Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Mergina mane buvo apgavusi du kartus. Kaip išmokti ja pasitikėti?“ Santykių ekspertų komentaras

Pora
„Shutterstock“ nuotr. / Pora
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Meilė ir pasitikėjimas vienas kitu yra tvirtų ir ilgalaikių santykių pagrindas, tačiau ką daryti, kai tas pasitikėjimas sugriaunamas jau draugystės pradžioje? Į portalo Ji24.lt skaitytojo klausimą atsako santykių ekspertai.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Sveiki,

Norėjau paklausti, kodėl negaliu pasitikėti savo mergina? Ji mane buvo apgavusi du kartus mūsų santykių pradžioje, susirašinėdama su savo buvusiais vaikinais. Aš sugebėjau jai atleisti, mes kartu jau 9 mėnesius. Kodėl aš negaliu ja pasitikėti ir išleisti kažkur į klubą ar vakarėlį su draugėmis? Ar tai mano psichologinė problema, ar tai iliuzija, kad jos neištikimybė gali pasikartoti?


Atsako santykių ekspertai Silvija ir Šarūnas Mažuoliai.

Sveiki,

pasitikėjimas poroje auginamas tiek nesukeliant priežasčių nepasitikėti, tiek  dovanojamas vienas kitam tiesiog pasirenkant pasitikėti. Pasitikrinkite, ar santykių pradžioje Jūsų merginai jųdviejų santykių statusas atrodė toks pat, kaip ir Jums. Kartais žmonės, tik pradėję susitikinėti, galvoja, kad partneris jų santykius laiko tokiais pat rimtais ar nerimtais, kaip ir jie. Galbūt jos supratimu ir pajautimu, judu tiesiog susitikinėjote, tačiau dar nebuvote pora, tuo metu, kai ji susirašinėjo su buvusiais vaikinais. Kol du žmonės tik susitikinėja, tačiau nėra sutarę, jog yra pora, abu yra laisvi bendrauti su kuo nori ir su tiek priešingos lyties žmonių, kiek nori.

Yra situacijų, kuomet net ir po kelių mėnesių bendravimo vienas iš poros tai laiko rimta draugyste, kai kitas neįvardija santykių kaip poros. Jei jųdviejų poroje nėra aiškumo ir konkretumo, ar jūs pora ir kodėl draugaujate – kurti šeimą ar tiesiog padraugauti, pirma susidėkite taškus virš „i“ sau pačiam, o paskui pasikalbėkite ir su mergina. Ištikimybė yra reikšminga tik tuo atveju, jei šią merginą ateityje planuojate vesti ir su ja kurti šeimą ar bent jau stebite, ar ji tinka būti Jūsų žmona. Jei neketinate to daryti ir neieškote žmonos, vadinasi pats nesate pasiruošęs įsipareigojimui, tad neskubėkite „pririšti“ ir merginos. Kuomet pats suprasite, ko norite iš santykių ir kokie Jūsų planai, gali būti lengviau išspręsti ir nepasitikėjimo klausimą.

Kaip jau rašėme pradžioje – pasitikėjimas yra dovanojamas, jei jau nusprendėte kurti santykius su šia mergina. Net jei pradžioje santykių ji susirašinėjo su kitais jau draugaudama su Jumis, Jums rinktis, ar nusprendžiate ja pasitikėti ir stebėti, kaip toliau klostytis santykiai, ar ne. Jei ne – neverta tęsti santykių, kadangi tik iškankinsite vienas kitą. Abu partneriai yra laisvi turėti savo gyvenimus, kol nė vienas neperžengia bendrai nustatytų ribų. Bendravimas su kitomis merginomis Jūsų draugei, kaip ir kiekvienai moteriai, yra būtinas. Kasate duobę savo santykiams, jei draudžiate jai būti kartu su savo draugėmis. Jūs niekada neatstosite jai kitų moterų draugystės. Ar gali būti taip, kad patirsite savo merginos išdavystę? Žinoma, gali būti, nuo to niekas nėra apsaugotas. Draudimai ir suvaržymai taip pat neapsaugos ir tik pridės kartėlio santykiams bei Jums. Turbūt puikiai jaučiate, kas šis nepasitikėjimas Jums pačiam neduoda ramybės ir tikrai neįneša taikos santykiams.

Laiminga pora
Laiminga pora

Padarykite sprendimą – arba ja pasitikite, arba ne. Jie nepasitikite, nėra prasmės toliau būti santykiuose. Jei norite būti, rinkitės pasitikėti. Pasitikėjimas yra vienas iš pagrindų, ant kurių turi būti statomi santykiai. Pavydas ir nepasitikėjimas kyla iš savininkiškumo, mergina tampa ne Jūsų partnere ir drauge, o nuosavybe, kuriai galite kažką drausti, kažkaip riboti ir varžyti. Su pavydu ir neramiomis mintimis gali pavykti susitvarkyti pačiam, o gali tekti paieškoti specialisto, kuris padėtų nuraminti protą. Kol galvoje sukasi mintys, kaip mergina Jus išduoda, esate perdėtai jautrus ir įtarus. Tokia įtampa žalinga santykiams. Vyrui sveika šiek tiek nerimauti, jog gali netekti moters, tačiau ne tiek, kad nerimas skatintų drausti moteriai laisvai bendrauti ir lesti laiką su draugėmis atskirai nuo vyro. Jei šią moterį matote savo ateities planuose – rekomenduojame pastudijuoti santykių žinias ir sužinoti, į kokias moters savybes iš tikro reikia kreipti dėmesį, kadangi, „kovodamas“ su nepasitikėjimu, galite nepastebėti to, kas tikrai svarbu.

Pavydas ir įtarinėjimas visada yra iliuzija, nes faktais nereikėtų abejoti. Pastebėkite, kaip Jūsų draugė elgiasi su kitais vyrais, kai esate kompanijoje. Ar tuo metu aplinkai ji skiria daugiau dėmesio nei Jums?

Abu partneriai yra laisvi turėti savo gyvenimus, kol nė vienas neperžengia bendrai nustatytų ribų.

Pasikalbėkite ir duokite žinoti, kas, Jūsų suvokimu, yra išdavystė ir koks merginos elgesys Jums yra netinkamas. Turėkite omenyje, kad ji yra laisva elgtis taip, kaip ji nori, o Jūs esate laisvas būti su ja arba ne. Dalis porų bando kaip nors pakeisti savo partnerius, padaryti juos patogesniais sau, nulipdyti iš jo savo vaizduotės vaisių, užuot ieškoję tokio žmogaus, kuris juos tenkintų iš karto. Žinoma, jei esate perdėtai įtarus ir/ar pavydus, pirma reikėtų susitvarkyti su baimėmis, nesaugumu ar įpročiu savintis kitą žmogų ir tik tada kurti visaverčius santykius. Merginai gali neužtekti kantrybės taikytis prie per didelio įtarinėjimo bei suvaržymo. Jei bendravimas merginai yra vienas iš svarbesnių jos poreikių, suvaržymas susitikti su draugėmis jai bus dar skaudesnis.

Rekomendacijos Jums:

  • Raskite, kaip nuraminti protą bei baimes, kad merginos išdavystė gali pasikartoti (psichologo konsultacija, meditacijos, energetinės psichologijos technikos, pokalbis su mergina išsiaiškinant, kas iš tikro įvyko...). Tai padaręs matysite realesnę situaciją, adekvačiau reaguosite ir turėsite daugiau šansų greičiau pamatyti, ar Jūsų įtarinėjimai pagrįsti, ar ne.
  • Pasidomėkite santykių žiniomis, kad suprastumėte, į ką iš tikrųjų reikia atkreipti dėmesį kuriant santykius bei renkantis moterį. Gali būti, kad susitelkęs tik į šia problemą nepamatysite kitų, dėl kurių gali žlugti santykiai.
  • Pradėkite kelti sau klausimus ir ieškoti atsakymo, ar ši mergina yra potenciali žmona, ar su ja norite tik padraugauti be didesnio įsipareigojimo. Atsižvelgdamas į tai, stebėkite jos savybes ir, jei nematote, kad ateityje ji gali būti Jūsų žmona, nekelkite jai tokių reikalavimų, kuriuos keltumėte žmonai.

Sėkmės Jums!


DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@zlg.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys.

P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką