Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kas yra meilė?

Meškiukas
Shutterstock nuotr. / Meškiukas
Šaltinis: 15min
0
A A

Gali sakyti, kad tai – gyvenimo variklis, drugeliai pilve, jėga, kurios veikiama, regis, gali viską – nėra neįmanomų dalykų. Bet...

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Apie meilę žinome viską: kokia ji svaiginanti, kiek daug laimės, neretai ir skausmo ji suteikia. Netgi pastebime ir pareiškiame, kaip jis nemyli jos arba kaip jie nemoka rodyti jausmų.

Meilė yra plataus spektro jausmas. Jam suvokti kartais neužtenka viso gyvenimo. Jos tiek daug veidų ir pavidalų, kad išoriniai ženklai ne visada gali būti meilės įrodymais.

Mylėti – tai ne trukdyti kitam, o padėti

Mylintis žmogus primygtinai nesiūlys gabalėlio torto, jei laikaisi dietos, ir nesišaipys. Jis nepribers tau cukraus į arbatą, jei sergi cukriniu diabetu. Ir nesiūlys išgerti, jei nutarei gyventi blaiviai. Nereikalaus, kad matytum pasaulį taip, kaip mato jis, nereikalaus laikytis jo taisyklių.

Mylėti – tai nežaisti „proto žaidimų“

Mylintis žmogus nesiekia, kad mylimasis jaustųsi kaltas, nemanipuliuoja jo jausmais, nešantažuoja. Jam užtenka drąsos pripažinti klaidas, o ne žūtbūt įrodinėti savo teisumą. Mylintis žmogus netaiko į skaudžiausią tavo vietą, nepuola iš pasalų – jis ieško sprendimo, yra pasiruošęs kompromisui.

Mylėti – tai nebūti egoistu

Mylintis žmogus nemano, kad pasaulis sukasi aplink jį. Jis ne tik ima, bet ir duoda. Jis jaučia kitą žmogų, iš pusės žodžio supranta, kada jis pavargęs, prastai jaučiasi, yra susikrimtęs ar nelaimingas. Tas, kuris iš tiesų myli, visada pasiruošęs ištiesti ranką, pasiūlyti petį. Jis nesielgia taip, kaip šauna į galvą, jis gerbia tavo laiką ir energiją. Ir moka viskuo dalytis. Kaip rašė O. Wilde’as, „Gyventi taip, kaip pats nori, nėra egoizmas. Egoistiška versti kitus gyventi taip, kaip norisi tau.“

Mylėti – tai leisti kitam gyventi laisvai

Vienas pirmųjų emocinės prievartos požymių – partnerio noras sekti kiekvieną tavo žingsnį: kam tu skambini, kur eini, ką veiki... Mylintis žmogus to nedaro. Jis netikrina tavo mobiliojo telefono, nestebi automobilio spidometro, skaičiuodamas nuvažiuotus kilometrus ir spėliodamas, kur buvai. Jis nesako tau, kaip turi mąstyti, atrodyti, kalbėti. Jis nenurodinėja, ką turi jausti vienu ar kitu atveju. Jis neliepia ir neįsakinėja.

Mylėti – tai gerbti

Mylintis žmogus nesišaipo iš tavęs, nevadina paniekinamais žodžiais nei prie kitų, nei kai būnate dviese, nežemina. Jis gerbia tavo asmenybę, tavo emocijas, pasirinkimus, idėjas. Jis visada palaiko tave, padeda, kuo tik gali. Jis trokšta didžiuotis tavimi.

Mylėti – tai pasitikėti

Iš tiesų mylintis žmogus neapgaudinėja, nemeluoja. Jis atvirai dalijasi savo jausmais ir mintimis, tau nereikia spėlioti, kaip jis jaučiasi. Mylintis žmogus nekamuoja tavęs nuolatiniais įtarinėjimais, nepagrįstomis pavydo scenomis. Jis neflirtuoja su tavo draugėmis ir neverčia tavęs jaustis nesaugiai.

Mylėti – tai leisti kitam turėti savo erdvę

Kartais partneriams būtina padidinti tarpusavio atstumą. Kiekvienas turi teisę turėti savo pomėgių, savo draugų, savo užsiėmimų. Pagaliau laiko pabūti su savimi.

Mylėti – tai girdėti kitą

Mylintis žmogus klauso tavęs įdėmiai, net jei nieko svarbaus ir nesakai. Gal jis ir neturi paruoštų sprendimų visiems gyvenimo atvejams, gal nežino visų atsakymų į klausimus, tačiau jis turi kantrybės ir noro tave išklausyti.

Mylėti – tai niekada nebūti žiauriam

Šiam teiginiui turbūt nereikia jokių paaiškinimų...

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Jausmai
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką