Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 20d. 16:00

„Kodėl pritraukiu vien gerus berniukus?“ Santykių ekspertų komentaras

Laiminga pora
Laiminga pora

„Būtų juokinga, jeigu nebūtų graudu. Dėmesio man netrūksta, bet aš traukiu gerus vaikinus, tokius truputį už save lėtesnius, kvailesnius“, – rašo portalo Ji24.lt skaitytoja ir klausia santykių ekspertų patarimo, kodėl taip yra. Jai atsako Silvija ir Šarūnas Mažuoliai.

Laba diena,

šis klausimas man neduoda ramybės daug metų. Atsakymo bandžiau ieškoti pati, bet, deja, nesėkmingai, todėl norėčiau išgirsti specialisto nuomonę. Man 30 metų, esu simpatiška mergina, dirbu vadybininke, šiuo metu dar studijuoju magistratūrą. Atrodo, viskas mano gyvenime gerai, turiu hobių, draugių, bet meilės reikalai man visiškai nesiseka. Draugės sukūrė šeimas, augina vaikus. O aš savo princo tebeieškau.

Būtų juokinga, jeigu nebūtų graudu. Dėmesio man netrūksta, bet aš traukiu gerus vaikinus, tokius truputį už save lėtesnius, kvailesnius. Aš ir pati esu geros širdies, domiuosi dvasiniais dalykais, man svarbu vertybės ir t. t., bet aš savo vyrą įsivaizduoju už mane protingesnį, tvirtesnį, kad su juo jausčiausi saugiai. 

Noriu, kad jis pasitikėtų savimi, kad atliktų vyriškas pareigas, o aš – moteriškas, bet kažkodėl aš tokių vyrų netraukiu. Turiu dabar draugą, draugaujam jau pusmetį. Atrodytų, jam nieko netrūksta, turi šimtą gerų savybių. Būtų puikus tėtis, vyras. Vidus jo ir mano atitinka, požiūris taip pat, bet man trūksta jo vyriškumo, charizmos. Ir taip su visais mano santykiais. Puikius vyrus sutinku savo gyvenime, bet negaliu būti su jais. Kas su manimi ne taip? Ačiū už atsakymą.


Atsako santykių ekspertai Silvija ir Šarūnas Mažuoliai.

Sveiki,

perskaičius jūsų klausimą pirmiausia ateina tokie galimi variantai, kodėl sulaukiate vien tik švelnesnių vyrų dėmesio,  pirmas – per didelis savarankiškumas. Moterys, kurios yra itin nepriklausomos, linkusios viską daryti pačios, nemoka leisti vyrui ja rūpintis, perduoti jam dalį darbų, prašyti pagalbos, sulaukia savo priešingybės – vyro, kuris mielai ima moters rūpestį, leidžia sau būti priklausomu ir panašiai.

Gedmanto Kropio/„Laimos“ nuotr./Silvija ir Šarūnas Mažuoliai
Gedmanto Kropio/„Laimos“ nuotr./Silvija ir Šarūnas Mažuoliai

Kitas panašus scenarijus – didelis moters aktyvumas, negalėjimas nusėdėti vietoje, daug veiklų, darbų, pomėgių. Jei moteris tą daro sveikai, pagal savo prigimtį, tuomet gali tikėtis sulaukti bent jau panašiai aktyvaus vyro, tačiau neretai visur skubančios moterys taip elgiasi ne tik dėl to, kad yra aktyvios iš prigimties, o dėl to, kad nebegali sustoti. Šalia tokių moterų negali atsirasti nieko kito, kaip tik ramesnis, lėtesnis vyras, kuris savo natūra pabūtų joms stabdžiu, išmokytų sulėtinti tempą.

Magistro studijos būnant trisdešimties sako, kad daug energijos investuojate į savo karjerą, o ne į pasiruošimą santykiams ir šeimai. Tai gali ir nebūti problema, tačiau atkreipkite dėmesį, ar turite pakankamai laiko ir energijos tam, kad būtumėte ne varikliuku, bet moterimi, kuri palaiko vyrą, leidžia jam eiti į priekį, pati daugiau laiko praleidžia ramiai, atideda į šalį karjerą.

Dėmesio – kuo tvirtesnis vyras, tuo daugiau paklusnumo jis nori iš moters ir tuo grubesnis gali būti, tad atsargiai rinkitės, ko iš tikrųjų norite.

Rašote, kad norite būti ta, kuri atlieka moteriškas pareigas. Atkreipkite dėmesį, ar galite jas atlikti jau dabar, kad ir su savo dabartiniu draugu? Ar esate tikra, kad sutikusi tvirtesnį vyrą, greitai persilaušite iš dabartinio gyvenimo tempo į tokį, kurį vadinate moteriškų pareigų atlikimu? Juk čia – ne tik vaikų priežiūra ar maisto gamyba, bet ir gebėjimas atsipalaiduoti, paklusti vyrui, nevaldyti gyvenimo ir situacijų, būti lanksčia, greičiausiai mesti darbą arba gerokai sumažinti jo krūvį. Suderinti karjerą ir šeimą galima pabandyti, tačiau tame rasti šeiminę laimę tikimybės nedaug.

Dėmesio – kuo tvirtesnis vyras, tuo daugiau paklusnumo jis nori iš moters ir tuo grubesnis gali būti, tad atsargiai rinkitės, ko iš tikrųjų norite. Žinoma, labai gali būti, kad šiuo metu tikrai esate su per švelniais jums vyrais ir nenuostabu, kad norisi šalia turėti bent jau lygiavertį partnerį, tačiau verta labai aiškiai suvokti savo norus ir poreikius, kad neužsifiksuotumėte ant labiau žalingo nei Jums tinkamo varianto.

Taip pat skaitykite: Santykių ekspertai pataria: kaip atpažinti meilę, o ne aistrą ir susižavėjimą?

Klausimas Jums – kiek esate sutikusi tokių vyrų, dėl kurių esate tikra, kad jie yra būtent tokie, kokių norite? Atkreipkite dėmesį, ar nėra taip, kad ieškote fantazijos, bet ne realybės? Kad norite daugiau negu įmanoma realiame gyvenime? Užduokite sau šituos klausimus ir ramiai pabūkite su jais. Pakalbėkite su draugėmis ir paklauskite jų (ne vienos, bent kelių, kad gautumėte kuo daugiau atsakymų), ar tai, ko ieškote, yra realu, ar daugiau vaizduotės vaisius, ieškant bent jau iš dalies romanų ar filmų herojaus.

Jūsų klausime pastebėjome, kad dabartinį draugą aprašote kaip puikų žmogų su daug gerų savybių, tačiau niekur neužsimenate, kad mylite jį ar kad esate buvusi su vyru, kurį mylėjote. Atkreipkite dėmesį, ko ieškote – ar vyro, kuris rūpintųsi šeima ir augintų vaikus, ar savo, artimo, mylimo žmogaus. Jei tai, į ką fokusuojatės, yra savybių rinkinys, galite lengvai praeiti pro sau tinkamą žmogų, nes nepajusite, kas jis toks ir kokį santykių potencialą slepia.

Kitas klausimas – ar nėra taip, kad esate labai intelektuali, logiška, protinga, tačiau jaučiate, kad širdis yra uždaryta ir neskuba atsiverti? Esate draugiška, miela, Jums svarbios vertybės, maloniai bendraujate, bet jaučiate, jog kažko trūksta? Per daug vadovaujatės intelektu, per daug bandote suvaldyti situacijas, per daug stengiatės būti tokia, kokia manote, kad esate ar turite būti?

Tai labai subtilūs aspektai, kuriuos galima pamatyti tik gyvai kalbantis su žmogumi arba žmogus pats jau yra pajutęs, kad kažkas ne iki galo taip. Jei intelektas yra aukščiau širdies balso, tuomet nelieka nieko kito, kaip ieškoti kažkokį paveikslą atitinkančio žmogaus, tačiau net radus „idealų“, santykiai nesiklostys, kadangi be meilės lieka tik mechaninis bendravimas.

Jei tai Jūsų situacija, išsikelkite klausimą, kaip galima kitaip kurti santykius, kaip atverti širdį ir eiti į gilesnį, tikresnį bendravimą, pradėkite ieškoti atsakymų. Jei tikrai užsispyrusiai ir kantriai ieškosite, jie pradės ateiti įvairiausiais keliais – per informaciją, žmones, patirtis.

Jei šiuo metu esate santykiuose, kuriuose nematote perspektyvos, pagalvokite, ar verta gaišti savo ir draugo laiką. Atkreipkite dėmesį, ar jis nesitiki ateityje kažko daugiau – galbūt šeimos, santuokos. Būtų nesąžininga vyro atžvilgiu suteikti jam vilties, kuri, puikiai žinote, kad nepasiteisins.

Kita priežastis nebūti santykiuose be perspektyvos, yra laikas ir energija, kurią atiduodate santykiams užuot ruošusis naujiems ir laukusi sau tinkamo vyro. Vyrai, ypač rimtesni, nėra linkę pradėti santykių su užimta moterimi, tad kol priklausote vienam vyrui, uždarinėjate kelius kitiems.

Pabūkite su savimi ir pagalvokite, kodėl esate su žmogumi, su kuriuo nenorite būti. O gal atrasite, kad tai Jūsų žmogus, tačiau pati labai nuskubėjote gyvenime, nebemokate sustoti, nemokate leisti vyrui jumis pasirūpinti ir laukiate, kol atsiras toks, kuris sustabdys Jus „jėga“. Jei tai Jūsų situacija, harmoningesnis – tiek tvirtas, tiek švelnus – vyras ieškos tokios pat harmoningesnės moters, o ne puls stabdyti per daug įsilėkusį karavaną.

Mūsų rekomendacija – nueikite pas kelis specialistus, kurie specializuojasi vyrų, moterų santykiuose, kad jie galėtų pamatyti Jus gyvai ir tiksliau įvertintų situaciją, o Jūs gautumėte kelių specialistų atsakymus, kaip jie Jus mato. Tuomet bus lengviau padaryti teisingas išvadas.

Jei tai, į ką fokusuojatės, yra savybių rinkinys, galite lengvai praeiti pro sau tinkamą žmogų, nes nepajusite, kas jis toks ir kokį santykių potencialą slepia.

Kiekvienas žmogus unikalus, ir vien tik teksto neužtenka, kad atsakytume į Jūsų klausimą tiksliau. Tai, ką parašėme, yra dažniausiai pasitaikantys atvejai, kurie labiausiai tiko Jūsų klausimui. Yra įvairių mistinių paaiškinimų, į kuriuos atsakinėja astrologai, mistikai ir t. t. Jei nejaučiate, kad mūsų tekste yra tiesos, tuomet praktiškai neįmanoma atsakyti, kodėl nesutinkate savo žmogaus.

Gali būti, kad tiesiog dar ne laikas ir belieka ieškoti toliau ar tiesiog pabūti kurį laiką vienai, mokytis pažinti save, pastudijuoti santykių žinias ir ruoštis ateinančiam vyrui. Kaip pavyzdys, mūsų poroje Šarūnas sutiko mane, savo žmogų ir tuo metu būsimą žmoną, tik būdamas trisdešimt septynerių metų amžiaus ir prieš tai turėjęs ne vienus niekur nenuvedusius santykius.

Nepaisant to, kad jis vaikščiojo į daugybę pasimatymų, mudu susitikome visiškai netikėtai, viename iš jo rengiamų seminarų, į kurį aš ėjau tik tam, kad palaikyčiau draugei kompaniją, o jis važiavo tik vedamas pareigos jausmo, kadangi seminaras buvo nepelningas. Taip kartais gyvenime būna. Tad kantrybės Jums ir sėkmės!


DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių, nesugebate atsikratyti pavydo ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@zlg.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys į įdomiausius laiškus.

P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!

Temos: 2 Santykiai Meilė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Ūkininko po liūčių laukė dvigubas smūgis: atėmė paramą ir skyrė baudą

Aktualu

Analitikai: Šiaurės Korėja neturi realių ketinimų atsisakyti branduolinių ginklų

Aktualu

V.Putinas staiga griebėsi nuolaidų dėl karo Sirijoje: kas lemia tokį nuolankumą?

Mokslas.IT

Pradedami išankstiniai naujųjų „iPhone“ užsakymai, skelbiamos kainos

Pasaulis kišenėje

Rudens kelionės į saulėtus kurortus: kiek galima sutaupyti ir ko reikia pasisaugoti

Verslas

Lituanistinių institutų jungimas iškėlė klausimą: ar viskas daroma tik dėl pastatų?

Popiežiaus vizitas Aktualu

Pagrindiniai popiežiaus Pranciškaus mokymo akcentai: ar jis išties reformuoja Bažnyčią?

Vardai

Po ilgos pertraukos Avril Lavigne pristato naują dainą: „Parašiau ją galvodama, kad mirštu“

Jolita Vaitkutė – apie kūrybą, skaitymą ir įsimintiniausias knygas

Popiežiaus vizitas Sportas

Popiežius ir kamuolys: kodėl buvo vadinamas „pata dura“ ir nėra matęs žaidžiančio L.Messi?

Pasaulis kišenėje

Agonija lėktuve: įgulai pamiršus sureguliuoti slėgį keleiviams iš nosies pasipylė kraujas

24sek

Domanto Sabonio universitetas suviliojo Kauno „Žalgirio“ talentą

Pasaulis kišenėje

Lietuvis Kretoje rado 1800 metų senumo vazą: iš pradžių man grasino kalėjimu

Deuce

Teniso pasaulį sužavėjo R.Berankio varžovo reakcija į teisėjo nuobaudą

Gyvenimas

Netapkite kliūtimi savo laimei: 3 mitai apie byrančią santuoką

Vardai

Mia pradeda gyvenimą iš naujo: „Pastarieji 4 metai su šiuo žmogumi man buvo tikra kančia“

Gazas

1000WOW: lietuvis pasiryžo įveikti 250 000 kilometrų ir pamatyti 1000 pasaulio stebuklų per 4 metus

Deuce

Rogeris Federeris ir Novakas Džokovičius suvienys jėgas dvejetų varžybose

Aktualu

Be globėjų ir namų likęs našlaitis nerūpi ir valdininkams – vietos Vilniuje jam dar ieško

24sek

Tarp LKL naujovių – du klubai po padidinamuoju stiklu ir R.Alijevui užtrenktos durys

Naujienos

Verslas

Ūkininko po liūčių laukė dvigubas smūgis: atėmė paramą ir skyrė baudą

Aktualu

Analitikai: Šiaurės Korėja neturi realių ketinimų atsisakyti branduolinių ginklų

Aktualu

V.Putinas staiga griebėsi nuolaidų dėl karo Sirijoje: kas lemia tokį nuolankumą?

Mokslas.IT

Pradedami išankstiniai naujųjų „iPhone“ užsakymai, skelbiamos kainos

Pasaulis kišenėje

Rudens kelionės į saulėtus kurortus: kiek galima sutaupyti ir ko reikia pasisaugoti

Verslas

Lituanistinių institutų jungimas iškėlė klausimą: ar viskas daroma tik dėl pastatų?

Popiežiaus vizitas Aktualu

Pagrindiniai popiežiaus Pranciškaus mokymo akcentai: ar jis išties reformuoja Bažnyčią?

Vardai

Po ilgos pertraukos Avril Lavigne pristato naują dainą: „Parašiau ją galvodama, kad mirštu“

Jolita Vaitkutė – apie kūrybą, skaitymą ir įsimintiniausias knygas

Popiežiaus vizitas Sportas

Popiežius ir kamuolys: kodėl buvo vadinamas „pata dura“ ir nėra matęs žaidžiančio L.Messi?

Pasaulis kišenėje

Agonija lėktuve: įgulai pamiršus sureguliuoti slėgį keleiviams iš nosies pasipylė kraujas

24sek

Domanto Sabonio universitetas suviliojo Kauno „Žalgirio“ talentą

Pasaulis kišenėje

Lietuvis Kretoje rado 1800 metų senumo vazą: iš pradžių man grasino kalėjimu

Deuce

Teniso pasaulį sužavėjo R.Berankio varžovo reakcija į teisėjo nuobaudą

Gyvenimas

Netapkite kliūtimi savo laimei: 3 mitai apie byrančią santuoką

Vardai

Mia pradeda gyvenimą iš naujo: „Pastarieji 4 metai su šiuo žmogumi man buvo tikra kančia“

Gazas

1000WOW: lietuvis pasiryžo įveikti 250 000 kilometrų ir pamatyti 1000 pasaulio stebuklų per 4 metus

Deuce

Rogeris Federeris ir Novakas Džokovičius suvienys jėgas dvejetų varžybose

Aktualu

Be globėjų ir namų likęs našlaitis nerūpi ir valdininkams – vietos Vilniuje jam dar ieško

24sek

Tarp LKL naujovių – du klubai po padidinamuoju stiklu ir R.Alijevui užtrenktos durys

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką