Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kodėl atšąla jausmai?

Jis ir Ji
Fotolia nuotr. / Jis ir Ji
Šaltinis: 15min
0
A A

Vieną niūrų rytą imi ir suvoki, kad santykiai su brangiu žmogumi pasikeitė: tarsi apsinešė nuobodulio dulkėmis. Lyg ir nieko baisaus, bet jaučiate, kad kažko katastrofiškai trūksta. Galbūt tų momentų, kai atrodė, kad kažin ką atiduotum už kelias akimirkas su juo?

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Nebekelia jokio jaudulio jo žodžiai, o prisilietimai tapo įprasta kasdienybe. Beveik pamiršote būseną, kai skraidėte neliesdama kojomis žemės. Kada tai buvo? Meilės euforija išgaravo: jūs pykstatės ir taikotės, pykstatės ir taikotės... Pasąmoningai ieškote stresinių situacijų, provokuojate savo partnerį tikėdamasi, kad emocijų pliūpsniai jus vėl privers pasijusti taip, kaip anksčiau – kai nebuvote garantuota dėl jo jausmų ir bendros ateities.

Jūs skaitėte daugybę straipsnių su patarimais apie tai, kaip pakurstyti jaumus, kaip nuolat išlaikyti aukštą santykių tonusą. Jūs griebiatės dietų, „kosmoso“ lovoje, įvairiausių moteriškų gudrybių – visko, kas tik šauna į galvą, kad aistra vėl suliepsnotų kaip santykių pradžioje. Nes kitaip – neįdomu, kasdieniška, nuobodu...

Bet dažniausiai nesiseka. Nes amžina gyvenimo šventė – tai tik mūsų iliuzija. Deja, nieko nėra amžino. Ar jums niekada neatrodė, kad troškimas atkurti buvusios laimės momentus, būtent tokius, kokius jau esate išgyvenusi, pasmerktas žlugti? Kad viskas nugrimzdo į praeitį ir jau nebepasikartos? Mes kabinamės į praeities akimirkas su tokia energija, kad neleidžiame į savo gyvenimą ateiti visiškai naujiems įspūdžiams, kurie galėtų būti dar ryškesni nei pirmosios svaigaus įsimylėjimo dienos.

 

Kodėl su mylimu žmogumi tampa nuobodu?

„Tu taip pasikeitei... Tapai visiškai kitoks... Aš tavimi nusivyliau...“ – jei garsiai to ir nepasakome, bet neretai pagalvojame. Bet juk keičiamės ir mes, ir mums brangūs žmonės. Nuolat ir negrįžtamai. Todėl negalime reikalauti iš kito, kad jis visada liktų toks, kaip tada, kai susipažinome. Nes tai neįmanoma! Jis nekaltas, kad pasikeitė, kalta jūs, kad negalėjote susitaikyti su jo pokyčiais ir tarsi užcementavote savo sąmonėje pirmąsias įsimylėjimo akimirkas.

Sunku su tuo susitaikyti? Žinoma. Nes tai reikalauja dvasinių pastangų. Moteris priaugo svorio, paseno, tapo ne tokia patraukli, vyras užsiaugino alaus pilvą, šiek tiek apsileido, prapliko – ir štai stebuklingas mylimojo įvaizdis sugriuvo tarsi kortų namelis. Ir ką – nebėra meilės, prieraišumo, aistros? Nors pasikeitė tik išorė, kuri nebeatitinka mūsų iliuzijų.

„Štai ką padaro su žmogumi laikas...“ – tokių atodūsių girdėjome ne kartą. Nes kažkodėl naiviai tikimės, kad tas, su kuriuo gyvename, visą laiką bus vienodas. Na, gerai, tiek to ta išvaizda – mes juk tikimės, kad jis ir viduje liks toks pat. Mes visą laiką trokštame, kad kažkas išpildytų mūsų lūkesčius. O jeigu jie neišsipildo – skubame skirtis. Deja...

 

Naujas žvilgsnis į tarpusavio santykius

Galima gyventi visiškai kitaip – nekaltinant kito, kad jis „pasikeitė“. Jei esi atviras įvairiausiems lemties variantams, tarsi lenta, ant kurios gyvenimas kasdien kažką gali užrašyti, jei atsiveri naujiems įspūdžiams, tai tikrai gyveni čia ir dabar. Ne praeityje ir ne ateityje. Nekabini žmonėms etikečių ir nerikiuoji jų lentynėlėse. Kasdien nesuki galvos, kas bus ryt, poryt ir kitais metais, kaip ir nesigrauži, ką padarei ar ko nepadarei vakar ar pernai. Skamba gražiai, ar ne? Bet turbūt sunkiai įvykdoma... Vien todėl, kad mes įpratome gyventi kitaip: įsikibę stereotipų ir priklausomi nuo kitų nuomonės. O ar kada nors susimąstėte, kiek daug gražių akimirkų nepatyrėte, nes norėjote atitikti kažkieno sugalvotus standartus?

 

* Mes visą laiką lyginame ir prarandame galimybę tiesiog išgyventi jausmus ir potyrius.

* Mes visą laiką vertiname ir todėl nuvertiname unikalius savo gyvenimo momentus.

* Mes nuolat prognozuojame, kas būtų, jeigu būtų, todėl ir nusiviliame.

* Mes gyvename prisiminimais ir todėl įstringame praeityje.

* Mes stengiamės atitikti kitų lūkesčius ir pamirštame savo „aš“.

 

Žmogus negali būti laimingas sėdėdamas ne savo rogėse, nes juk atėjo į šį pasaulį, norėdamas rasti SAVO vietą ir savo laimę. O tam reikalinga laisvė. Tad ką gi daryti, jei santykiai su mylimu nesiklosto taip euforiškai kaip filmuose ir meilės romanuose? Ogi nieko! Tiesiog išgyvenkite tai kaip dar vieną gyvenimo etapą.

Jeigu nuobodu – nuobodžiaukite. Jaučiatės nusivylusi? O kuo konkrečiai? Savo iliuzijomis? Tada būtent dabar jums atsirado galimybė gerai permąstyti savo klaidingus įsitikinimus ir troškimus, kuriuos siejote su mylimu žmogumi. Tam, kad galėtumėte į jį pažvelgti nauju žvilgsniu, neaptemdytu praeities fantazijomis. Tada galbūt dabartinis jo įvaizdis pasirodys net patrauklesnis už buvusįjį?

 

Tik dar viena sąlyga

Neskubėkite daryti išvadų ir klijuoti naujų etikečių, kurios gali būti klaidingos. Kiekvienas žmogus nuostabus savo nenuspėjamu unikalumu. Ir jį, tokį besikeičiantį, galima atrasti vėl ir vėl iš naujo. Pabandykite tai suprasti vengdamos vertinimų ir nerašykite jam pažymių už jums neįtikusį elgesį...

Jei tikrai norite pažvelgti į savo žmogų naujai, patikėkite – tas santykių atšalimas irgi amžinai nesitęs – jį pakeis šiluma ir aistros kaitra! Ir tai kartosis: potvynis-atoslūgis-potvynis-atoslūgis...Ir taip be galo. Amžinas judėjimas, amžinos permainos, kurios į mūsų gyvenimus vis atneša (jei leidžiame) kažko naujo...

 

Taip pat skaitykite:

Ar moteris ir vyras gali būti tik draugai?

Santykių eksperto Darreno Wilko laimingos santuokos receptai

5 ženklai, pranašaujantys santykių krizę

Meilės dėsniai, kurie gali išgydyti

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Jausmai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką