-50% metinei prenumeratai. 15 dienos proga!
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kodėl nesiseka užmegzti santykių? 3 priežastys paskatins pažvelgti į save

Norite atrasti žmogų, su kuriuo jums būtų gera, bet vis kas nors susiklosto ne taip, kaip tikėjotės? Priežasčių, dėl kurių nesiklosto santykiai gali būti daug. Ir viena iš jų – jūs patys.
Vaikinas su gėlėmis
Vaikinas su gėlėmis / 123RF.com nuotr.

Lengviausia apkaltinti aplinkybes, situaciją, žmones, tačiau neprisiimti atsakomybės dėl to, kad ir jūs galite prisidėti prie sunkumų kuriant santykius nereikėtų atmesti. Kaip rašoma, markmanson.net, trys priežastys yra labai svarbios kuriant santykius ir gali kliudyti užmegzti ilgalaikius santykius.

Jūs negerbiate savęs

Tai, kaip aplinkiniai su jumis elgiasi ir vertina, susiję ir su tuo, kaip jūs patys gerbiate ir žvelgiate į save. Jeigu rūpinatės savimi emocine, dvasine ir fizine prasme, aplinkiniai taip pat rūpinsis jumis.

Jeigu tuo netikite, pabandykite vieną mėnesį skirti sau kuo daugiau laiko, o gal ir net ir visą laiką – sportuokite, sveikai maitinkitės, gerai išsimiegokite. Nuoširdžiai dirbkite ir iš anksto planuokite savo gyvenimą. Bendraukite su žmonėmis dėl malonumo, o ne dėl asmeninės naudos. Atsisakykite žalingų įpročių. Būkite atviri, dalinkitės ir nelaukite nieko atgalios. Nepriimkite atsisakymo ar kritikos jautriai.

Nėra lengva keistis, tačiau norint sukurti darnius santykius su emocionaliai brandžiu žmogumi, reikia ir patiems pasistengti tokiais tapti.

Jūs turite nerealių, o kartais net absurdiškų lūkesčių

Kai kurie žmonės negali sukurti santykių todėl, kad iš partnerio kažko laukia, tačiau patys nėra pasiruošę nieko duoti atgalios. Tokių pavyzdžių gali būti labai daug. Tarkime, bedarbis, savimi nesirūpinantis vyras, kuris visas dienas guli ant sofos ir neturi jokių tikslų savo gyvenime, kaltina moteris, kad šios neįvertina jo kaip asmenybės ar nepastebi kitų ypatingų ir nuostabių jo savybių. Todėl, jo nuomone, būtent su moterimis, o ne su juo yra kažkas ne taip.

Kitas variantas – daug pasiekusi, savimi besirūpinanti moteris, padariusi puikią karjerą, protinga, kuriai, atrodo, nieko netrūksta, nori, kad partneris absoliučiai atitiktų jos susikurtą antrosios pusės įvaizdį. Netikti vyras gali ir dėl to, kad šio negražūs nagai arba dėl to, kad jo pasiekimai nepraktiški. Ką tai sako?

Vienas iš jų įsivaizduoja, kad yra tobulas, o kitas ieško to tobulumo santykiuose ir žmoguje, tačiau reikia nepamiršti, kad kiekvienas mūsų turi tam tikrų trūkumų. Priimkite juos ir stenkitės atrasti tuos žmones, su kuriais jūsų trūkumai bus suderinami, o gal net virs privalumais. Tobulėkite kartu – išmokę vertinti trūkumus ir juos priimti, galite atrasti bendrystę santykiuose.

Jūs nemokate kurti artimų santykių

Yra žmonių, kurie tobuli atrodo visose srityse – protingi, patrauklūs, įdomūs pašnekovai, daro gerus darbus ir turi puikų humoro jausmą, tačiau ilgalaikių santykių jiems taip ir nepavyksta sukurti. Jie dažniausiai išgirsta – „geriau būkime draugais“. Kodėl?

Santykiams, pirmiausia, reikalingas gilus emocinis ryšys tarp partnerių, o susitikinėjimas – emocinis procesas. Tokie tobuli žmonės dažniausiai „praplaukia paviršiumi“ bendraudami ir niekada nepasineria giliau. Neužtenka tiesiog įdomiai praleisti laiką, reikia mokėti atsiverti ir pajausti kitą žmogų. Norint sukurti artumą santykiuose reikia emocinių investicijų ir pažeidžiamumo – gebėjimo atsiverti ir nepatogiu būdu, nebijoti rizikuoti, būti drąsiems, pasakyti savo nuomonę, kuri gali būti nepriimta, skatinanti ieškoti atsakymų, įsitraukti į diskusiją.

123RF.com nuotr./Pora
123RF.com nuotr./Pora

Intymumas yra tai, kas vyksta organiškai per abiejų pusių reiškiamas emocijas ir jų deklaruojamas vertybes, todėl neįmanoma sukurti to gilaus intymumo, jei nesate patys sau atviri toms gilioms emocijoms ir vertybėms savyje.

Išmokite priimti ir pripažinti savo vidines patirtis ir jausmus, kadangi be šių dalykų jums bus sunku sukurti emocinį artumą su savo partneriu, kuris toks reikalingas sėkmingiems santykiams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius