Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kodėl vyrai (ne)gali atsispirti moters ašaroms?

Verkianti mergina
„Fotolia“ nuotr. / Verkianti mergina
Šaltinis: 15min
0
A A

Kiekviena moteris žino, kad ašaros yra vienas iš būdų išlieti neigiamas emocijas. Jautresnės dailiosios lyties atstovės gali apsiašaroti dėl menkiausios priežasties – filmo siužeto ar ne taip pasakyto žodžio. Kartais ašaros tampa argumentu ir ginčuose su mylimuoju.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Juk kai kurios moterys puikiai žino, kad jei negali įtikinti savo antrosios pusės pateikdamos svarius argumentus, gali tai padaryti ašaromis. Portalas DarniPora.lt svarsto, kodėl vyrai dažnai būna tokie jautrūs moters ašaroms, nors moterims ir ne visada taip atrodo.

Ašaros = problema, kuri turi būti išspręsta

Įsivaizduokite pačią nesėkmingiausią savo gyvenimo dieną, kokių, žinoma, kartais pasitaiko visiems. Įsivaizduokite, kad pavėlavote į autobusą, skubėdama į susitikimą išpylėte kavą ant savo mėgstamiausių marškinėlių, o dar viršininkas pasakė, kad galėtumėte dirbti ir geriau, nors jūs pastaruoju metu kone kas vakarą užtrukdavote darbe ne po vieną valandą.

Bėda ta, kad kai vyrams pasitaiko bloga diena, jie gali įvardinti tikslias priežastis, kas juos nuliūdino, taigi gali ir ištaisyti ar bent jau stengtis pakeisti situaciją. O moterims nereikia konkrečios priežasties verkti – taip jos tiesiog išlieja neigiamas emocijas.

Grįžus namo po tokios sunkios dienos jūsų vyras greičiausiai pastebės, kad jaučiatės suirzusi, ir būtinai paklaus, kas nutiko. Jūs tikriausiai pasakysite jam, kad tiesiog buvo bloga diena, ir nieko daugiau nenorėsite aiškinti. Juk suprantate, kad jūsų mylimasis gali jus išklausyti ir paguosti, tačiau, deja, jis nieko negali pakeisti. Visgi jums reikia atsikratyti neigiamų emocijų, todėl tikriausiai norėsite pagulėti karštoje vonioje ir paprasčiausiai išsiverkti.

Tačiau jam atrodo, kad…

Vyrai paprastai pakankamai neigiamai reaguoja į moters ašaras. Žinoma, jie skiria džiaugsmo ir liūdesio ašaras ir prie altoriaus pamatę ašarojančią mylimąją negalvoja, kad ji tikriausiai teka ne savo noru. Vis tik ašaros jiems asocijuojasi su problema, kurią nedelsiant reikia išspręsti. Taigi kai vyras pamato verkiančią gyvenimo draugę, jis jaučiasi sutrikęs, nes nežino, ko imtis, ir kaip jis galėtų jai padėti išspręsti neigiamas emocijas sukėlusią problemą. Jį ima kamuoti įvairiausi klausimai. Pavyzdžiui, kas jai nutiko, kaip aš galiu jai padėti, ar humoras padės ją pralinksminti, o gal dar labiau supykdys, ar turėčiau ją apkabinti ir pabučiuoti, o gal verčiau palikti ją ramybėje ir panašiai.

Vyrai verkia rečiau, todėl jiems sunkiau suprasti moteris

Pamatę verkiančią mylimąją kai kurie vyrai visą kaltę dėl to suverčia hormonams ir negalima sakyti, kad jie klysta. Daugelis tyrimų rodo, kad vyrai verkia rečiau nei moterys, ir tam yra paprastas moksliškas paaiškinimas. Moterų organizme yra kur kas daugiau hormono prolaktino, kuris atsakingas ne tik už pieno liaukų vystymąsi, bet taip pat atlieka svarbų vaidmenį ašarų gamyboje. Taigi tam tikrose situacijose dėl moters ašarų iš tiesų galima kaltinti hormonus.

Įsivaizduokite, kad jūsų draugas dėl jūsų ašarų visą kaltę suvertė hormonams ir kuo ramiausiai nuėjo žiūrėti televizoriaus, kol jūs graudžiai raudate vonioje. Tokioje situacijoje moterims dažnai atrodo, kad vyrai nejautriai reaguoja į jų ašaras, nes jiems nerūpi, kaip jos jaučiasi. Tačiau vyrai iš tiesų nuoširdžiai gali nesuprasti poreikio tiesiog išsiverkti. Bėda ta, kad kai vyrams pasitaiko bloga diena, jie gali įvardinti tikslias priežastis, kas juos nuliūdino, taigi gali ir ištaisyti ar bent jau stengtis pakeisti situaciją. O moterims nereikia konkrečios priežasties verkti – taip jos tiesiog išlieja neigiamas emocijas. Išgirdę mylimosios atsakymą, kad „nieko nenutiko“, jie paprasčiausiai ima galvoti, kad ji nenori pasakyti, kas yra negerai, todėl paprasčiausiai palieka ją ramybėje.

Dėl moters ašarų vyrai kaltina save

„Fotolia“ nuotr./Liūdesys
„Fotolia“ nuotr./Liūdesys

Kai moteris negali mylimajam įvardyti nė vienos priežasties, kodėl jai reikia išsiverkti, vyras gali imti kaltinti save dėl kilusios situacijos. Kai jis mato, kad mylimosios nuotaika nėra pati geriausia, tačiau į visus „kas nutiko?“ ji piktai atsako „nieko“, tuomet dažnas vyras greičiausiai pamanys, kad toks jos atsakymas reiškia ne ką kitą, kaip tik norą, kad jis pats susiprastų, ką padarė ne taip ir kaip ją supykdė. Kai kuriuos vyrus tokia situacija gali įsiutinti ir taip kilti kivirčas („Tu nuolat žliumbi, kas tau, po velnių, darosi!“). Tai nekas kita kaip tik gynybinė reakcija. Gynybinė reakcija gali būti ir kitokia – nekalbėjimas.

Vyrai bijo pasakyti ką nors, kas moterį dar labiau įskaudins

Taigi įsivaizduokite, kad paklausta, kodėl verkiate, paprašėte jus palikti ramybėje, graudžiai ašarojate kitame kambaryje, o jis kuo ramiausiai nuėjo ir atsisėdo prie kompiuterio. Jis prie jūsų nė neprieina, ir jums darosi apmaudu („Nejaugi jam vis vien? Nejaugi jis manęs nemyli?“). Tačiau kartais vyrams iš tiesų sunku suprasti, kada „palik mane ramybėje“ iš tiesų reiškia, kad geriausia jus palikti ramybėje, o kada jūs norėtumėte, kad jis prieitų ir apkabintų. Todėl nemanykite, kad tokioje situacijoje jam nerūpi, kas su jumis vyksta, jis greičiausiai tiesiog bijo pasakyti ką nors, kas jus dar labiau nuliūdintų.

Moters ašaros mažina testosterono kiekį vyro organizme

Moters ašaros daro įtaką kai kuriems procesams vyro organizme. Tyrimai rodo, kad moters ašaros (tiksliau, jų kvapas) mažina testosterono kiekį. Dėl šios priežasties mažėja vyro lytinis potraukis. Turėkite tai galvoje, jei manote, kad po sunkios dienos jus paguosti galėtų tik romantiškai praleistas laikas su mylimuoju...

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką