Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 gruodžio 28d. 16:00

Kai vyras bijo įsipareigoti. Pataria santykių ekspertai

Jis ir Ji
Fotolia nuotr. / Jis ir Ji
Į klausimą atsako santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai.

Neseniai išsiskyriau su vyru, nors oficialiai negyvename jau metai laiko. Dar būdama ištekėjusi, susiradau vaikiną, su kuriuo bendraujame jau penki mėnesiai. Negaliu sakyti, kad draugaujame, nes taip ir nesuprantu iki šiol. Jis tai pat išsiskyręs jau dveji metai. Kol buvau ištekėjusi, suprasdavau jį, kad nereikia skubinti santykių. Maniau, palauks, kol išsikirsiu. Išsiskyriau, tačau niekas lyg ir nepakito.

Jis gana uždaro būdo ir nedrąsus žmogus. Nors per šį laiką kažkiek ir pasikeitė. Per dieną gaunu iš jo daugybę trumpųjų žinučių, dažnai susitinkame, daug kur nueiname... Atrodo, tikrai rūpiu šiam  žmogui. Šnekėjau su juo. Sakiau, kad nenoriu vienadienių pasimatymų ir pan. Jis aiškina, kad buvo įskaudintas ir bijo kurti rimtus santykius, jog netektų vėl patirti skausmo. Sako, kad jis man per prastas ir ne mano lygio, kad aš jam – lyg svajonė...

Nors jam patinku ir nori būti su manimi, bet bijo. Be to, po mėnesio jis išvažiuoja į užsienį ir nežino, kada grįš. Man šis vyras tikrai labai brangus ir nenoriu jo prarasti. Esu aklavietėje. Net nežinau, kur veda tokie santykiai. Ar geriau viską imti ir nutraukti?..

Santykiuose, kaip ir gyvenime, ne viską galime reguliuoti, pakeisti, pastumti savo naudai, nuspėti, kaip bus ar nebus toliau. Venareikšmį atsakymą, ką daryti, taip pat kartais būna labai sunku rasti.

Jūsų draugas yra patyręs emocinę (o gal ir psichologinę) traumą dėl buvusių santykių. Kai kurie žmonės po skyrybų atsigauna gana greitai, kitiems kartais ir gyvenimo neužtenka, ypač jei į buvusius santykius dėjo daug vilčių arba skyrybos įvyko netikėtai. Jam pačiam teks užsigydyti žaizdas ir nuspręsti, ką ketina daryti su savo gyvenimu ir ilgalaikiais santykiais. Vyras sutvertas taip, kad jam sveikiausia atsitraukti į vienatvę ir būti pačiam su savimi tam, kad susivoktų, kas vyksta, ko jis nori ir ką darys toliau. Kai kurios moterys pasiima tokius vyrus ir pradeda ilgus meilės, švelnumo, dėmesio ir palaikymo seansus su jais, po kurių vyrai dažniausiai pabėga ir susiranda kitas moteris.

Moterys, kurios užaugina vyrus ir ištraukia juos iš depresijos bei nepasitikėjimo savimi liūno, tampa jiems neįdomios kaip moterys ir pavirsta  motiniškomis figūromis jų gyvenime.

Moterys, kurios užaugina vyrus ir ištraukia  juos iš depresijos bei nepasitikėjimo savimi liūno, tampa jiems neįdomios kaip moterys ir pavirsta motiniškomis figūromis jų gyvenime. Nedarykite šios klaidos ir leiskite vyrui susitvarkyti bei užaugti kaip asmenybei pačiam. Šiuo atveju kalbame tiek apie šitą, tiek, jei nutrauksite bendravimą, kitus vyrus, kurie ateis į jūsų gyvenimą. Galite palaikyti juos, paskatinti, žavėtis tuo, kaip jiems kažkur pasisekė, tačiau jokiu būdu nemėginkite stumti pirmyn ar tapti jų tobulėjimo iniciatore.

Šiuo atveju didelė tikimybė, kad čia jūsų abiejų istorija ir baigsis. Jei jis nenori santykių – nelabai ką galite pakeisti. Bet kokios manipuliacijos anksčiau ar vėliau išlįstų į paviršių ir jau nuo pat pradžių nuodytų santykius. Papasakokite jam savo istorijos dalį, aiškiai duokite suprasti, kad norite su juo ilgalaikių santykių, ir paklauskite, ar jis gali jums tai suteikti, ar ne. Jei ne, tuomet duokite jam laisvę eiti savu keliu, taip pat informuokite, kad jūsų tai netenkina ir nutraukiate susitikimus. Galite abu sutarti, kad bendravimas nenutrūks visiškai jam išvažiavus ir toliau retkarčiais susirašysite, palaikysite ryšį, tačiau abu būsite laisvi susitikinėti su kitais ir, sutikę tinkamą žmogų, kurti su juo santykius. Jums tokiu atveju ypač svarbu pradėti vaikščioti į pasimatymus su kitais vyrais, nes moteris lengvai prisiriša prie konkretaus vyro, tampa jam ištikima ir galų gale lieka sudaužyta širdimi.

Tiesa, reikėtų pridurti, kad susirašinėjimai lygiai taip pat pavojingi, kaip ir susitikimai, tad jei pasirinksite tiesiog palaikyti ryšį, pasistenkite, kad šis vyras nebūtų vienintelis kandidatas jūsų gyvenime. Kitas variantas – nutraukti santykius visiškai ir palikti likimui nuspręsti, ar vėl kada susitiksite, ar ne. Jei nutarsite skirtis, duokite sau laiko paliūdėti ir pagedėti pražuvusių santykių. Išsikalbėkite su draugėmis ar artimais žmonėmis, kuriais pasitikite. Tokioje situacijoje labai svarbu nepradėti apsimetinėti, kad „viskas gerai“, „ne taip labai man jo ir reikėjo“ ir t. t. Nurytas skausmas dėl prarasto žmogaus niekur nedings – nusinešite jį į kitus santykius.

Kurti santykius su sužeistu, savimi nepasitikinčiu ir abejojančiu dėl ilgalaikių santykių vyru – rizikingas žingsnis. Gražu tol, kol negyvenate drauge po vienu stogu, neturite kasdienių rūpesčių, kol jūs pati neatsivėrėte iki galo emociškai ir parodote tik švelnesniąją, ramesniąją savo pusę. Vyras šiuo metu yra susižavėjęs jumis, bet susižavėjimas yra daugiau fantazijos vaisius, nei tikros moters matymas. Jo dėmesys jums gali baigtis kartu su realybės doze, ypač jei jis neskuba įsipareigoti. Dar vienas galimas variantas: vyras, nors ir susižavėjęs jumis, visgi jaučia, kad nesate jo moteris. Jis sau gali to ir nebūti įvardijęs, tačiau pasąmoningai tai stabdo jį nuo įsipareigojimų jums.

Sakote, kad jis jums brangus. Atsakykite sau, ar teigiate, kad jis brangus, nes jums rūpi, kad jam būtų geriausia, ar brangus dėl to, kad norite, jog jis būtų šalia jūsų, nes kitaip jums skaudės? Žmonės dažnai sumaišo meilę ir rūpestį su prisirišimu ir svajonėmis apie kitą žmogų bei galimus su juo santykius. Rūpimam žmogui leisite keliauti savais keliais, jei jam tai yra geriausia, ir pasilikti su jumis taip pat leisite tik tada, jei jis pasakys, kad jam tai yra geriausia. Leiskite jam pačiam priimti savo sprendimus, o jums – savuosius. Jei sprendimai nesutaps, deja, teks užversti šią knygą ir ieškoti naujos. Įvertinkite pati save, kaip jaučiatės šiuose santykiuose, ar norite palaikyti viltį jam išvykus, ar jausitės daug laisvesnė, jei viską tiesiog nutrauksite. Pasekite save, kad nesivaikytumėte savo vaizduotėje sukurtų vilčių ir svajonių, o rinktumėtės pamatyti realų santykių vaizdą. Realus vaizdas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti skausmingesnis, tačiau vaizduotės vaisių vaikymasis perspektyvoje atneš kur kas daugiau kančios. Pasikalbėkite dar kartą ir šį sykį tikrai klausykite, ką jis sako. Paprastai vyrai nėra linkę kalbėti užuominomis, ir jei jis sako, kad nenori ilgalaikių santykių, greičiausiai taip ir yra. Jo norą būti su jumis gali paskatinti tiesiog susižavėjimas jumis kaip moterimi, ir jam užtenka tokio bendravimo, kokį turi dabar. Jei jums to nepakanka, vadinasi, jūsų abiejų norai nesutapo ir teks ieškoti tokio žmogaus, su kuriuo jie sutaptų. Sėkmės!

Tekstas – Silvijos Mažuolienės


DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@zlg.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys.

P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Vyras Santykiai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:09
05:12
30:48

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką