Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 gruodžio 27d. 19:00

Ką reiškia sapnai apie seksą

Moteris
Fotolia nuotr. / Moteris
Atsidurti erotinių sapnų pasaulyje greičiausiai pasitaikė kiekvienam, bet argi apie tai kalbame garsiai? Ypač, jeigu atsiduriame ne savo išrinktojo glėbyje... Tačiau juk tai sapnai, kurie gali būti netikėti, ne visai realūs, stebinantys, gundantys ir kupini neatrastų spalvų.

Įdomu, ką jie reiškia, kaip juos išanalizuoti? Juk jeigu gyvenime savęs nelaikote pernelyg seksualia, o sapne atsiskleidžiate kaip gėlė, ar tai reiškia, kad slopinate savo prigimtį? O jeigu karštą seksą išgyvenate su geriausiu draugu, kolega ar dar kitu jums visai netikėtu žmogumi, ar tai išduoda, kad turite jausmų ne tik savo antrajai pusei?

Sapnai – tai ne tik paprasčiausias fantazijos atspindys. Iš tikrųjų už nuodėmingų dalykėlių kartais slypi visiškai nekalta tiesa, pavyzdžiui, neįprasti seksualiniai norai gali būti visiškai kažko kito, neturinčio nieko bendro su seksualiniu instinktu, atgarsiai. 

Mūsų kūno signalai

Erotiniai sapnai gali būti kelių tipų, pavyzdžiui, fiziologiniai – aiškinami kaip neišpildytų troškimų kompensacija, simboliniai – juose užšifruota pati giliausia mintis bei sapnai transformacijos, kuriuose seksas neturi jokios pradžios, o pasireiškia tik nekaltais vaizdiniais.

Gali būti, kad kūnas ir poreikiai, užfiksuoti sapnuose, nori prasibrauti į pasąmonę ir pranešti, kad kai kurie jūsų norai yra nepatenkinami, kad reikėtų daugiau dėmesio skirti santykiams, romantikai. Ir jeigu jie kartojasi nuolatos, vadinasi, ignoruojate jums siunčiamus kūno signalus. Dažniausiai tai būna susiję su tuo, kad tarp vyro ir moters nebeliko harmoningų santykių, jų netenkina intymus gyvenimas, o gal net kamuoja neišpildytos seksualinės fantazijos.

Taip pat skaitykite: Situacija: ji vieniša ir jai per 30. Ką apie tai mano vyrai?

Šiuo atveju galite atkreipti dėmesį į vieną svarbų dalyką: jeigu sapne jaučiatės visiškai atsipalaidavę, laimingi, jums priimtini eksperimentai, šalia jūsų tas žmogus, apie kurį svajojote, tuomet priimkite tai kaip paskatinimą nenuleisti rankų ir savo intymiame gyvenime. Galbūt jums būtent to ir reikia?

Tarkime, po skyrybų kartais žmonės sapnuoja ar gali susapnuoti intymias situacijas su buvusiuoju partneriu. 

Taip pat skaitykite: Efektyvūs patarimai, kaip ištverti sunkų išsiskyrimą

Fotolia nuotr./Moteris šilko pataluose.
Fotolia nuotr./Moteris šilko pataluose.

Šiuo atveju pasąmonė signalizuoja, kad galbūt dar kažką jaučiate, kad skyrybos paliko pėdsakų jūsų širdyje. Tačiau iš esmės, nutrūkę santykiai – tai ne itin malonus etapas mūsų gyvenime, kuris sapnuose atsispindi ir ne pačiais smagiausiais, nejaukiais vaizdiniais. Visa tai – jūsų vidinio konflikto pasekmės, ir tas sapnas nebūtinai reiškia, kad trokštate sekso su buvusiuoju. Tai gali būti noras tiesiog „išsilaižyti žaizdas“, pasijusti tvirčiau, harmoningiau, gal net atgaivinti santykius, tačiau kur kas dažniau – tiesiog užkasti karo kirvį.

Taip pat intymios situacijos gali reikšti, kad jums tiesiog trūksta švelnumo, artumo, norite surasti antrąją pusę, pabėgti nuo vienatvės. 

Netikėtas intymumas

Kartais mūsų psichika panašiai įvertina fizinius ir dvasinius aspektus. Noras suartėti su draugais gali būti pernelyg atvirai išreikštas sapne. Pavyzdžiui, susipykote su kolega, ir štai sapnuojate, kad puoselėjate jam (arba jis reiškia jums) itin švelnius jausmus. Tai sako tik viena – trokštate susitaikyti, išspręsti užklupusį konfliktą, būti suprasti. Štai bučiniai dar kitaip interpretuojami – jais mes perduodame savo jausmus, atveriame kai ką mistiško ir paslaptingo. Tai noras, kad užsimegztų santykiai, noras gauti tai, ko trokštate.

Taip pat skaitykite: Psichologas Tomas Lagūnavičius: „Šeima – brangus malonumas. Savikaina siekia pusę milijono“

Kitas tokio sapno aspektas gali būti interpretuojamas kaip paslėptas noras būti kuo panašesniam į asmenybę esančią sapne, įsikūnyti į ją realiame gyvenime. Dažniausiai tokia reikšmė tinka tada, kai seksualiniai santykiai sapne vyksta su įžymybėmis ar tais žmonėmis, kurie jus labai traukia nebūtinai seksualine prasme.

Net jeigu jaučiatės kalti, jog, tarkime, sapnuojate, kad išduodate mylimą žmogų su draugu, tai tegali būti noras matyti antrąją pusę kitokią, papildyti jį jūsų trokštamomis savybėmis. 

Pavyzdžiui, draugė – neįtikėtinai žavi moteris, pusryčiams valganti dar vieno gerbėjo širdį... Gali būti, kad seksualinė fantazija – tai tik noras pabūti tokia, kokia yra ji, perimti jos gundymo ypatumus, ir tai visai nesusiję su orientacija.

Susitelkite į tas savybes, kurias norite sustiprinti, galiausiai atkreipkite dėmesį ir į savo kompleksus, kuriuos norėtumėte suvokti ir iš jų išsivaduoti. 

Erotiniai sapnai gali būti labai netikėti, keisti, net sukrečiantys, neturintys jokios logikos, tačiau esmė ta, kad visa tai skirta jums. Pasąmonė trokšta, kad suvoktumėte, kur slypi problema. Net jeigu jaučiatės kalti, jog, tarkime, sapnuojate, kad išduodate mylimą žmogų su draugu, tai tegali būti noras matyti antrąją pusę kitokią, papildyti jį jūsų trokštamomis savybėmis. 

Ką reiškia pojūčiai?

Kai kurie žmonės, sapnuodami erotinius sapnus, patiria ir aukščiausią malonumo viršūnę. Tai susiję ir su tuo, kad turite pakankamai daug energijos visiems savo darbams įgyvendinti, esate kupini jėgų, tačiau tuo pačiu greičiausiai trūksta to, kas tikra, t. y. tikrų jausmų, aistrų, emocijų, to, kas jaudina.

Štai jeigu atsirandate lovoje su nepažįstamuoju, jis gali įkūnyti jūsų svajonių antrąją pusę, kurios šiuo metu neturite, o gal intensyviai ieškote. Taigi, kad ir kaip bežiūrėtumėte į savo erotines svajas ir sapnus, būkite tikri, kad tai nėra nieko blogo, o veikiau atvirkščiai, gali atskleisti daug įdomių dalykų apie jus, jūsų intymų gyvenimą ir partnerį. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:03:12
01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

03:08
00:29
25:23

Esports namai

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką