Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 22d. 16:24

„Mergina manęs nebetraukia, tačiau skirtis nežadu“. Santykių ekspertų komentaras

Jis ir Ji
Fotolia nuotr. / Jis ir Ji

Visko gyvenime nutinka, ypač, kai esi jaunas, ir viskas keičiasi, kinta, kai dar ieškai savęs ir nesi tikras, jog tai, ką jautei vakar, bus taip pat pastovu ir rytoj. Ji24.lt redakcijai parašė vaikinas, kuris santykių ekspertų Silvijos ir Šarūno Mažuolių prašo patarimo.

Sveiki. Esu 19 metų ir turiu merginą. Ji turi viską, ko man reikia: figūrą, išvaizdą, protą... Dabar yra beveik 2 metai, kai mes vėl kartu. Tačiau ji po truputį nustoja mane traukti taip, kaip anksčiau... Aš nebedegu noru susitikti, bendrauti telefonu, mane pradeda traukti kitos panelės ir pan.

Su ja susitinku ir bendrauju vos ne iš pareigos, tačiau skirtis nežadu. Gal tai mano klaida? Gal aš kažką blogai darau? Ką vertėtų pakeisti man? B.


Atsako santykių ekspertai Silvija ir Šarūnas Mažuoliai.

Sveiki,

vyro trauka moteriai santykių pradžioje standartiškai užsimezga dėl dviejų pagrindinių priežasčių: moteris turi parodyti savo grožį ir surengti varžybas vyrui, kurias jis galėtų laimėti.

Gedmanto Kropio/„Laimos“ nuotr./Silvija ir Šarūnas Mažuoliai
Gedmanto Kropio/„Laimos“ nuotr./Silvija ir Šarūnas Mažuoliai

Dažnai moteris moka parodyti grožį, prielankumą vyrui, tačiau padaro esminę klaidą – jei vyras patinka, ji lengvai pasiduoda į santykius, ir vyras nebesistengia dėl jos pradiniame santykių etape, jam nėra ko siekti, ką užkariauti.

Instinktyviame lygmenyje tai palieka vyrui įspaudą, kad moteris nėra pakankamai „vertinga“, ji buvo per lengvai gauta, ir vyrui tampa tam tikra prasme neįdomi. Jei moteris pati neturi asmenybės ribų, savo gyvenimo, nebūna kai kada "problema", dėl kurios vyrui reikėtų pasistengti, vyras pradeda nuvertinti ją vis labiau, ir pats nesupranta, kas vyksta, kodėl moteris jo nebetraukia.

Jei Jūsų situacija yra panaši, tuomet problema ne Jumyse. Daug moterų daro šitą klaidą, trauka dingsta, o be traukos nėra sveikos poros dinamikos. Nėra vieno iš kertinių akmenų, ant kurio laikosi vyro ir moters santykiai.

Taip pat skaitykite: „Kaip siekti patinkančios merginos?“ Santykių ekspertų komentaras

Dar viena priežastis, dėl ko vyras pradeda nevertinti santykių, ir jie jam tampa nuobodūs, yra per didelė moters iniciatyva. Iš vyro pusės santykių nevertinimas atsiranda tada, kada jis dėl moters ir santykių nesistengia. Taip neretai būna, kada moteris stengiasi per daug, deda per daug iniciatyvos, ir vyrui ji tampa neįdomi. Vyras turi būti aktyvusis pradas, einantis moters link, o kada moteris pradeda per aktyviai eiti į vyrą, dinamika išsibalansuoja, vyras atsipalaiduoja ir netgi pradeda trauktis nuo moters. Tokioje situacijoje ką nors pakeisti gali tik moteris. Paveikti vyro praktiškai neįmanoma nei elgesiu nei kalbomis.

Dalis santykių tiesiog numiršta, jei pora neturi potencialo giliam artumui ir naujoms santykių kokybėms.

Kitas variantas, dėl ko gęsta santykiai, yra stresas ir mažai laiko, praleisto kartu veikiant ką nors lengvo, įdomaus abiem. Stresas, sunkios emocijos gesina šiltus jausmus, ir tik tvirtos poros gali atlaikyti tokius išbandymus. Lengvas laikas kartu augina meilę. Atkreipkite dėmesį, ar neperėjote į standartinį susitikinėjimo režimą, kuomet veikiate vis tą patį, o ir pati veikla yra nuobodi.

Poros dinamikos sistemą sudaro trys bazinės sistemos: instinktai/trauka, jausmai/meilė ir protas/partnerystė. Kažkuriai iš šitos sistemos dalių pradėjus klibėti, santykiai mišta. Trauka yra tai, kas duoda santykiams gyvybę, energiją, kibirkštis, įžiebiančias jų ugnį. O kibirkščiuoja tik tie partneriai, kurie sugeba ne tik patogiai būti vienas šalia kito, bet gali parodyti aštresnius savo charakterio kampus, ribas, jaučia savo vertę, gerbia save, kaip asmenybę. Žinoma, tai tik keli žodžiai apie vieną santykių elementą – trauką. Labai gali būti, kad trauka nėra vienintelis dalykas, kuris šlubuoja jųdviejų santykiuose.

Galimas variantas, kad judu tiesiog „išsėmėte“ santykius. Rašote, kad Jūsų mergina turi viską, ko jums reikia, – grožį, protą ir t. t. Šitie žodžiai daugiau pasako apie merginos pasirinkimą vardan to, kad apskritai turėtumėte gražią merginą su patinkančiomis savybėmis, ir nieko nekalba apie meilę bei draugystę. Tokiu atveju santykių pagrindas yra aistra bei susižavėjimas, kas su laiku pradeda gesti, jei nėra tvirtesnio pagrindo kaip meilė, partnerystė, gimstantis gilesnis ryšys, artimesnis vienas kito pažinimas.

Taip pat skaitykite: Kokių moterų vyrai nepalieka

Užduokite sau tokius klausimus – jei reiktų rinkti dar kartą, ar rinktumėtės šią merginą santykiams? Ar apskritai norite ilgalaikių santykių, ar šiuo metu Jus labiau domina bendravimas su merginomis apskritai, jų pažinimas? Gerai pagalvokite ir atsakykite pats sau, ko Jūs norite. Nesistenkite išlaikyti merginos tik vardan išlaikymo ar įpročio, jei nenorite būti kartu. Tai, kad rašote, jog susitinkate su ja „daugiau iš pareigos“, rodo, kad santykiai Jums tapo prievole. Sunku pasakyti, kodėl taip nutiko, dalį galimų priežasčių jau išvardijome, tačiau Jūs pats turėsite nuspręsti, ko norite ir kokius sprendimus padarysite.

Puiku, kad užduodate klausimus ir ieškote atsakymų. Santykiai nėra labai paprasta gyvenimo sritis. Panašu, kad este iš tų žmonių, kurie nori viską padaryti teisingai, išvengti klaidų. Vienu atveju tai puikus bruožas, skatinantis mokytis ir tobulėti. Iš kitos pusės, jei stengiatės per daug, galite pats pakišti sau koją. Santykiuose svarbu ne tik rūpintis partnerio gerove, bet ir žiūrėti paties savęs.

Paklauskite savęs, kaip Jūs jaučiatės santykiuose, ko trūksta, ko norėtumėte, ko per daug. Daugeliui dalykų santykiuose Jūs negalite daryti įtakos, ir jei mergina, su kuria esate, daro esmines klaidas, nieko negalima pakeisti tol, kol ji pati pradės mokytis ir ieškoti atsakymų.

Ilgalaikiai, besitęsiantys santykiai gali būti tik su moterimi, kurią matote kaip savo gyvenimo partnerę, su kuria norite praleisti visą gyvenimą, kuri Jums yra draugė, artimas, savas žmogus.

Labai gerai, kad ieškote, kur galėjote padaryti savas klaidas, tačiau neužsikraukite per daug atsakomybės ant savo pečių. Dalies dalykų nekontroliuojate nei Jūs, nei mergina. Dalis santykių tiesiog numiršta, jei pora neturi potencialo giliam artumui ir naujoms santykių kokybėms.

Ilgalaikiai, besitęsiantys santykiai gali būti tik su moterimi, kurią matote kaip savo gyvenimo partnerę, su kuria norite praleisti visą gyvenimą, kuri Jums yra draugė, artimas, savas žmogus. Su tokiu žmogumi yra šansas turėti ilgus, laimingus santykius. Jei to nėra, santykiai baigiasi, kada išsenka susidomėjimas, susižavėjimas, santykiai pereina į rutiną.

Jei merginoje nematote savo gyvenimo partnerės, nesitikėkite, kad ilgai išlaikysite susidomėjimą ja. Jei visgi nuspręsite, kad norite būti su ja ir norite stengtis dėl santykių, teks ieškoti daugiau informacijos, kalbėtis su specialistais, kalbėtis apie tai su mergina ir abiem įnešti savo indėlį į porą.

Sėkmės Jums!


DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@zlg.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys.

P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Popiežiaus vizitas Aktualu

Italijos žiniasklaida: Kaščėjus nemirtingasis, Balkanai Kaune, Ryga – Vilniaus centre

Aktualu

R.Karbauskis siūlo dėl dvigubos pilietybės balsuoti dvi dienas, o balsadėžes saugoti policijos komisariatuose

Aktualu

S.Jakeliūnas: M.Majauskas grasino merginoms, liudijusioms apie vakarėlius jo bute

Vardai

Atlikėja Paulina ir Leonas Somovas 15min studijoje pristatė pirmąją dainą „Jeigu nori“

Patikrinta 15min Verslas

Tiesa ar melas? „Maxima“ vadovė K.Meidė: „Maisto kainos per 4 metus išaugo 5,3 proc.“

Kultūra

15-osios „Sirenos“: užsienio svečių dėmesio sulaukusi lietuviška programa ir pokyčiai komandoje

Popiežiaus vizitas Aktualu

15min paaiškina: kodėl popiežius viso vizito po Baltijos šalis metu nakvoja Lietuvoje?

Sportas

Norite vadovauti A lygai? Prie vadovo posto kandidatų eilės nėra

Verslas

„Danpower Baltic“ atsiėmus skundą, jiems gali atitekti milijonai iš elektros vartotojų kišenės

Vardai

Praėjus 10 metų po pirmų vestuvių, Stano antrąkart vedė savo trijų vaikų mamą Indrę Stavickienę

Gazas

„Dakaro 2019“ aistros: Benediktas Vanagas tvirtina, kad neturės milžiniškos persvaros

Aktualu

Seimas sukūrė laikinąją komisiją – jai vadovaus Agnė Širinskienė

Vardai

Atlikėja G.Karaliūnaitė ir vėl laisva: teismas padėjo tašką jos trečiųjų skyrybų byloje

Aktualu

Privataus namo kieme Kaune atsivėrė smegduobė: vos nepasiglemžė automobilio

Vardai

Laimai Mertinienei – 59-eri: „Metai buvo sunkūs ir liūdni, bet kad verkčiau – to nebus“

Pasaulis kišenėje

Tyrinėtojai po Duisburgu atrado apleistus nacių tunelius

Aktualu

Į teismą atvesdintas nužudymu įtariamas kaunietis: auką subadė parduotuvėje

Popiežiaus vizitas Aktualu

Susitikime su popiežiumi K.Kaljulaid priminė, kad Vatikanas nepripažino Estijos aneksijos

Pasaulis kišenėje

Helsinkyje gyvenusios Erikos patarimai: kur nueiti pakvėpuoti gamta, o kur – paragauti mėsos kukulių?

Aktualu

Popiežius Estijoje prabilo apie išnaudojimo skandalus: Bažnyčia nori būti skaidri

Naujienos

Popiežiaus vizitas Aktualu

Italijos žiniasklaida: Kaščėjus nemirtingasis, Balkanai Kaune, Ryga – Vilniaus centre

Aktualu

R.Karbauskis siūlo dėl dvigubos pilietybės balsuoti dvi dienas, o balsadėžes saugoti policijos komisariatuose

Aktualu

S.Jakeliūnas: M.Majauskas grasino merginoms, liudijusioms apie vakarėlius jo bute

Vardai

Atlikėja Paulina ir Leonas Somovas 15min studijoje pristatė pirmąją dainą „Jeigu nori“

Patikrinta 15min Verslas

Tiesa ar melas? „Maxima“ vadovė K.Meidė: „Maisto kainos per 4 metus išaugo 5,3 proc.“

Kultūra

15-osios „Sirenos“: užsienio svečių dėmesio sulaukusi lietuviška programa ir pokyčiai komandoje

Popiežiaus vizitas Aktualu

15min paaiškina: kodėl popiežius viso vizito po Baltijos šalis metu nakvoja Lietuvoje?

Sportas

Norite vadovauti A lygai? Prie vadovo posto kandidatų eilės nėra

Verslas

„Danpower Baltic“ atsiėmus skundą, jiems gali atitekti milijonai iš elektros vartotojų kišenės

Vardai

Praėjus 10 metų po pirmų vestuvių, Stano antrąkart vedė savo trijų vaikų mamą Indrę Stavickienę

Gazas

„Dakaro 2019“ aistros: Benediktas Vanagas tvirtina, kad neturės milžiniškos persvaros

Aktualu

Seimas sukūrė laikinąją komisiją – jai vadovaus Agnė Širinskienė

Vardai

Atlikėja G.Karaliūnaitė ir vėl laisva: teismas padėjo tašką jos trečiųjų skyrybų byloje

Aktualu

Privataus namo kieme Kaune atsivėrė smegduobė: vos nepasiglemžė automobilio

Vardai

Laimai Mertinienei – 59-eri: „Metai buvo sunkūs ir liūdni, bet kad verkčiau – to nebus“

Pasaulis kišenėje

Tyrinėtojai po Duisburgu atrado apleistus nacių tunelius

Aktualu

Į teismą atvesdintas nužudymu įtariamas kaunietis: auką subadė parduotuvėje

Popiežiaus vizitas Aktualu

Susitikime su popiežiumi K.Kaljulaid priminė, kad Vatikanas nepripažino Estijos aneksijos

Pasaulis kišenėje

Helsinkyje gyvenusios Erikos patarimai: kur nueiti pakvėpuoti gamta, o kur – paragauti mėsos kukulių?

Aktualu

Popiežius Estijoje prabilo apie išnaudojimo skandalus: Bažnyčia nori būti skaidri

Vardai

Daugiau vandens

Ginekologė pataria

Video

01:02
00:55
01:29

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką