Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 13d. 18:58

Mes lygūs. Mantas Vygantas myli 20 metų vyresnę moterį: „Norite mus įžeisti? Nesivarginkite“

Mantas Vygantas ir Jolanta
„Filmatas“ nuotr. / Mantas Vygantas su mylimąja Jolanta

​​​​​​​Atlikėjas Mantas Vygantas, gyvenantis Jungtinėje Karalystėje, pastaruoju metu daugiau dėmesio sulaukia ne dėl savo muzikinės veiklos, o santykių su savo mylimąja. Tarp jų – 20 metų skirtumas. Bet meilei amžius nesvarbu, o norintiems įgelti ar nesuprantantiems, kaip meilę galima rasti su kur kas vyresne moterimi, Mantas turi atsakymą: „Nesivarginkite, bandydami įžeisti.“ Jis su mylimąja arba numos ranka į jūsų komentarus, arba iš to tiesiog skaniai pasijuoks.

„Amžiaus skirtumas nesudaro jokių kliūčių mūsų jausmams ir buvimui kartu. Atvirkščiai, mes vienas kitą papildome įvairiose gyvenimo situacijose ir nuo to mums tik smagiau gyventi. Žmonės turi įvairią nuomonę dėl amžiaus, bet mes be galo džiaugiamės, kad likimas mus sujungė bendram gyvenimui“, – atvirai sako M.Vygantas.

„Filmatas“ nuotr. /Mantas Vygantas
„Filmatas“ nuotr. /Mantas Vygantas

Beveik kalėdinis stebuklas

O sujungė juos ne tiek likimo žvaigždės, kiek televizija ir šiuolaikinės technologijos. Dabartinė Manto mylimoji Jolanta tuo metu atstovavo Lietuvių bendruomenei Jungtinėje Karalystėje. Renginių organizatorė, ne pirmus metus dainuojanti privačiuose vakarėliuose ir restoranuose, kalėdiniam renginiui kaip tik ieškojo balsingo vyruko, gyvenančio Jungtinėje Karalystėje.

Man širdis pakuždėjo, kad būtent Jolanta – mano gyvenimo moteris, mano antra puselė, – taip Mantas suprato įsimylėjęs.

„Vieną vakarą netikėtai sulaukiau skambučio, kuris mane maloniai nustebino – tai buvo Jolanta. Ji labai nedrąsiai pakvietė mane padainuoti. Tuo metu aš buvau šešerius metus nedainavęs, bet nedvejodamas sutikau su pasiūlymu.

Pradžioje nedrąsiai susirašinėdavome žinutėmis apie muziką, gyvenimą Jungtinėje Karalystėje. Kadangi Jolanta jau gyveno Londone daug metų, turėjo daug pažinčių įvairiose sferose, man buvo įdomu su ja bendrauti, o vieną dieną ji mane pakvietė į svečius padainuoti kartu“, – apie pažintį, kurią galima vadinti be penkių minučių kalėdiniu stebuklu, pasakoja Mantas.

VIDEO: Mantas Vygantas „Tik dėl tavęs“

Jolantos namais jųdviejų balsai neapsiribojo. Jiedu pabandė kartu padainuoti ir vakarėliuose, o pirmasis viešas Manto debiutas įvyko Naujųjų metų vakarėlyje Londone. Nužengus nuo scenos, bendravimas nesibaigė. Anaiptol.

„Pradėjome daugiau kalbėtis telefonu. Jolanta man pasirodė labai jaunatviška, moteris su didele širdimi. Laikui bėgant tiesiog kartu praleisdavome daugiau laiko kartu, ir man širdis pakuždėjo, kad būtent Jolanta – mano gyvenimo moteris, mano antra puselė“, – taip Mantas suprato įsimylėjęs.

Su bendraamžėmis nieko bendra nerado

Pats Mantas augo darnioje šeimoje, jautėsi iš tiesų mylimas. Savarankiškumo teko išmokti anksti, jau nuo 14 metų jis pradėjo gyventi savarankiškai – iš tėvų namų Druskininkuose išsikraustė gyventi į Kauną mokytis Juozo Gruodžio konservatorijoje.

„Savarankiškas tapau labai anksti, turėjau ankstyvus santykius ir pažinau gyvenimą galbūt daug anksčiau nei kiti mano bendramečiai“, – atvirauja Mantas.

Jolantoje jis tvirtina pažinęs ne mamą, ne globėją, o moterį. „Kadangi pats esu subrendęs ir išėjęs į gyvenimą daug anksčiau, su savo vienmetėmis nerasdavau bendros kalbos. Skyrėsi požiūris į gyvenimą, siekiai. O su Jolanta viskas gerai, man viskas jos patinka“, – sako Mantas.

Mylimoji Mantui atrodo graži, be galo jaunatviška, o energijos, kuria ji trykšta, galėtų pavydėti net jo vienmetės moterys.

„Atradau ramybę, gražius šeiminius vakarus, jausmingus pašnekesius. Ji užsispyrusi kaip ir aš, tad kabinamės į gyvenimą nagais ir abu kartu. To man anksčiau trūko“, – teigia Mantas.

„Filmatas“ nuotr. /Mantas Vygantas su mylimąja Jolanta
„Filmatas“ nuotr. /Mantas Vygantas su mylimąja Jolanta

Santykius sutvirtina kelionėse

Išsiskyrus vos kelioms dienoms, jiedu jaučiasi lyg buvę atskirai visą amžinybę. Tad išėję į darbus vienas kitam bent po kelis kartus per dieną paskambina pasidomėti, kaip sekasi. „Neturime vienas nuo kito jokių paslapčių. Nedraudžiame vienas kitam susitikti su draugais, nes pasitikėjimas yra abipusis ir šimtaprocentis“, – tikina jis.

Šiai porai negresia rutina. Abu jie be galo užimti, esą kiekviena diena kruopščiai suplanuota. Jiedu džiaugiasi, jei turi laisvą savaitgalį.

„Bet norėdamas atitrūkti nuo visų darbų ir palepinti savo mylimąją, kiekvienais metais dovanoju poilsinę kelionę į šiltus kraštus, kur galime pabūti tik dviese ir pailsėti nuo visko.

Net ir kelionėse mūsų nuomonės visiškai sutampa. Nukeliavus į svečią šalį, mums nesinori gulėti prie baseino ir beprasmiškai leisti laiką, mums patinka pažinti naują šalį ir jos įžymias vietas“, – apie tai, kad kelionės patikrino jų santykius, kalba Mantas.

Ragina nesivarginti norinčius įžeisti

Tiesa, pradėję kartu gyventi, jiedu niekam apie tai neskelbė. Apie jų draugystę ir bendrą gyvenimą žinojo tik patys artimiausi. Iš pradžių tikrai būta įvairiausių nuomonių: daug kas smerkė, šaipėsi. Pasak Manto, buvo ir kreivų žvilgsnių, ir apkalbų, o ypač daug kritikos strėlių skriejo į Jolantos pusę. Daugiausia pažeminimų ji sulaukdavo iš bendraamžių moterų. Dauguma jų elgėsi it išverstakailės – į akis šypsojosi, o už akių pašaipiai plakė liežuviais.

Vis dėlto porai svarbiausia, kad artimiausi bičiuliai ir šeima visiškai palaiko ir džiaugiasi poros laime. Jolantai buvo svarbi jos vaikų iš buvusių santykių nuomonė, o Mantui – jo tėvų. „Kas įdomiausia, labiausiai pasijutau diskriminuojamas kai kurių artimiausių draugų, iš kurių to nė nesitikėjau. Bet šiuo metu mano gyvenime jų jau nebėra“, – prisipažįsta Mantas.

Kas įdomiausia, labiausiai pasijutau diskriminuojamas kai kurių artimiausių draugų, iš kurių to nė nesitikėjau.

Žinoma, iš pradžių buvo nemalonu girdėti nuolatinį negatyvą savo atžvilgiu, tačiau laikui bėgant pora išmoko į tai nekreipti dėmesio arba viską priimti su humoru.

„Tad tie, kurie mus stengiasi įžeisti, nesivarginkite, nes mes į tai visiškai nereaguojame“, – šypsosi jis. Šiuo metu palaikančių kur kas daugiau, nei pradžioje.

Lietuvoje būtų sunkiau

Mantas pastebi, kad didmiesčiuose gyvenantys žmonės, kurie yra apsiskaitę, puoselėja aukštas vertybes, niekada sau neleidžia įžeidinėti kitų meilės. Be to, keliaudami po šalį Jolanta ir Mantas sutinka ne vieną tokią porą kaip jų. Visų istorijos dažniausiai būna panašios – žmonės bijo apie tai kalbėti garsiai tarp kitų tautiečių. „Kalbėdami viešai siekiame, kad žmonės nebijotų džiaugtis savo laime ir niekam nesiteisintų“, – tikina Mantas.

Vyras mano, kad Lietuvoje jam ir mylimajai būtų kur kas sunkiau kurti tokius santykius – esą su diskriminacija jiedu, ko gero, susidurtų daug dažniau.

„Likę daug sovietinio standarto. Londone yra didelė kultūrinė įvairovė, ko trūksta Lietuvoje. Čia nėra smerkiami tokie santykiai kaip mūsų, vienalyčių santykiai ar kita“, – palygina skirtingų šalių gyventojų požiūrį jis.

Apie vaikus ir santuoką nemąsto

Rodos, šioje istorijoje iki „Jie ilgai ir laimingai gyveno...“ trūksta nedaug. Galbūt tik vestuvių ar vaikų? Mantas atviras – jiedu jau dabar jaučiasi visavertė šeima ir yra be galo laimingi. Jolantos dukrai Mantas jaučiasi atstojantis tėvą. „Bet kas čia žino, ką gyvenimas mums paruošęs? Galbūt apdovanos ir daugiau? Kalbant apie santuoką, mes apie tai negalvojame, nes žiedas ar parašas dokumente neturi reikšmės“, – įsitikinęs pašnekovas.

Jiedu tiesiog džiaugiasi laimingu ir darniu gyvenimu drauge. O skeptikams jis palinkėtų plačiau žvelgti į gyvenimą ir pasidžiaugti kitų laime: „Nors visada nelaimingas žmogus stengiasi išsilieti ir išreikšti savo negatyvą tiems, kurie yra sukūrę laimingą gyvenimą, meilei amžius, religija, tautybė nesvarbu. Tad palinkėčiau daugiau pozityvumo.“

„Filmatas“ nuotr. /Mantas Vygantas ir mylimoji Jolanta
„Filmatas“ nuotr. /Mantas Vygantas ir mylimoji Jolanta

„Mes lygūs“ – specialus žurnalistės Kristinos Aržuolaitienės, 2017 m. gavusios „Žiniasklaidos balso“ apdovanojimą Nacionaliniuose lygybės ir įvairovės apdovanojimuose, projektas.

Jis skaitytojams atskleis temas, kurios visuomenėje skatina lygybę: nepriklausomai nuo lyties, pasirinktos profesijos, seksualinės orientacijos, odos spalvos, socialinės padėties, religijos ar kitų veiksnių, visi esame lygūs.

Visus projekto tekstus rasite ČIA.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Pasaulis kišenėje

Turkijos liros bėdos: kodėl kelionės į Turkiją atpigs tik kai kuriems lietuviams

Aktualu

Ekspertas: kad išliktų įtakinga, Europos Sąjunga turi atsikratyti trijų trūkumų

Aktualu

Didžiojoje Britanijoje klesti „nusikalstamas turizmas“: nauji duomenys šokiruoja

Aktualu

Panevėžyje per avariją apgadinti keturi automobiliai, sužeisti du žmonės

Verslas

Gruzino katorga Lietuvoje: dirbo už „ačiū“, miegojo vilkike, prašė vandens ir duonos

24sek

Veteranų susirinkimas Prienuose: M.Lukauskis vėl suvienys jėgas su V.Šeškumi

Aktualu

V.Adamkus: Rusijos prezidento šokis su Austrijos užsienio reikalų ministre – Europos eižėjimo pradžia

Sportas

Dviratininkės V.Šumskytė ir A.Savičiūtė – Europos jaunių vicečempionės!

Aktualu

Trys lietuviai Šiaurės Airijoje nubausti už neteisėto įdarbinimo veiklą

Aktualu

Buvęs Donaldo Trumpo rinkimų kampanijos vadovas Paulas Manafortas pripažintas kaltu dėl mokesčių vengimo

Aktualu

Buvęs D.Trumpo patarėjas Michaelis Cohenas pripažintas kaltu dėl rinkimų kampanijos pažeidimų

Aktualu

Saulius Žukas: Kaip mokome skaityti. Darželis

Vardai

Itališka Karinos Jeremian šeimos šventė: sūnaus krikštatėviais tapo Martynas ir Viktorija Pociai

Vardai

Sudaužytų širdžių virpintojas „Rhye“ stebuklingu balsu užbūrė Vilniaus publiką

Aktualu

Čečėnija: išpuolius jau rengia užverbuoti 11-mečiai vaikai

24sek

NBA naujokų verdiktas – niekas netiki, kad Luka Dončičius dominuos už Atlanto

Vardai

Menininkas Donatas Dubauskas su valtorniste Greta į savo vestuves atriedėjo didžiaračiais dviračiais

Vardai

Milijonieriumi vadinęsis Aaronas Perezas už nepilnamečių pornografijos laikymą atsidūrė JAV kalėjime

Aktualu

Panevėžio rajone girtą „Mitsubishi“ vairuotoją išdavė keisti manevrai

24sek

Broliai Lavrinovičiai atsisveikino su Panevėžiu: „Įsimylėjome šį miestą“

Naujienos

Pasaulis kišenėje

Turkijos liros bėdos: kodėl kelionės į Turkiją atpigs tik kai kuriems lietuviams

Aktualu

Ekspertas: kad išliktų įtakinga, Europos Sąjunga turi atsikratyti trijų trūkumų

Aktualu

Didžiojoje Britanijoje klesti „nusikalstamas turizmas“: nauji duomenys šokiruoja

Aktualu

Panevėžyje per avariją apgadinti keturi automobiliai, sužeisti du žmonės

Verslas

Gruzino katorga Lietuvoje: dirbo už „ačiū“, miegojo vilkike, prašė vandens ir duonos

24sek

Veteranų susirinkimas Prienuose: M.Lukauskis vėl suvienys jėgas su V.Šeškumi

Aktualu

V.Adamkus: Rusijos prezidento šokis su Austrijos užsienio reikalų ministre – Europos eižėjimo pradžia

Sportas

Dviratininkės V.Šumskytė ir A.Savičiūtė – Europos jaunių vicečempionės!

Aktualu

Trys lietuviai Šiaurės Airijoje nubausti už neteisėto įdarbinimo veiklą

Aktualu

Buvęs Donaldo Trumpo rinkimų kampanijos vadovas Paulas Manafortas pripažintas kaltu dėl mokesčių vengimo

Aktualu

Buvęs D.Trumpo patarėjas Michaelas Cohenas pripažintas kaltu dėl rinkimų kampanijos pažeidimų

Aktualu

Saulius Žukas: Kaip mokome skaityti. Darželis

Vardai

Itališka Karinos Jeremian šeimos šventė: sūnaus krikštatėviais tapo Martynas ir Viktorija Pociai

Vardai

Sudaužytų širdžių virpintojas „Rhye“ stebuklingu balsu užbūrė Vilniaus publiką

Aktualu

Čečėnija: išpuolius jau rengia užverbuoti 11-mečiai vaikai

24sek

NBA naujokų verdiktas – niekas netiki, kad Luka Dončičius dominuos už Atlanto

Vardai

Menininkas Donatas Dubauskas su valtorniste Greta į savo vestuves atriedėjo didžiaračiais dviračiais

Vardai

Milijonieriumi vadinęsis Aaronas Perezas už nepilnamečių pornografijos laikymą atsidūrė JAV kalėjime

Aktualu

Panevėžio rajone girtą „Mitsubishi“ vairuotoją išdavė keisti manevrai

24sek

Broliai Lavrinovičiai atsisveikino su Panevėžiu: „Įsimylėjome šį miestą“

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką