Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2018 01 03, 10:49

Kaip prikalbinti savo antrąją pusę sportuoti kartu?

Sutikite, tikrai girdėjote istorijų, o gal net pats esate tokios dalyvis: pradėjote sportuoti, kasdien džiaugiatės pasiektais rezultatais, o jūsų antroji pusė nuolat burbuliuoja: „Sportas kaltas, kad praleidžiame mažiau laiko kartu“, „Tu sportuoji, o aš turiu rūpintis namais“, „Kam tau iš vis to reikia?“ ir pan.
Bėgimas
Bėgimas / 123rf.com

Šis priešiškas nusiteikimas reiškia, kad jūsų partneris/-ė, gal net pats to nesuvokdamas, jums pavydi: įkvėpimo, išvaizdos ir nuotaikos pokyčių. Laimei, tai nėra blogai – jūs turite vilties jo pasipriešinimą paversti noru prisijungti. Pranešime žiniasklaidai sporto klubų tinklo „Lemon Gym“ sporto programų vadovė Neringa Jermalaitė dalijasi patarimais, kaip galima įtraukti savo antrą pusę sportuoti kartu.

Teroras nepadės

„Visų pirma, norint įkalbinti artimąjį sportuoti, jis turi bent šiek tiek to norėti. Vieni gali įsikvėpti vien tik nuo žodžių, kitiems įkalbėti prireiks laiko ir kantrybės. Svarbiausia, nedaryti spaudimo“, – tikino N.Jermalaitė.

Pagerėjusi nuotaika, sustiprėję raumenys bei pakitusios kūno formos gali sukelti pavydą ne tik antrajai pusei, bet ir jūsų draugams.

Spaudimas sportuoti gali pasireikšti ne tik įkalbinėjimu, tačiau kritika dėl svorio arba kūno formų. Merginą nuginkluoja pastaba apie jos papilnėjusią figūrą, vaikiną – apie silpnus raumenis. Žinoma, būna ir atvirkščiai. Vis tik, teroras – prasčiausių rezultatų atnešanti priemonė.

„Artimąjį reiktų įkalbinėti ne kritikuojant jo išvaizdą, o pateikiant visus sporto privalumus ir, žinoma, rodant savo pavyzdį“, – pridūrė N.Jermalaitė.

Draugas ar draugė – taip pat gera pora

Pagerėjusi nuotaika, sustiprėję raumenys bei pakitusios kūno formos gali sukelti pavydą ne tik antrajai pusei, bet ir jūsų draugams. Šią problemą galima išspręsti taikiai – pasiūlyti savo draugui ar draugei tobulėti kartu.

„Ne paslaptis, kad tarp geriausių draugų vyrauja slapta konkurencija. Juk tikrai nėra malonu, kai jūsų draugas tobulėja, o jūs vis dar leidžiate vakarus, kimšdamas traškučius ir augindamas svorį. Vis tik, jei tikrai norite, kad jūsų artimasis prisijungtų į sporto klubą, susitikimų su juo metu nepersistenkite kalbėdami apie sportą.

Žinoma, pabrėžkite aktyvaus gyvenimo būdo privalumus, tačiau palieskite ir kitus savo bei bičiulio gyvenimo įvykius, prisiminkite, kas jus jungia, antraip gali ne tik kilti įtampa dėl įkalbinėjimo sportuoti, bet ir apskritai nutrūkti ryšys“, – perspėjo pašnekovė.

Pabrėžkite sporto privalumus

Vis tik smagiausia, kai artimųjų netenka stipriai įkalbinėti ir jie lengvai pasileidžia į nuotykį patobulinti savo kūno linijas kartu.

Shutterstock nuotr./Aerobika
Shutterstock nuotr./Aerobika

Sporto klubo lankymas dviese turi labai daug privalumų. Visų pirma, kai esate susitarę sportuoti drauge, rečiau kyla mintis atsisakyti eiti į sporto klubą, nes taip „pavesite“ draugą. Todėl didelė tikimybė, kad sporto klube kartu lankysitės dažniau, nei pavieniui. Be to, artimasis padės neprarasti motyvacijos, net jei kils minčių apskritai mesti sportą.

„Sporto klube, kaip ir visur kitur, norisi kompanijos. Nebūtina plepėti – užtenka žinoti, kad čia esate ne vienas ir kartas nuo karto persimesti keliais žodžiais. Ypač smagu aptarti, kaip sekėsi sportuoti po treniruotės. Žinoma, drauge smagiau stebėti vienas kito pokyčius.

Ne paslaptis, kad vieną kitą nukritusį kilogramą aplinkiniai sunkiai pastebės, tačiau kartu sportuojantis ir stebintis jūsų rezultatus bičiulis tikrai apdovanos komplimentais, kurie ir yra vienas didžiausių motyvatorių tęsti aktyvią veiklą. Be to, sportuojant su draugu, atsiranda konkurencija, kuri priverčia pasitempti“, – vardijo sporto programų vadovė.

Naujų metų pradžia – tai laikas, kai siekiame pokyčių ir ryžtingai juos vykdome, todėl tai puikus metas pradėti sportuoti. Tam, kad pirmąsias savaites lydėjęs entuziazmas neišblėstų, į sporto salę pakvieskite ir savo artimąjį – palaikydami vienas kitą, kurstysite savo motyvaciją ir toliau aktyviai sportuoti. Apsišarvuokite kantrybe, nes pradžioje bus nelengva, tačiau vėliau abu džiaugsitės savo ir vienas kito pokyčiais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką