-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Meilės rūšys pagal Aristotelį

Žmonės skirtingi, tad nieko nuostabaus, kad skirtingai parodoma ir jų meilė. Štai kaip jos apraišką suskirstė didysis mąstytojas Aristotelis.
Meilės rūšys pagal Aristotelį
Meilės rūšys pagal Aristotelį / Fotolia nuotr.

Agape – pasiaukojama meilė. Mylintis žmogus padarys viską, kad jums būtų gera. Svarbiausia, nieko nereikalaus mainais už savo jausmus, bet dėl jūsų bus pasiruošęs paaukoti bet ką. Tolesnių santykių prognozė gali būti visai pozityvi, jeigu jums reikia tėviškos meilės ir rūpesčio. Trokštate lygiaverčių santykių? Bendros gražios ateities, deja, nebus.

 

Ludus – meilė kaip žaidimas. Šios rūšies meilės pagrindas – seksualinis potraukis. Čia nėra ilgų asistavimų ir noro iš pradžių geriau pažinti vienas kitą. „Jūs patraukli, aš – taip pat simpatiškas, tai kam gaišti laiką?“ – tokia frazė labai tiksliai iliustruoja šią meilės rūšį. Vis dėlto negalima tvirtinti, kad tai – tik žaidimas. Mylintis vyras iš tikrųjų myli savo partnerę, bet tik tam tikrą laiką, t. y. iki tol, kol tas žaidimas jam atsibos ir jis suras kitą susižavėjimo objektą.

 

Eros – jausmingoji meilė. Pirmiausia ji paremta atsidavimu ir tik paskui fiziniu potraukiu. Eros meilės filosofija – be sekso dar egzistuoja ir jausmai, kuriais abiem galima dalytis. Partneriai domisi vienas kito darbais, mintimis ir išgyvenimais. Tokia meilės forma gali gyvuoti labai ilgai.

 

Manija – apsėstoji meilė. Ji grindžiama aistra ir pavydu. Greičiau tai net ne meilė, o žemos savivertės rezultatas. Mylintis vyras tvirtai įsitikinęs, kad tik jis turi teisę bendrauti su mylima moterimi, nori, kad ji būtų nuo jo priklausoma. Santykiai primena amerikietiškus kalnelius: kai norėsite šilumos ir artumo, jis atstums niekingai demonstruodamas savo autoritetą, kai pajus jūsų šaltumą, atsiras poreikis jus užvaldyti. Visa tai kartojasi, kol vienam iš partnerių atsibosta.

 

Pragma – praktiškoji meilė. Rinkdamasis partnerę, vyras vadovaujasi ne „myliu–nemyliu“, o „patogu–nepatogu“ nuostata. Jau pačioje pažinties pradžioje sieks išsiaiškinti, kokia šeimininkė esate, kur dirbate, kiek uždirbate, ar nesergate, ar giminėje nėra paveldimų ligų ir panašius dalykus. Nei aistros, nei siurprizų bendrame gyvenime nebus, nes svarbiausia – pastovi savo jausmų kontrolė. Kaip ilgai tokie santykiai ir bendras gyvenimas truks, priklauso nuo to, ar jums priimtina tokia situacija.

 

Storge – meilė kaip draugystė. Vyras ir moteris gali dalytis bet kuo, nes žino, kad iš mylimo žmogaus visada sulauks palaikymo ir pagalbos. Deja, bet gali atsitikti taip, kad vienam iš jūsų pradės darytis nuobodu – juk kai viską apie žmogų žinome, jis tampa nebe toks įdomus, koks buvo santykių pradžioje. Todėl labai svarbu neužstrigti rutinoje.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius