Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

7 žingsniai, kurie padės ištverti mylimojo neištikimybę

Meilės trikampis
Shutterstock nuotr. / Meilės trikampis
Šaltinis: DarniPora.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ilgalaikiai santykiai gali nutrūkti dėl pačių įvairiausių priežasčių. Skyrybos visada yra sudėtingas procesas, tačiau dar sunkiau tuomet, kai jos įvyksta dėl neištikimybės. Gera žinia ta, kad laikas gydo visas žaizdas, tereikia truputėlį pastangų.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!
DarniPora.lt pateikia 7 žingsnius, kurie padės ištverti šį nelengvą gyvenimo etapą.

1 žingsnis. Įsitikinkite, kad nebėra jokių šansų išsaugoti santykius. Galbūt jūsų santykiai su mylimu žmogumi nėra tokie, kokių norėtumėte. Galbūt net turite jo ar jos neištikimybės įrodymų. Bet kuriuo atveju prieš nutraukdami santykius turėtumėte išbandyti visus būdus juos išsaugoti. Jei problemų nepavyksta išspręsti patiems, ieškokite profesionalios pagalbos. Tai padės jums abiem suprasti, ką jaučiate vienas kitam ir kodėl vienas iš jūsų nuklydo į kairę.

Tiesą sakant, po neištikimybės santykius įmanoma tęsti tik tuo atveju, jei abu partneriai nori išsaugoti santykius bei yra pasiryžę dėl to stengtis; jei tas, kuris išdavė, sutinka niekada nebesimatyti su tuo, su kuriuo išdavė; jei tas, kuris buvo išduotas, gali nuoširdžiai atleisti. Jei šios trys sąlygos dėl kokių nors priežasčių negali būti įvykdytos, skyrybos greičiausiai bus neišvengiamos. Taigi jei tvirtai nusprendėte, kad santykių išsaugoti nepavyks, pasistenkite, kad skyrybos būtų kuo paprastesnės. Tai padaryti padės tolesni žingsniai.

2 žingsnis. Nebijokite užduoti jums rūpimų klausimų. Blogiausia, ką galite padaryti susidūrę su partnerio neištikimybe, tai apsimesti, kad nieko nenutiko. Jei norite greičiau išgyventi šią nemalonią situaciją ir pasiruošti naujiems santykiams, nebijokite pažiūrėti tiesai į akis ir ieškoti atsakymų, kurie jums yra svarbūs. Dažniausiai pirmas klausimas, kuris rūpi neištikimybę patyrusiems žmonėms, yra kodėl jis (ji) taip pasielgė. Net jei nebeturite vilties išsaugoti santykių, užduokite šį klausimą buvusiam ar buvusiajai. Gali būti, kad atsakymas nebus itin malonus, tačiau jūs turite teisę jį žinoti.

Blogiausia, ką galite padaryti susidūrę su partnerio neištikimybe, tai apsimesti, kad nieko nenutiko.

3 žingsnis. Išlaisvinkite savo emocijas. Jūsų reakcija į neištikimybę greičiausiai priklauso nuo to, ar sužinojote šį faktą netikėtai, ar kurį laiką įtarėte. Normalu, jei šiuo metu jaučiate pyktį, apmaudą, širdgėlą ir kitus panašius jausmus. Neslėpkite savo jausmų, o pasistenkite juos pergyventi. Stebėkite, kaip keičiasi jūsų jausmai. Geriausia, jei su kuo nors apie tai galėtumėte pasikalbėti – galbūt su mama, o gal su geriausia drauge.

Susidūrę su neištikimybe galite jausti(s):

• sukrėstas (-a),
• taip, tarsi būtumėte netekę didelės ir svarbios savo gyvenimo dalies,
• pyktį ir skausmą,
• gali būti sunku sutelkti dėmesį, susikaupti,
• greičiausiai kurį laiką manysite, kad niekada nesugebėsite pamiršti buvusio partnerio ir niekada nesutiksite geresnio, tačiau tai netiesa,
• kartais galite norėti verkti,
• kad ir ką bedarytumėte, jums atrodo, kad viskas aplinkui primena jūsų buvusius santykius,
• galite norėti vengti žmonių, kurie jus pažinojo kaip porą,
• jus greičiausiai erzina smulkmenos,
• visą laiką jausti(s) pavargęs ir turėti miego sutrikimų,
• jūsų gali neapleisti mintys, kaip jūsų mylimasis ar mylimoji leidžia laiką su kitu ar kita.

4 žingsnis. Skirkite sau laiko susitaikyti su situacija ir nepasiduokite liūdesiui. Natūralu, kad jaučiatės prislėgtas (-a). Jus išdavė artimas žmogus ir jums reikės laiko, kad išgyventumėte šią situaciją. Svarbiausia stengtis nepasiduoti liūdesiui. Pavyzdžiui, neužsidarykite namuose. Stenkitės kuo dažniau užsiimti mėgstama veikla – gal nueikite į teatrą, o gal užsirašykite į kalbos, kurią seniai svajojote išmokti, kursus.

5 žingsnis. Neskubėkite priimti svarbių sprendimų. Neištikimybė gali sukelti šoką, ypač jei apie ją nė nenutuokėte. Galite jaustis toks sukrėstas (-a), kad bus sunku racionaliai priimti sprendimus. Todėl bent mėnesį po tokios žinios nedarykite jokių svarbių savo gyvenime sprendimų. Iš pradžių pasistenkite nusiraminti ir tik tada, kai imsite jaustis šiek tiek geriau, spręskite, kokie kiti žingsniai turėtų būti jūsų gyvenime.

6 žingsnis. Nekaltinkite tik savęs. Iš tiesų santykiai priklauso nuo dviejų žmonių, tačiau atminkite, kad galutinį sprendimą nueiti į kairę priėmė jūsų antroji pusė. Žinoma, pasistenkite suprasti tokio pasirinkimo priežastis, tačiau žinokite, kad negalite savęs kaltinti dėl kito žmogaus pasirinkimo būti neištikimu. Verčiau stenkitės pasimokyti iš klaidų ir žvelgti į ateitį.

7 žingsnis. Susigrąžinkite pasitikėjimą priešinga lytimi. Susidūrę su neištikimybe, dažniausiai žmonės nusivilia ne tik savo buvusiuoju ar buvusiąja, bet visa priešinga lytimi. Manyti, kad visi jie tokie arba visos jos tokios, yra klaida, net jei jums atrodo priešingai. Jei leisite sau tuo tikėti, galite pakenkti busimiems santykiams.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką