Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 21d. 21:00

Koks amžius tinkamiausias prarasti nekaltybę?

Jauna pora
123RF.com nuotr. / Jauna pora

Daugiau kaip trečdalis merginų ir ketvirtadalis vaikinų paauglystėje ar vos perkopę dvidešimtmetį pripažino, kad jų pirmoji lytinė sueitis įvyko netinkamu laiku, t. y. 17–18-kos. Naujausia „National Survey of Sexual Attitudes and Lifestyles“ (NATSAL) apklausa parodė, kad dauguma žmonių tokiame amžiuje dar nėra tam pasiruošę, rašo bbc.com.

NATSAL tyrimas, atliekamas maždaug kas 10 metų, parodo detalų seksualinio elgesio Didžiojoje Britanijoje paveikslą.

Naujasio tyrimo, publikuojo „BMJ Sexual & Reproductive Health“, metu, mokslininkai iš Londono peržiūrėjo beveik 3000 jaunuolių apklausų, kurios buvo atliktos nuo 2010 iki 2012 metų.

Rezultatai

Atsakymai parodė, kad beveik 40 procentų jaunų moterų ir 26 procentai jaunų vyrų mano, jog pirmoji jų lytinė sueitis įvyko „netinkamu laiku“.

Paprašius paaiškinti, dauguma sakė, kad norėtų, jog būtų ilgiau palaukę. Kai kurie sakė, kad reikėjo nekaltybę prarasti anksčiau.

Dauguma apklaustųjų pirmą kartą seksu užsiėmė iki 18-os metų – pusė jų seksu užsiėmė iki 17-os.

Beveik trečdalis seksualinį gyvenimą gyveno dar nesulaukę 16-os.

Vienodai pasiruošę

Tyrimas taip pat stebėjo seksualinę kompetenciją ir pasiruošimą – ar žmogus gali protingai priimti informuotą sprendimą užsiimti seksu pirmą kartą. Pavyzdžiui, žmogus turi būti pakankamai blaivus, kad sutiktų, ir neturi pasiduoti bendraamžių spaudimui.

Beveik pusė apklaustų moterų ir 4 iš 10 vyrų minėtųjų punktų neįvykdė.

„Scanpix“ nuotr./Paaugliai
„Scanpix“ nuotr./Paaugliai

Ir beveik 1 iš 5 moterų ir 1 iš 10 vyrų sakė, kad jie ir jų partneriai nebuvo vienodai pasiruošę tuo metu santykiauti lytiškai; iš to galima daryti išvadą, kad kai kurie jautė spaudimą užsiimti seksu.

„Natsal“ tyrimo iniciatorė profesorė Kaye Wellings sakė, kad sutikimo amžius nėra rodiklis, kad kažkas pasiruošęs tapti seksualiai aktyviu: „Kiekvienas jaunuolis yra skirtingas – kai kurie 15-mečiai jau gali būti pasiruošę, o kai kurie 18-mečiai – dar ne.“

Jos kolegė dr. Melissa Palmer sakė: „Mūsų tyrimas palaiko idėją, kad jaunos moterys yra labiau linkusios jausti spaudimą iš savo partnerių dėl sekso nei vyrai.

Ir nors tyrimas turi ir teigiamų rezultatų, pavyzdžiui, beveik 9 iš 10 jaunuolių naudoja patikimą kontracepciją pirmosios lytinės sueities metu, reikia įdėti dar daug pastangų, kad dar labiau apsaugotume jaunų žmonių gerovę, jiems tampant seksualiai aktyviais.“

Ji sakė, kad lytinio švietimo pamokos mokykloje turėtų išmokyti tinkamų derybų įgūdžių, leidžiančių jaunuoliams turėti teigiamą pirmąją seksualinę patirtį.

Kada yra tinkamas laikas?

Jei manote, kad norėtumėte prarasti nekaltybę, paklauskite savęs:

  • Ar tikrai to noriu?
  • Ar myliu savo partnerį?
  • Ar jis/ji taip pat mane myli?
  • Ar kalbėjome apie prezervatyvų naudojimą saugojantis nuo LPL (lytiškai plintančių ligų) ar ŽIV, ir ar pokalbis praėjo gerai?
  • Ar pasirūpinome kontracepcija apsisaugoti nuo nėštumo?
  • Ar jaučiuosi galinti/-is pasakyti „ne“ bet kuriuo metu, jei persigalvosiu, ir mus abu tai tenkins?

Jei teigiamai atsakėte į visus klausimus, galbūt, laikas tinkamas. Tačiau jei teigiamai atsakysite į bent vieną iš žemiau pateiktų klausimų, laikas gali būti netinkamas:

  • Ar jaučiu partnerio ar draugų spaudimą?
  • Ar vėliau kažko gailėsiuos?
  • Ar užsiimti seksu galvoju tik tam, kad padaryčiau įspūdį draugams bei nuo jų neatsilikčiau?
  • Ar užsiimti seksu galvoju tik tam, kad išlaikyčiau savo partnerį?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

14:48
01:05
00:43

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką