Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 27d. 16:00

„Mergina mane nuolat žemina“. Santykių ekspertų komentaras

Pora
„Shutterstock“ nuotr. / Pora

Ką daryti, kai mylima mergina elgiasi labai šiurkščiai ir netaktiškai, santykių ekspertai pataria portalo Ji24.lt skaitytojui.

Laba diena,

norėčiau paklausti, ar normalu, kai santykiuose vienas iš partnerių jaučiasi pranašesnis už kitą, beveik visiškai nepaiso ir nejaučia pagarbos kitam? Man 24-eri ir aš draugauju su tokia mergina. Būna situacijų, kai ji man liepia daryti kokią jai į galvą šovusią užgaidą. Tarkim, būnu pas draugą, o ji staiga liepia man grįžti namo, nors ir buvome susitarę, jog grįšiu kokią 20 val. Kai aš bandau pasiginčyti, ji vis tiek laikosi savo, tada aš nusileidžiu ir grįžtu namo.

Tuomet turiu tvardytis, nepasakęs jai ko nors negražaus, nes ji pradeda išsidirbinėti. Neleidžia man sėstis, liepia stovėti, kol leis atsisėsti, neleidžia man net atsigerti, o jei nepaklausau, tuomet ji pradeda mane vadinti visokiais žodžiais, visiškai manęs nepaiso ir baisiausiai įsižeidžia, kad padariau priešingai nei ji liepė. Supratęs, kad čia nieko gero nebus, aš jai nusileidžiu, bandau įtikti, o ji ir toliau mane plūsta.

Kai aš jau neapsikentęs jos cirko pradedu elgtis kaip ji, nepaisau, ką ji sako ir pan., tada visa situacija tampa tiksinčia bomba, ir galiausiai aš tiesiog išeinu iš kambario ar išvis iš namų, kad atvėsčiau ir nebekurstyčiau dėl absurdiškų dalykų kilusio konflikto dar labiau.

Toks mano poelgis ją dar labiau supykdo, ir ji pradeda kalbėt nesąmones, sako, kad ji man nerūpi, kad aš blogas vaikinas, lygina mane su savo buvusiais... Tai man būna kaip peilis į krūtinę. Išėjęs iš namų aš pabūnu pora valandų lauke ir nusiraminęs grįžtu atgal, tada ji užsigeidžia, kad atsiprašinėčiau, bet tada aš jau būnu visas apimtas pykčio, pažemintas ir tiesiog negaliu atsiprašyt už jos pačios uždegtą kivirčą, kuris gali baigtis skyrybomis, nes tokių pykčių būna labai dažnai. Gal aš kažką ne taip darau? Ačiū už atsakymą.


Atsako santykių ekspertai Silvija ir Šarūnas Mažuoliai.

Sveiki,

labai tikėtina, kad esate su žmogumi, kuris nėra pasiruošęs santykiams. Ar Jūs pats esate jiems pasiruošęs, taip pat sunku pasakyti. Žinoma, viskas priklauso nuo to, ko norite – ilgalaikių santykių, pagrįstų pasitikėjimu, maloniu tarpusavio elgesiu, pagarba, meile ir t. t., ar tiesiog padraugavimo su mergina.

Kartais puikūs žmonės susiranda nemaloniai besielgiančius partnerius tam, kad jų dėka išmoktų pakovoti už save. Pagal tai, ką rašote, panašu, kad Jums nėra lengva atsilaikyti dėl savo norų, poreikių, pasirinkimų ir esate linkęs nusileisti kiekvieną kartą, kai mergina Jus stipriau „paspaudžia“.

Žinoma, kuomet esate su moterimi, kuri tą daro pakankami šiurkščiai ir stipriai, Jums gali atrodyti, kad švelnesnė moteris leistų Jums elgtis pagal savo norus. Deja, net ir labai švelnios moterys tikrina vyro gebėjimus pakovoti už save ir išlaikyti savas ribas, retsykiais jas paspausdama ir stebėdama, kaip vyras reaguos. Tai dažna moteris daro nesąmoningai, tad jei palikęs šią moterį sulauksite kitos, reguliuojančios gyvenimą moters, nenustebkite.

Šiurkštus moters elgesys nėra pateisinamas, tačiau jei norite kažko išmokti iš dabartinių santykių, atkreipkite dėmesį į tai, kaip lengvai esate linkęs nusileisti kito žmogaus užgaidoms ir nepaisyti savų poreikių. Kaip išmokti išlaikyti savo asmenines ribas ir jausti balansą tarp atsižvelgimo į kito norus ir kartu savo norų paisymo, teks paieškoti pačiam. Tam reikia daugiau pastudijavimo nei trumpas atsakymas, kurį galime duoti. Informacijos ir žmonių, galinčių padėti, tikrai yra.

Taip pat skaitykite: „Kodėl pritraukiu vien gerus berniukus?“ Santykių ekspertų komentaras

Gali būti, kad Jūsų spėjimai dėl galimų skyrybų pasitvirtins. Labai sunku pasakyti, kokia yra reali situacija jūsų poroje ir kaip įsisukote į tokią bendravimo dinamiką. Tikėtina, kad Jūsų draugė tiesiog taip yra išmokusi bei įpratusi ir tam, kad ji pradėtų suvokti tokio elgesio žalą santykiams, neužteks tik šiek tiek panorėti. Įpročiai keičiami ilgai ir tik su dideliu noru bei pastangomis. Sunku pasakyti, koks jųdviejų santykių pagrindas, kiek stipriai mylite vienas kitą ir kam esate pasirengę. Jums vienam nepavyks padaryti pakankamos įtakos, jei ir mergina nesupras, kad taip, kaip ji bendrauja dabar, veda tik į skyrybas arba labai nelaimingus santykius.

Žmonės nėra linkę keistis, ir paprastai tik gyvenimo patirtys ir daugybė nesėkmių paskatina juos daryti išvadas. Kol su merginos elgesiu yra taikstomasi, tol ji taip ir elgsis.

Grėsmė Jums būnant su žmogumi, kuris žemina, yra savivertės mažėjimas. Tikėtina, kad jau dabar nesate stiprus kaip asmenybė, kadangi stipriam žmogui nėra paprasta duoti nurodymus, kaip jis turi elgtis. Gali būti ir taip, kad esate pajėgus išlaikyti savas ribas, tačiau nežinote, kaip tinkamai elgtis santykiuose ir stengiatės būti kuo geresniu vyru.

Bet kokiu atveju, kuo ilgiau girdėsite jums skirtus nepagarbius žodžius, tuo sunkiau bus jaustis bei būti adekvačiam ne tik santykiuose, bet ir gyvenime apskritai.

Klasikiniu atveju, vyras, su kuriuo elgiamasi nepagarbiai, po kurio laiko pats ima taip elgtis su kitais žmonėmis, taip pat ir su savo moterimi (ar kita moterimi, jei įvyksta skyrybos). Kitu atveju, vyras tiesiog tampa paklusnus, paniurzgantis, tačiau dažniau patylintis vyras šalia valdingos moters. Laimės nėra nei vienu, nei kitu atveju.

Pagalvokite, kodėl apskritai esate su moterimi, kurį Jūsų negerbia. Jau rašėme, kad nežinome, kas Judu sieja, tad į šį klausimą teks atsakyti pačiam. Ar jaučiate vienas kitam meilę ir matote santykių ateitį, kalbate apie šeimą kartu? Ar matote šioje merginoje savo būsimą žmoną ir norite su ja praleisti visą gyvenimą?

Taip pat skaitykite: Santykių ekspertai pataria: kaip atpažinti meilę, o ne aistrą ir susižavėjimą?

Pagalvokite, ko norite iš santykių, kokią perspektyvą matote. Pastudijuokite santykių žinias, pasidomėkite vyro ir moters bendravimo dinamikomis, surinkite daugiau informacijos, kad turėtumėte platesnį suvokimą, ko galite tikėtis iš santykių ir kiek Jums pačiam dar gali tekti paaugti, kad tokius santykius turėtumėte. Žinoma, visa tai tik tuo atveju, jei galvojate apie kažką ilgalaikio. Jei kol kas neplanuojate su moterimi ateities, tuomet skyrybos neišvengiamos bet kokiu atveju.

Tiesa, kad kartais žingsnis skyrybų link yra vienintelė veiksminga priemonė, jei poroje yra vilties ką nors sutvarkyti. Jei jųdviejų pora turi perspektyvų, tuomet pranešimas merginai apie skyrybas gali paskatinti ją susiimti ir taip pat pradėti domėtis santykių žiniomis, keisti savo elgesį. Žinoma, tai tik vienas iš galimų variantų.

Žmonės nėra linkę keistis, ir paprastai tik gyvenimo patirtys ir daugybė nesėkmių paskatina juos daryti išvadas. Kol su merginos elgesiu yra taikstomasi, tol ji taip ir elgsis. Pakalbėkite su daugiau žmonių apie savo santykių situaciją, išgirskite daugiau nuomonių, kad susidarytumėte tikslesnį vaizdą.

Mes parašėme tik tai, ką galėjome pamatyti Jūsų klausime, ir vienareikšmiško atsakymo duoti negalime. Pagalvokite apie klausimus, kuriuos uždavėme. Pakalbėkite su draugais, pažįstamais, ypač jei turite tokių, kurie yra stabiliuose, ilgalaikiuose santykiuose. Galite apsilankyti pas santykių specialistą ar psichologą konsultacijai ir gauti profesionalią nuomonę.

Bet kokiu atveju, jei nieko nedarysite, tai labai tikėtina, kad ne tik sulauksite skyrybų, bet nepadaręs išvadų galite susirasti panašią moterį arba suradęs malonią merginą sulaukti iš jos panašių Jūsų charakterio išbandymų, apie ką kalbėjome pradžioje.

Sėkmės Jums!


DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių, nesugebate atsikratyti pavydo ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@zlg.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys į įdomiausius laiškus.

P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!

Temos: 1 Santykiai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Pajūrį niokoja audra, lūžta šakos, uoste ribojama laivyba

Verslas

Vyriausybė tvirtina apynasrį prekybai: kišis į sutartis, lentynas, darbo laiką, viešins kainas

Aktualu

Gedimino kalne rudens lietus atvers daugiau žaizdų?

Verslas

Aiškėja LEU rūmų likimas: kelsis trys Vilniaus kolegijos fakultetai

Aktualu

Dainius Kreivys: Vilniui reikia tramvajaus, tik tai išgelbės nuo spūsčių

Aktualu

Šiaulių policija ieško tuberkulioze sergančio Stepono: jis turi būti izoliuotas

Donatas Motiejūnas apie uždirbamus milijonus, sūnų ir Lietuvos rinktinę

Aktualu

Etikos sargai nesiims tirti S.Jakeliūno kaltinimų dėl M.Majausko elgesio

Verslas

Rokiškio rajono meras: Indijos bendrovių 200 mln. eurų investicijos išjudins miestą

Kultūra

Artūras Tereškinas: Pirmyn į chronišką ateitį

Pasaulis kišenėje

Ohajo miesteliai ir nacionalinis lietuviškas patiekalas – vėžlių sriuba

Vardai

J.Bitinaitė apie dukros tėvą: „Sužinojusi apie nėštumą, jaučiausi nesaugiai, nieko iš jo nesitikėjau“

Verslas

„Norfos“ savininkas D.Dundulis: vienintelis dalykas, ko reikia verslui – netrukdyti

Gyvenimas

Su kurčiaisiais kolekciją sukūrusi D.Pavalkytė: rokerių rodomi ragai kurtiesiems reiškia visai ką kita

Vardai

Donatas Motiejūnas pirmąkart prakalbo apie sūnų: „Adomas – mano didžiausias gyvenimo pasiekimas“

Verslas

M.Starkevičiūtė kaltina D.Grybauskaitę ir I.Šimonytę – prašo ištirti, ar nepasipelnė iš krizės

Gazas

Lietuvos automobilių ralio čempionato finalui besiruošiantis Vaidotas Žala: paskutiniame etape – didžiulė intriga

Kultūra

Jotvingių ir Jaunojo jotvingio premijų laureatės – D.Čepauskaitė ir G.Ambrazaitė

Kiekviename žingsnyje lydintys Šiaurės Korėjos diktatorių dinastijos atvaizdai

Aktualu

R.Karbauskio noras atimti J.Džiugelio postą neįgyvendintas – posėdis boikotuotas

Naujienos

Aktualu

Pajūrį niokoja audra, lūžta šakos, uoste ribojama laivyba

Verslas

Vyriausybė tvirtina apynasrį prekybai: kišis į sutartis, lentynas, darbo laiką, viešins kainas

Aktualu

Gedimino kalne rudens lietus atvers daugiau žaizdų?

Verslas

Aiškėja LEU rūmų likimas: kelsis trys Vilniaus kolegijos fakultetai

Aktualu

Dainius Kreivys: Vilniui reikia tramvajaus, tik tai išgelbės nuo spūsčių

Aktualu

Šiaulių policija ieško tuberkulioze sergančio Stepono: jis turi būti izoliuotas

Aktualu

Etikos sargai nesiims tirti S.Jakeliūno kaltinimų dėl M.Majausko elgesio

Verslas

Rokiškio rajono meras: Indijos bendrovių 200 mln. eurų investicijos išjudins miestą

Vardai

Nauja Remigijaus Žiogo tatuiruotė ant krūtinės – laisvę simbolizuojantys sparnai

Kultūra

Artūras Tereškinas: Pirmyn į chronišką ateitį

Pasaulis kišenėje

Ohajo miesteliai ir nacionalinis lietuviškas patiekalas – vėžlių sriuba

Vardai

J.Bitinaitė apie dukros tėvą: „Sužinojusi apie nėštumą, jaučiausi nesaugiai, nieko iš jo nesitikėjau“

Verslas

„Norfos“ savininkas D.Dundulis: vienintelis dalykas, ko reikia verslui – netrukdyti

Gyvenimas

Su kurčiaisiais kolekciją sukūrusi D.Pavalkytė: rokerių rodomi ragai kurtiesiems reiškia visai ką kita

Vardai

Donatas Motiejūnas pirmąkart prakalbo apie sūnų: „Adomas – mano didžiausias gyvenimo pasiekimas“

Verslas

M.Starkevičiūtė kaltina D.Grybauskaitę ir I.Šimonytę – prašo ištirti, ar nepasipelnė iš krizės

Gazas

Lietuvos automobilių ralio čempionato finalui besiruošiantis Vaidotas Žala: paskutiniame etape – didžiulė intriga

Kultūra

Jotvingių ir Jaunojo jotvingio premijų laureatės – D.Čepauskaitė ir G.Ambrazaitė

Kiekviename žingsnyje lydintys Šiaurės Korėjos diktatorių dinastijos atvaizdai

Aktualu

R.Karbauskio noras atimti J.Džiugelio postą neįgyvendintas – posėdis boikotuotas

Vardai

Daugiau vandens

Ginekologė pataria

Video

32:43
00:08
05:21

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką