Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kada santuoka – tikra, o kada jos nėra nė kvapo?

Nuotaka glosto žirgą.
Shutterstock nuotr. / Nuotaka glosto žirgą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiuolaikinės poros labai įdomiai žiūri į santuoką. Susituokė prieš Dievą, o po poros metų skiriasi. Meilė trunka netgi ne trejus metus, o mažiau? Tikriausiai nesudėtinga atsisėsti ir surašyti požymius, ką galima vadinti santuoka, o kas tėra žodžiai ir trokštama iliuzija.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Margareta Rutherford – šeimos terapeutė. Tinklalapiui huffingtonpost.com moteris teigia, jog jau ir anksčiau su vyru yra minėję metines, tačiau būtent 24-ąsias moteris prisiminė tik važiuodama į darbą. Tuomet ji paskambino savo vyrui ir pasakė, kad jį myli.

Dirbdama sutuoktinių konsultante ir iš savo pačios patirties Margareta gali pasidalyti tuo, ką išmoko ir ką suprato apie dviejų žmonių ryšį.

Požymiai, kuomet santuoka nė nekvepia:

 1. Santuoka neskirta bailiams, tai sudėtingas darbas.
 2. Santuoka nėra susijusi tik su jumis ir vien tik jūsų troškimais. Tai ne diktatūra. Negalite visuomet norėti, kad būtų jūsų viršus, nes tai reikštų, jog kitas žmogus visuomet pralošia. Galbūt tai jus ir tenkina, bet tai nėra sveika jūsų santykiams.
 3. Santuoka nėra sudėtingas mokslas. Pamatinės vertybės yra labai paprastos: gerumas, pagarba, ištikimybė.
 4. Santuoka nėra nemadinga, jis vis dar gyva ir būtina. Net ir Angelina Jolie su Bradu Pittu taip mano.
 5. Santuoka nėra toks reiškinys, kuris pats save skatina, stimuliuoja. Jei ilgą laiką būnate su tuo pačiu žmogumi, neišvengiamai susidursite su rutina, todėl santuokinį gyvenimą reikėtų nuolat paįvairinti.
 6. Santuoka nėra daiktų kolekcionavimas. Santuokos džiaugsmai slypi ne materialiuose dalykuose.
 7. Santuoka nėra skirta nekantriems. Kartais geriems dalykams reikia laiko, todėl reikia turėti kantrybės.
 8. Santuoka – tai ne destruktyvi kritika ir įžeidinėjimas. Jei tokie dalykai vyksta, tuomet tai išsklaidys bet kokį intymumą ir sugriaus abipusį pasitikėjimą.
 9. Santuoka – tai ne 24 valandas dirbanti taisykla. Jūsų sutuoktinis neturi tenkinti kiekvieno jūsų įgeidžio. Kai kuriais savo norais gali tekti pasirūpinti jums pačiai.
 10. Santuoka nėra pats savaime išsilaikantis dalykas, kuris gali klestėti be niekieno pagalbos. Neskirkite viso dėmesio tik vaikams.
 11. Santuoka nėra nuobodus dalykas. Dviejų gyvenimų susipynimas gali būti tikrai nuostabus! Įdomu stebėti kitą žmogų, kuris skiriasi nuo jūsų ir kartu gyventi bendrą gyvenimą. Iš to galima daug ko išmokti.
 12. Nėra santuokos be konfliktų. Nėra namų be dūmų. Reikia mokėti išspręsti nesutarimus, kartu pereiti per pyktį ir nusivylimą.

Santuoka – tai:

 1. Įvairiapusis intymumas – seksualinis, emocinis ir abipusis.
 2. Žinojimas, kad visuomet bus į ką atsiremti. Tai vadinama tarpusavio priklausomybe.
 3. Suvokimas, jog jūsų partneris matė jus pačiose blogiausiose situacijose ir vis tiek jus myli. Tai yra besąlygiškas dėkingumo ir saugumo jausmas.
 4. Dalinimasis šimtą kartų girdėtomis istorijomis. Ir visai nesvarbu, kad tai gali būti pasakota daugybę sykių, vis tiek abu juoksitės iki ašarų.  
 5. Džiaugsmo ir liūdesio ašarų liejimas kartu.
 6. Galvojimas apie kitą asmenį ir jo nebūvimą šalia.
 7. Vis tie patys dirgikliai, įpročiai, kurie erzino visus metus ir erzins dar tiek pat. Ir tai bus priimtinas dalykas, nes teigiami dalykai kompensuoja blogus.
 8. Nekantravimas grįžti namo ir pasidalyti kuo nors su kitu žmogumi.
 9. Noras perimti mylimojo ligą ir negalavimus, kad tik jam viskas būtų gerai.
 10. Pykčiai ir nesutarimai, bandymas išmokti sąžiningai ginčytis, atsiprašyti, išklausyti ir mokytis priimti bendrą sprendimą.
 11. Pažeidžiamumas ir kito žmogaus teisė jus nuvilti ar skaudinti, bet kartu ir galimybė suteikti džiaugsmą ir prajuokinti.
 12. Priesaika ir pažadas stengtis labiau nei kada nors gyvenime, taip pat galimybė tobulinti save kaip asmenybę.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Santuoka
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką