Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Kas nutinka jūsų kūnui, kai atsisakote sekso, ir kaip tai paveikia moteris

Nuo lytinio potraukio praradimo iki skausmingesnių mėnesinių – tai tik keletas nemalonių šalutinių sekso atsisakymo reiškinių.
Intymumas
Intymumas / 123RF.com nuotr.
Temos: 3 Santykiai Pora Seksas

Kaip rašoma mirror.co.uk, vidutinis britas per gyvenimą seksu užsiima iš viso 5 778 kartus.

Sunku pasakyti, ar tai mažai, ar daug, bet viena yra tikra – „sausų periodų“ pasitaiko net patiems aistringiausiems žmonėms. Nepriklausomai nuo to, kodėl jūsų miegamajame sausra, sekso trūkumas turės neigiamą poveikį jūsų kūnui ir bendrai psichikai.

Štai ko galite tikėtis, kai reguliariai nesimylite.

Prarandate lytinį potraukį

Taip, kai kalbama apie lytinį potraukį, atrodo, kad tai yra atvejis „naudokis arba prarask“. „Kai kurie žmonės, kurie susilaiko nuo sekso, pradeda jaustis vangesni, mažiau gyvybingi ir mažiau trokšta sekso, – „Reader's Digest“ sakė Sari Cooper, sertifikuota sekso terapeutė. – Kai kurie mano klientai tai apibūdina kaip: „Iš akių – ir iš galvos“. Tačiau taip būna ne visiems. Kai kuriems žmonėms mintis apie seksą atrodo dar geidžiamesnė, kai patiria periodą be jo.

Gali susilpnėti makšties sienelės

Tai dažniausiai taikoma moterims, kurioms prasideda menopauzė. Sari Cooper aiškina: „Jei su amžiumi lytiniai santykiai nėra reguliarūs, makšties sienelės plonėja, todėl, kai pagaliau grįžtate į lytinius santykius, jie gali būti skausmingi.“ Todėl Šiaurės Amerikos menopauzės draugija netgi rekomenduoja reguliariai užsiimti lytiniais santykiais, kad padėtų makšties sveikatai menopauzės metu.

Galite patirti makšties išsausėjimą

Tai dar vienas šalutinis poveikis, kuris dažniausiai pasireiškia vyresnio amžiaus moterims, ypač, kai pradedate seksu užsiimti po pertraukos. Tai lemia ne tik plonėjančios makšties sienelės, bet ir hormono estrogeno trūkumas.

Norint sušvelninti bendrą sekso trūkumo ir senėjimo poveikį, Sari Cooper pataria ne tik džiaugtis partneriu, bet ir išbandyti erotines knygas, vaizdo įrašus, lubrikantus, masturbaciją ir pan.

Vyrai dažniau patiria erekcijos sutrikimų

Pasak „Bustle“, atlikus tyrimą paaiškėjo, kad susilaikymas nuo lytinių santykių didina vyrų erekcijos sutrikimų tikimybę, nors nustatyta, kad tai labiau būdinga vyresnio amžiaus vyrams.

Gali būti, kad patirsite daugiau streso

Stresuojate dėl nepakankamo ar jokio sekso? Gali būti, kad problema kyla būtent dėl sekso trūkumo. Manoma, kad reguliarūs lytiniai santykiai mažina stresą, o žmonės, kuriems sekso sausra, patiria didesnį kraujospūdžio šuolį reaguodami į stresą.

Nauda – sumažėja rizika užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis

Tikinama, kad atsisakius sekso ne tik labai sumažėja tikimybė užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis, bet ir šlapimo takų infekcijomis. „Būtent lytiniai santykiai yra atsakingi už potencialiai didėjančią pasikartojančių šlapimo pūslės infekcijų riziką“, – sako dr. Lauren Streicher.

Aštuoniasdešimt procentų moterų šlapimo takų infekcija prieš menopauzę pasireiškia per 24 valandas po lytinių santykių ir, kaip teigiama žurnale „American Family Physician“, „lytinių santykių dažnumas yra stipriausias pasikartojančių šlapimo takų infekcijų veiksnys“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Reklama
Šri Lanka – geriausia pirmoji pažintis su Azija
Reklama
„Rimi“ ir toliau mažina kainas pieno produktams – nuo metų pradžios vidutinis pokytis 16-26 proc.
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką