonių, peržengusių 50-metį, santuokų tyrime paaiškėjo, jog jei moteris sunkiai serga vėžiu, širdies, plaučių ligomis, yra patyrusi insultą, santuoka 6 proc. dažniau rizikuoja nutrūkti nei kad sirgtų vyras ar abu partneriai būtų sveiki. Tyrėjai mano, kad tai gali būti susiję ir su finansine našta, kurią sukelia liga, bei gebėjimu rūpintis vienas kitu, galinčiu paaštrinti santuokos nesėkmes.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Senatvė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Senatvė

Jūs esate užsiėmusi gydytoja

Štai ką teigia įdomūs tyrimai – iš tikrųjų gydytojai rečiau skiriasi nei teisininkai ar kito profilio gydytojai – odontologai, seselės. Tačiau jeigu esate moteris gydytoja ir dirbate daugiau kaip 40 valandų per savaitę, skyrybų tikimybė auga. Na, o vyrų gydytojų situacija geresnė, kadangi net ir dirbdami 40 valandų per savaitę, jie gali džiaugtis, kad skyrybų lygis sumažėjo.

Jūs namų ruošos darbus dalinatės tolygiai

Štai čia netikėtas posūkis! Pasirodo poros, kurios namų ruoša dalijosi po lygiai, buvo linkusios dažniau skirtis, teigia norvegų tyrimas. Tyrimo autoriai skelbia, kad greičiausiai tai susiję su tuo, jog partneriai sukuria tam tikrus verslo santykius, taip savanoriškai atsisakydami spontaniškumo, dosnumo ir intymumo.

Jūs vartojate daugiau alkoholio negu antroji pusė

Alcoholism: Clinical and Experimental Research publikuotas norvegų tyrimas iškalbingas: šeimos, kuriose moterys vartoja daugiau alkoholio nei jų vyrai, skiriasi dažniau. Iš viso tyrime dalyvavo 20 tūkst. porų. Paaiškėjo, kad jeigu pora alkoholio nevartoja arba vartoja tokiais pačiais kiekiais, skyrybų lygmuo mažesnis nei tose šeimose, kur daugiau išgeria moteris (pastaruoju atveju jis padidėja net tris kartus!).

Taip pat skaitykite: Grožio naujienų kokteilis: ką atrado mokslininkai?

123rf nuotr./Svarstyklės
123rf nuotr./Svarstyklės

Jūsų svorio įtaka

Žemiausias skyrybų lygis buvo toje grupėje, kurioje sutuoktiniai svėrė daugiau kaip 113 kg.

Dar vienas keistas tyrimas, tikinantis, kad jeigu jūsų svoris normalus, galite dažniau išsiskirti. 2013-ųjų metų tyrime išanalizuoti 2700 skyrybų atvejų, iš kurių net 76 proc. žmonių, palikusių vienas kitą, svėrė mažiau nei 90 kg. O štai žemiausias skyrybų lygis buvo toje grupėje, kurioje sutuoktiniai svėrė daugiau kaip 113 kg.

Jums trūksta „meilės hormonų“

Švedų mokslininkai, kad santuokai grėsmę kelia ir tam tikros genų ypatybės. 2013-ųjų tyrimas, publikuotas Biological Psichiatry, tikina, kad kai kurių moterų organizme nesigamina oksitocinas, dar vadinamas meilės hormonu. Moterys su tokia genų variacija dažniau lieka vienos, turi sunkumų kurdamos santykius ir net 50 proc. dažniau patiria nesėkmingus santykius bei skyrybas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:14
01:01
03:15

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką