Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 22d. 20:04

Kaip užauga meilužės?

Koks tėčio santykis su dukra lemia, ar ji taps meiluže? Ką reikėtų žinoti toms, kurios galvoja, kad yra geresnės nei žmonos? Kodėl pavojinga būti meilės trikampyje? Ko meilužė niekada negauna, net jei vyras išsiskiria? Kodėl bijoma, kad vedęs vyras paliks žmoną? Ką daryti, jei norisi iš meilužės tapti oficialia mylimąja?

„Lietuvoje subyra beveik pusė santuokų. Daugelis vyrų yra buvę neištikimi bent kartą, o moterys laikinai arba amžinai yra išbandžiusios meilužės vaidmenį. Būtent tai paskatino iškoduoti, kaip susiformuoja moteris, kuriai tinka būti antrai, kuri galbūt viską sau paaiškina didžiulės meilės jausmu“, – sako naujos populiariosios psichologijos laidos „Ką pasakytų Froidas?“ autorė Viktorija Kuliomina.

Anot jos, žinojimas yra pirmasis žingsnis ką nors keisti, nes žmogus gali milijoną kartų sau kartoti, kad taip elgtis blogai, bet negalėti sustoti: „Moralistų, kurie žino, kaip reiktų gyventi, yra daug, bet žinančių, kaip tą gyvenimą sutvarkyti – mažai. Man, kaip ir daugeliui sutiktų žmonių, trūko vertingų psichologijos žinių, kad ilgus metus kankinusios situacijos pajudėtų iš mirties taško. Laidoje kalbu už mus visus, skirtingose temose klausiu taip, kad atsakymai būtų suprantami ir panaudojami praktikoje. Kartais naudinga sužinoti, kiek trunka problemos sprendimas, juk stebuklų per pusvalandį nenutinka. Profesionalai žino ir gali nuimti rožinius akinius tiems, kurie ieško atsakymų.“

Tai yra tik stereotipas, kad vien moterys tampa meilužėmis – vyrai taip pat dažnai įsivelia į meilės trikampius

Jonas Fugalis / kadras iš laidos filmavimo
Jonas Fugalis / kadras iš laidos filmavimo

Psichiatras Jonas Fugalis jau šį trečiadienį laidoje atskleis daug vertingos informacijos, kuri padės meilužėms suprasti, kodėl joms tinka ir patinka santykiai su vedusiu vyru. Eksperto išsakytos mintys pravers net tiems, kurie galvoja, kad meilužių tema jiems visai neaktuali. Psichodinaminę psichoterapiją praktikuojantis medikas iškoduos, koks tėvų elgesys suformuoja polinkį į ydingus santykius ir didina riziką užaugusiai dukrai atsidurti meilės trikampyje: „Tai yra tik stereotipas, kad vien moterys tampa meilužėmis – vyrai taip pat dažnai įsivelia į meilės trikampius. Svarbu suvokti, kad meilužė ar meilužis niekada negauna to, ko trokšta.“

Anot psichiatro, laida bus vertinga toms moterims ir vedusiems vyrams, kurie tiki, kad patiria meilę. Kas iš tikrųjų vyksta tarp meilužių ir kodėl būti slapta moterimi yra pavojinga – žiūrovai sužinos jau šį trečiadienį (birželio 23 d.), 21 val. portale 15min.lt.

„Socialinių tinklų ir izoliacijos laikais sunku nepasimesti informacijos triukšme, o santykių problemos kyla į paviršių, nes nebeliko, kur slėptis. Kviečiu visus užsiimti socialiai atsakinga veikla: žiūrėti laidą, šviestis, dalintis ja su draugais, kaimynais, artimaisiais ir taip kartu judėti iš tamsos, kuri neprivalo būti amžina. Ši laida yra skirta visiems smalsiems žmonėms, ji yra absoliučiai nemokama, jei tik turite internetą ir telefoną ar kompiuterį. Su kiekvienu laidos „Ką pasakytų Froidas?“ žiūrovu ekspertas pasidalys žiniomis pačiais aktualiausiais klausimais, kuriuos jis ar ji kaupė daugelį metų universiteto studijose ir praktikoje. Žinoma, ši laida jokiu būdu neketina jūsų gydyti ar versti imtis pokyčių – tai tik jūsų laisva valia. Kiekvienas žiūrovas gaus žinių apie save ir žmones, kurie juos supa, o mes visi žinome, kas valdo informaciją – tas valdo pasaulį“, – intriguoja populiariosios psichologijos laidos autorė Viktorija Kuliomina.

Primename, kad kiekvieną savaitę laidoje „Ką pasakytų Froidas?“ bus iškoduojamos pačios aktualiausios psichologinės problemos, klausimai, stigmos, stereotipai, kompleksai, persekiojančios būsenos, žalingi elgsenos modeliai ir dramatiški santykių konfliktai. Taip pat edukacinėje laidoje bus dalijamasi tikromis patirtimis. Kiekvienas užsiregistravęs žiūrovas komentarų skiltyje galės siūlyti savo temą, užduoti klausimą, diskutuoti, prieštarauti, dalintis su artimaisiais patikusio vaizdo įrašo nuoroda, po peržiūros rengti draugų aptarimą apie išgirstą informaciją ir imtis spręsti tas psichologines bėdas, kurių anksčiau nežinojo, kaip šalinti.

DĖMESIO: dėl laidos žiūrėjimo nebūtina tartis su vaistininku. Edukacinė populiariosios psichologijos laida „Ką pasakytų Froidas?“ gali patikti net jūsų augintiniui, kuris viską supranta be žodžių.

Laidą žiūrėkite birželio 23 d. 21 val.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

36:33
02:43
00:55

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką