Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kodėl vaikinai taip keistai „kabina“? Santykių ekspertų komentaras

Jauna pora
„Shuterstock“ nuotr. / Jauna pora
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Į portalo Ji24.lt skaitytojos klausimą apie keistą vaikinų elgesį atsako santykių ekspertai.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Sveiki,

esu vardu Brigita, man 17 metų. Niekaip negaliu suprasti, kodėl vaikinai tokie keisti, ypač savo „kabinimu“, kūno kalba ir visa kita (internete esu skaičiusi). Pavyzdžiui, jei patinki vaikinui, jis nori šmaikštauti ir juokauti, bet kodėl kartais taip nutinka, jog visas susižavėjimas staigiai išgaruoja?  Ar susidomėjimas dingsta dėl to, kad aš jiems atsibostu?


Atsako santykių ekspertai Silvija ir Šarūnas Mažuoliai.

Sveiki,

visų pirma atsargiai su informacija, kurią randate internete. Nėra paprasta atsirinkti, kas teisinga, o kas ne, kuomet informacijos kiekiai dideli ir nemažai jos neturi jokios vertės ar netgi yra žalinga. Geriau studijuoti informaciją, pateiktą šia tema besidominčių lektorių, psichologų. Vertos dėmesio knygos yra verčiamos į lietuvių kalbą, yra lietuvių kalba šia tema dėstančių lektorių – belieka pasiieškoti. Nevenkite tų, kurie santykių žinias moko pagal indų vedas. Paprastai jų pateikiamos žinios yra geras pagrindas, padėsiantis Jums geriau suprasti, kas vyksta vyro ir moters bendravime bei santykiuose.

Kodėl rekomenduojame rimtesnį pastudijavimą, jei Jus domina santykiai: tokios žinios padės suprasti, į ką iš tikrųjų reikia atkreipti dėmesį bendraujant su vaikinais, o į ką neverta; kokių merginos savybių ieško vaikinai, kuriuos domina rimti santykiai. Daug ko iš vaikinų elgesio niekada nesuprasite ir nereikia suprasti, mat taip galite daug energijos bei laiko atiduoti apmąstymams, kurie neduos jokios naudos.

Atsakant į Jūsų klausimą, gali būti taip, kad vaikinas tiesiog praranda susidomėjimą šiek tiek pabendravęs. Ne visi yra tinkami visiems. Galėjote sužavėti vaikiną savo išvaizda, tačiau pabandęs pabendrauti jis suprato, jog nesate jam tinkama mergina ir pasitraukė. Daliai vaikinų tiesiog patinka „kabinti“ merginas, juokauti, gauti jų dėmesį, tačiau rimtai į merginą jie nežiūri. Kita galimybė – vaikinui patikote taip stipriai, kad jis neranda drąsos vėl prieiti ir užkalbinti. Bėda ta, jog kokia situacija yra iš tikrųjų – niekada nesužinosite, nebent vaikinas pats pasakytų, o taip praktiškai nenutinka.

Merginų daroma klaida yra per daug stengtis analizuoti vaikinų elgesį. Kadangi merginos gerai pažįsta savo pasaulį, tačiau prastai – vaikinų, jos bando per savo suvokimą padaryti išvadas apie vaikinų elgesį. Taip ir kyla klausimai, kodėl jie taip „keistai“ elgiasi.  Tai, kas natūralu vaikinui, gali atrodyti labai keistai merginai, ir atvirkščiai. Kuomet Jūsų amžiaus mergina jau ieško vieno vaikino bendravimui ir santykiams, tokio amžiaus vaikinai dažniau dar tik bandosi „kabinimus“, mokosi bendrauti su merginomis daugiau vardan žaidimo ir įdomumo, o ne ieškodami vienos merginos santykiams. Žinoma, tai tikrai nereiškia, kad nėra Jūsų amžiaus vaikinų, kurie nori bendrauti tik su viena mergina. Tarp įvairaus amžiaus vyrų yra tokių, kurie nori ilgalaikių santykių, ir tokių, kurie „kabina“ daug merginų, tačiau neplanuoja nieko rimto nė su viena iš jų. Jums svarbu, bendraujant su vaikinais, leisti jiems rodyti Jums dėmesį ir iš jų rinktis tą, kuris tiktų Jums į porą ir kuris būtų pasiruošęs santykiams. Dėl tokio vaikino elgesio nekils didesnių klausimų – jis norės su Jumis bendrauti, rodys dėmesį, kvies susitikti.

Dalis merginų ir moterų nemoka rodyti tinkamo dėmesio vyrams, pagal kurį jie suprastų, kad merginai yra įdomūs. Vaikinai turi tokį patį galvos skausmą, bandydami suprasti, ar jie domina merginą. Jei jumis besidomintis vaikinas Jums patinka – rodykite jam palankumą, t.y. būkite maloni, draugiška, bendraukite šiltai, nesistenkite „pasirodyti“ geresnė, sunkiai prieinama, nebendraukite šiurkščiai, šaltai, tarsi parodydama, jog jis Jums neįdomus. Vaikiną, ieškantį merginos santykiams, domina ne tik jos išvaizda, bet ir jos charakteris – šiltumas, malonus bendravimas, paprastumas, švelnumas. Nenustebkite, kad dalis pažįstamų vaikinų nesidomi šiomis savybėmis ir ieško merginos, kuri būtų kuo gražesnė, lyderiaujanti, kuo žinomesnė tarp bendraamžių ir t. t. Tokie santykiai šiaip ar taip ilgai netrunka. Taip pat nenustebkite, kad galite greitu metu nerasti vaikino santykiams, jei norite daugiau negu tik padraugauti. Bendraukite, stebėkite, mokykitės ir ieškokite to, dėl kurio kils kuo mažiau klausimų, su kuriuo bus gera bendrauti, malonu susitikti, šalia kurio jausitės ramiai, jaukiai, atsipalaidavusi net nepaisant pradinio jaudulio.

Juokavimas ir „kabinimas“ yra tik pati pradžia, pirmas kontaktas. Geras laiko leidimas kartu yra puikus būdas užmegzti santykius, tačiau jei vaikinas nekviečia Jūsų į pasimatymą, vadinasi, jis tik gerai leido laiką bendraudamas, tačiau nebūtinai žiūrėjo į Jus kaip į galimą merginą.  Jei po pasimatymo ar kelių vaikinas liovėsi bendrauti, Jūs jam tiesiog netikote arba pati mažai bendravote ir nedavėte vaikinui Jūsų geriau pažinti. Merginai svarbu įvaldyti du dalykus santykių pradžioje (kurių prireiks ir ilgalaikiuose santykiuose) – būti malonia patinkančiam vaikinui bei mokėti pasakoti apie save. Vaikinai ir vyrai mėgsta pasirodyti patys, kokie jie yra šaunūs, tačiau tam, kad jie pamiltų merginą, mergina turi mokėti pasakoti apie save, dalytis tuo, kas jai įdomu, svarbu. Taip vaikinas gauna progą pažinti merginą, ir bendravimas tampa artimesniis. Bendraudama su vaikinu, ne tik juokitės iš jo pokštavimų, tačiau raskite progą pakalbėti apie save – taip galite labiau sudominti vaikiną aktyvesniam bendravimui ir kvietimui į pasimatymus. Reziumuojant, mūsų rekomendacijos Jums:

  • Mažiau gilinkitės, kodėl vaikinai elgiasi vienaip ar kitaip. Dalį atsakymų galite rasti, bet jie nebūtinai duos naudos bendraujant su vaikinais. Tai – psichologų ir psichoanalitikų rūpestis, ne santykiams besiruošiančių merginų.
  • Atsargiai skaitykite internete randamą informaciją apie vaikinų ir merginų bendravimą. Geriau skaitykite psichologų ir šios srities ekspertų rašomas knygas bei klausykitės jų paskaitų santykių tema.
  • Atkreipkite dėmesį į savo bendravimą su vaikinais – ar pasakojate apie save, ar esate draugiška jiems, ar pati nesistengiate rodyti per daug dėmesio, o gal atvirkščiai, stengiatės parodyti, kad jie Jūsų nedomina? Kraštutinumai pridaro daugiau žalos nei naudos.
  • Jei vaikinas nekviečia į pasimatymą, nesiūlo susitikti, nebūtinai jis Jus „kabino“. Galbūt tiesiog smagiai leido laiką bendraudamas ir nežiūrėjo į Jus kaip į merginą, taigi nesukite sau galvos dėl tų, kurie pabendrauja ir dingsta.
  • Rinkitės tą vaikiną, su kuriuo nekyla didelių komplikacijų ir daug klausimų bendravime. Jei bendravimas komplikuotas, greičiausiai tas vaikinas nėra Jums skirtas ir neverta investuoti į jį daug laiko bei dėmesio.

Bendraukite su vaikinais, leiskitės kalbinama, priimkite jų dėmesį ir neskubėdama rinkitės tą, su kuriuo jaučiatės geriausiai, su kuriuo mezgasi artimesnis bendravimas.

Sėkmės Jums!


DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@zlg.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys.

P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką