Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 16d. 14:46

Kaip palikti geriausią įspūdį per 5 minutes: veiksmų planas kiekvienam

Pora kavinėje
Vida Press nuotr. / Pasimatymas

Socialinis kontaktas labai svarbus asmeniniuose bei darbiniuose santykiuose, o pirmasis įspūdis dažniausiai lemia, ar pažintis sėkmingai vystysis, ar nutrūks net gerai neįsibėgėjus. Susidūrę su nauju žmogumi vos per keletą sekundžių pajuntame simpatiją, pasitikėjimą, susidomėjimą arba atmetimo reakciją. „Kontaktų vakarų“ organizatorius, verslininkas Edvinas Micuta pateikia 5 principus, kaip per trumpą laiką palikti geriausią įspūdį ir užmegzti naudingų pažinčių.

Jau metus vykstančiuose „Kontaktų vakarų“ susitikimuose šimtai žmonių išbando galimybę vieni su kitais pabendrauti po 5 minutes. Kai kurie iš to pasiima daug naudos – suranda verslo partnerių ar tiesiog bendraminčių, pasikeičia vizitinėmis kortelėmis ir po renginio tęsia bendravimą, tačiau tai pavyksta ne kiekvienam.

Šio renginio organizatorius E.Micuta paaiškina, kaip galima per pirmąsias sekundes sukurti gerą įvaizdį, o per 5 minutes – malonią ir vertingą pažintį.

Nusiteikite ir pasiruoškite savo sėkmei

Verslininko teigimu, viskas prasideda nuo nusiteikimo: „Ruošdamiesi į bet kokį renginį ar susitikimą, turite įsisąmoninti, ko jūs siekiate, kokius žmones norite sutikti ir kokių pažinčių siekiate. Tai padės susikaupti ir tinkamai apsirengti, nusiteikti, o renginyje – pasirinkti pašnekovus bei žodžius pokalbių metu“. Jei turite galimybę, pasidomėkite renginio tematika bei lankytojais. Naudinga pagal tai pasirinkti aprangą ir apgalvoti pokalbių temas, pataria E.Micuta.

Tokie dalykai kaip laikysena, mimika, rankos paspaudimas ir akių kontaktas turi daugiausiai įtakos pirmajam įspūdžiui.

Ruošdamiesi į susitikimą nusiteikite pozityviai: jei mąstysite apie savo trūkumus, kuriuos kiti gali įžvelgti ir galvoje kursite nevykusių pokalbių scenarijus bei būdus prastai pasirodyti, visos baimės išsipildys, nes jūs būsite juos gerai „parepetavę“ ir savo veiksmais juos patvirtinsite. Todėl, siūlo pašnekovas, galvokite apie savo talentus ir išskirtinumą, nusiteikite, kad žmonės bus palankūs, draugiški ir su tokia gera nuotaika komunikuoti jums pasiseks kuo puikiausiai.

Sąmoninga kūno kalba

Galite patys nepastebėti, kaip jūsų kūnas siunčia priešingą informaciją, nei žodžiai. Tokie dalykai kaip laikysena, mimika, rankos paspaudimas ir akių kontaktas turi daugiausiai įtakos pirmajam įspūdžiui. Žmogus komunikuodamas maždaug 70 proc. informacijos perteikia ne žodžiu, o savo kūno kalba. Sąmoningai stebėdami ir kontroliuodami savo kūną pasieksite geriausių rezultatų, tikina verslininkas ir pataria:

„Nuo pirmųjų akimirkų išlaikykite tiesų stotą, tvirtai spausdami ranką žiūrėkite į akis, o pokalbio metu sėdėdami palinkite į priekį – taip parodysite susidomėjimą pašnekovu. Venkite gniaužyti kumščius, nervingai liesti veidą ir plaukus, griežtai kryžiuoti rankas bei kojas – atsipalaiduokite. Normalu, kad jaudinatės, tačiau nuramintas kūnas teigiamai paveiks ir jūsų psichologinę būseną bei leis geriau jaustis pašnekovui“.

Jau įeidami į patalpą ir pasirodydami jūs kuriate savo įvaizdį žmonių akyse, tad, siūlo E.Micuta, žingsniuokite su jėga, pasitikėjimu savimi, tada žmonės įsimins jus kaip patrauklų, patikimą ir žinantį, ko nori ir ką veikia gyvenime. Ir, žinoma, jau įeidami naudokitės svarbiausiuoju kūno kalbos akcentu – šypsena, pataria verslininkas: „Pozityvios mimikos žmonės atrodo kur kas patikimesni, draugiškesni ir įsimintinesni, o šiek tiek humoro ir nuoširdaus sąmojo išsklaido įtampą ir pažintį padaro kur kas malonesnę.“

Vida Press nuotr./Pora kavinėje
Vida Press nuotr./Pora kavinėje

Banali, bet auksinė taisyklė – išdrįskite būti savimi

Bandydami paslėpti savo trūkumus ir sukurti netikrą įvaizdį daugiau prarasite nei laimėsite, teigia „Kontaktų vakarų“ organizatorius: „Ilgai apsimetinėti nepavyks, be to, žmonės greitai pajunta nenatūralumą. Net jei tam kartui ką nors sužavėsite, tokia pažintis neduos gerų rezultatų, nes anksčiau ar vėliau paaiškės, kad jūs, tarkime, ne toks jau sėkmingas ar turtingas, kokiu dedatės, kad dirbate ne ten, kur sakėte ar kad nepažįstate to garsaus žmogaus, kurį paminėjote. Tik būdami atviri sukursite tikrą ir patikimą ryšį“.

Vis dėlto, neverta pulti pasakoti visų savo problemų ir trūkumų, kad ir koks savikritiškas būtumėte. Verslininkas pataria apmąstyti savo stipriąsias puses ir išmokti jas perteikti žmonėms savęs nemenkinant ir pernelyg negiriant. Buvimas savimi taip pat reiškia gerbti save ir savo nuomonę – nebijoti pasakyti ir neigiamą nuomonę, jūs neprivalote nuolat linksėti galva ir žavėtis vien tam, kad įtiktumėte. Tikėtina, kad būdamas pagarbiai atviras paliksite kur kas geresnį įspūdį.

Kalbėdami apie save venkite to, kas apie jus nepasako nieko unikalaus ir tinka daugumai žmonių: pavyzdžiui, kad mėgstate skanų maistą, žiūrėti filmus ir skaityti knygas.

Išmokite save įdomiau pateikti

Paminėjęs buvimo savimi svarbą, E.Micuta priduria, kad net jei jaučiatės paprasti ir neverti liaupsių, galite palikti neišdildomą įspūdį. Svarbiausia – gebėti save įdomiai pateikti.

„Kontaktų vakarų“ susitikimuose kiekvienas žmogus pokalbiui turi vos 5 minutes, per kurias turi ne tik prisistatyti, bet ir išklausyti kitą bei nuspręsti, kuo vienas kitam gali būti naudingas. Kalbėjimui apie save laiko nėra tiek jau daug, todėl svarbu kiekvienu sakiniu apie save pasakyti kažką įdomaus.

Standartiškas trumpasis prisistatymas susideda iš vardo ir pareigų. E.Micuta siūlo vietoj pareigų bei darbovietės trumpai papasakoti, koks jūsų veiklos tikslas, kokiomis idėjomis sekate ir kuo jūsų užsiėmimas ypatingas. Toks prisistatymas leis geriau jus pažinti, sukurs erdvės klausimams, o pokalbiui suteiks spalvų.

Kalbėdami apie save venkite to, kas apie jus nepasako nieko unikalaus ir tinka daugumai žmonių: pavyzdžiui, kad mėgstate skanų maistą, žiūrėti filmus ir skaityti knygas. Nebent pridursite, kad esate tailandietiškų patiekalų gaminimo meistras, beveik mintinai mokate dokumentiką apie babuinus bei esate perskaitęs bene visas knygas apie indėnus – atraskite savyje tai, kas įdomiausia, kas jus daro išskirtinį ir, pokalbio metu pasitaikius progai, pasidalinkite su pašnekovu.

Dėmesį nukreipkite nuo savęs į kitus

„Žmonės gali pamiršti, ką jūs kalbėjote. Žmonės gali pamiršti, ką jūs padarėte ir kaip atrodėte. Tačiau žmonės niekada nepamirš, kaip prie jūsų jautėsi“, amerikiečių poetę Maya Angelou cituoja E.Micuta. Dauguma būryje nepažįstamųjų jaučiasi nedrąsiai ir nerimauja, ką kiti apie juos pagalvos, tačiau verslininkas teigia, kad sėkmingos pažinties taisyklė – galvoti ne apie save, o apie kitus.

Jeigu jums pavyks padėti kitam žmogui atsiskleisti, jaustis patogiai, kalbėti apie jam įdomius dalykus, galite būti garantuotas, kad asmuo jus minės tik geruoju ir norės dar ne kartą pabūti jūsų draugijoje ir turėti su jumis reikalų, sako pašnekovas ir siūlo keletą idėjų, kaip tą įgyvendinti:

„Kiekvienam žmogui jo danties skausmas baisesnis už badą Afrikoje, o jo patirtis – pati reikšmingiausia, nepamirškite šito. Renginyje užkalbinkite vienišą žmogų, daugiau klausykitės, nei kalbėkite apie save, pagirkite, jei jus kažkas sudomino, sužavėjo – žmonės įsimins, koks buvote malonus, kaip su jumis buvo smagu ir tikrai norės tęsti pažintį, kad vėl taip pasijustų, o tada jau galėsite pasireikšti ir apie save“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Maisto sudėtį tiriančios laboratorijos vadovas: ištirti produktų sudėtį darosi sudėtingiau

Pasaulis kišenėje

Turistė iš Lenkijos atrado Vilnių: ne Aušros vartus, o gatves, MO muziejų ir barą Užupyje

Gyvenimas

Eksperimentas: vaikinas „Tinderyje“ apsimetė mergina ir be gailesčio pamokė nemandagius gerbėjus

Aktualu

Kauną nusiaubė audra: krito medžiai, paskendo gatvės, apsemta ir Kauno sporto halė

Gyvenimas

Mes lygūs. Laura Mazalienė: motinystė kaip šokių būrelis, kuris pritiko draugams, bet nebūtinai jums

Vardai

Baras prisiėmė atsakomybę už Simonos Nainės vakarėlį: policija tildyti triukšmo vyko 7 kartus

Aktualu

Italijoje sugriuvo viadukas: žuvo mažiausiai 35 žmonės

15min recenzija Kultūra

„Kaip pakabinti nežemišką paną?“: chaotiška panko ir ateivės meilės istorija

Saulės palydas pajūryje užgožė tamsūs debesys

24sek

Lietuvos talentas sugrįžta į Eurolygą

Aktualu

Kada Lietuvoje prigijo „arbatos angliškai“ mada?

24sek

Huberto Pivoriaus vedami 16-mečiai sutriuškino olandus ir žengė į ketvirtfinalį

Vardai

I.Stumbrienė vestuvių metinėms vėl puošėsi L.Salasevičiaus suknele: šiemet – išskirtinai trumpa

Interviu Kultūra

Dizainerė Morta Nakaitė: „Neketinu sustoti“

24sek

Ballai laimėjo tėvo LaVaro lygą: LiAngelo – MVP, žaidėjams – įspūdingas prizas

Maistas

Žolinės valgiaraštis: proga prisiminti klasiką ir išbandyti naujoves

Vardai

Cindy Crawford pardavė vilą Malibu už 45 mln. dolerius: pažiūrėkite, už ką tokie pinigai

Aktualu

Th.May: Britanijoje teroro grėsmė tebėra rimto lygio

Aktualu

Belgijoje pavogta 1 mln. eurų vertės „Red Bull“ skardinių

Pasaulis grožisi rugpjūčio Perseidų meteorų lietumi

Naujienos

Pasaulis kišenėje

Romantiškoji Sarema – idiliška ramybė ir akmenuoti paplūdimiai

Mokslas.IT

Laboratorijoje pavyko sustabdyti žmogaus ląstelių senėjimą

Aktualu

Kauną nusiaubė audra: krito medžiai, paskendo gatvės, apsemta ir Kauno sporto halė

Gyvenimas

Eksperimentas: vaikinas „Tinderyje“ apsimetė mergina ir be gailesčio pamokė nemandagius gerbėjus

Verslas

Maisto sudėtį tiriančios laboratorijos vadovas: ištirti produktų sudėtį darosi sudėtingiau

Pasaulis kišenėje

Turistė iš Lenkijos atrado Vilnių: ne Aušros vartus, o gatves, MO muziejų ir barą Užupyje

Vardai

Baras prisiėmė atsakomybę už Simonos Nainės vakarėlį: policija tildyti triukšmo vyko 7 kartus

Gyvenimas

Mes lygūs. Laura Mazalienė: motinystė kaip šokių būrelis, kuris pritiko draugams, bet nebūtinai jums

Saulės palydas pajūryje užgožė tamsūs debesys

Vardai

Paaiškėjo, kas nutiko per Kylie Jenner gimtadienį su greitąja išvežtai merginai: „Man labai gėda“

Sportas

Paaiškėjo galimi „Sūduvos“ varžovai – į Marijampolę atvyktų Glazgo „Celtic“

Aktualu

A.Sysas: po metų skurdas gal išliks tokiame pačiame lygyje, bet atskirtis tik didės

Aktualu

Italijoje sugriuvo viadukas: žuvo mažiausiai 35 žmonės

15min recenzija Kultūra

„Kaip pakabinti nežemišką paną?“: chaotiška panko ir ateivės meilės istorija

Vardai

I.Stumbrienė vestuvių metinėms vėl puošėsi L.Salasevičiaus suknele: šiemet – išskirtinai trumpa

24sek

Ballai laimėjo tėvo LaVaro lygą: LiAngelo – MVP, žaidėjams – įspūdingas prizas

Maistas

Žolinės valgiaraštis: proga prisiminti klasiką ir išbandyti naujoves

24sek

Huberto Pivoriaus vedami 16-mečiai sutriuškino olandus ir žengė į ketvirtfinalį

Aktualu

Kada Lietuvoje prigijo „arbatos angliškai“ mada?

24sek

Lietuvos talentas sugrįžta į Eurolygą

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką