TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokslininkai: ar jūsų seksualinės fantazijos yra normalios?

N-18
Moteris
Fotolia nuotr. / Moteris
Šaltinis: 15min
0
A A

Kiekvienas mūsų turi seksualinių fantazijų, apie kurias greičiausiai nėra niekam prasitaręs. Dažniausiai gąsdina mintis – o kaip sureaguos mano partneris? Ar tai jam bus priimtina? Ar galima jas įgyvendinti realybėje? O gal geriau mano mintys ir toliau lieka tik fantazija...

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Fantazijos juk dėl to ir vadinamos fantazijomis, kad joms nebūtina virsti tikrove, juk svarbiausias fantazijų tikslas – sujaudinti save ir savo partnerį. Juolab kad realiame gyvenime ne viskas vyksta taip, kaip knygose ar filmuose, kuriuose situacija gerokai pagražinama.

Taigi, kai seksualinės fantazijos tapo mokslininkų tyrimo sritimi, nuspręsta išsiaiškinti, kas yra priimtina, o kas ne. Nors su teiginiais, įvardijančiais „normalias seksualines fantazijas“, tikrai nebūtina sutikti.

Prestižinis Journal of Sexual Medicine atsakymas yra toks: „Iš medicininės pusės mes žinome, kokios patologinės fantazijos vyrauja, kadangi tokios susijusios su skausmu ar yra būtinos ir neįprastos tam, kad partneriai pasiektų malonumą (tai gali būti situacijos, objektai ar kas nors itin individualaus). Tačiau kas dar slypi už netipinių fantazijų skraistės? Nusprendėme apklausti žmones“, – sakė tyrimo autorius Christianas Joyalas. Jis tikino, kad mokslininkų tikslas buvo apibrėžti seksualinių fantazijų normas ir tuo pačiu išsiaiškinti patologijas.

Tyrimas buvo vykdomas (tokio pobūdžio, kai norima apibrėžti lytinius nukrypimus – pirmą kartą) Monrealio universitete, Kanadoje. Iš viso seksualines fantazijas išsamiai aprašyti sutiko 1517 suaugusių žmonių (799 vyrai ir 718 moterų), kurių amžiaus vidurkis yra 30 metų. Kokie rezultatai? Teigiama, kad įprastų fantazijų būta kur kas daugiau nei netipinių. 

Taip pat skaitykite: Kokį vyrų elgesį moterys labiausiai vertina lovoje

  • Pasirodo, seksualinės fantazijos tarp abiejų lyčių yra labai įvairios. Ir tik kelios jų gali būti apibūdintos kaip retos, neįprastos ar tipinės.
  • Vyrai seksualinių fantazijų turi daugiau ir apibūdina jas gerokai ryškiau nei moterys. Taip pat tyrimas atskleidžia, kad daugeliui moterų (nuo 30 iki 60 proc.) seksualines fantazijas sukelia tokie veiksmai kaip būti surištai, pliaukštelėjimas ir pan. Tai yra – leidimas dominuoti vyrui, o pačiai buvimas nuolankiai ir paklusniai.
  • Įdomu ir tai, kad, pavyzdžiui, moterys, skirtingai negu vyrai, atskiria fantazijas, aistrą ir realybę. Damos, kurių fantazijose dominuoja nepažįstamasis, verčiantis jas būti nuolankiomis, nenori, jog tai taptų realybe. Na, o vyrai... Vyrai su mielu noru išpildytų geismingas svajones, tarkime, seksą trise.
  • Kaip ir buvo tikėtasi, moterų fantazijose vieno iš partnerių dominavimas yra kur kas dažnesnis nei vyrų. Be to, jie kur kas labiau, palyginti su damomis, trokšta nesantuokinio sekso. 
  • Vienas iš labiausiai intriguojančių atradimų tyrime – faktas, kad itin daug vyrų turi išskirtinių seksualinių fantazijų, susijusių su transseksualais (angl. shemale), su analiniu seksu tarp vyro ir moters bei su noru stebėti savo partnerę, besimylinčią su kitu vyru arba su moterimi. Teigiama, kad to negalima paaiškinti, remiantis evoliucija bei biologija, tačiau tokios fantazijos gana populiarios tarp vyrų.

Taip pat skaitykite: Jausmingos paslaptys: kaip patirti ilgiausią orgazmą

Tyrėjai išvadas sieja ir su socialiniu fenomenu vadinama „50 pilkų atspalvių“ trilogija. (O kaip be šios knygos ar ne?). Beje, tie, kurie fantazijose troško būti nuolankiaisiais, taip pat fantazavo ir apie norą dominuoti, o tai, pasak mokslininkų, susiję su dar didesniu pasitenkinimu. 

Psichologai taip pat susiduria su klausimu, ar apskritai normalu fantazuoti apie seksą su kitu asmeniu. Pasirodo, daugelis mano, kad jeigu partneris galvoja apie kitą ar net kuria seksualinius scenarijus su juo, santykiuose ar sekse yra kažkas blogai. Ar tikrai?

Kai kurie žmonės niekada arba retai fantazuoja apie seksą, dar kiti kaip tik patiria neapsakomai aštrių išgyvenimų, pasitelkdami jau minėtas fantazijas. Šiuo atveju mūsų smegenys yra svarbiausias ir seksualiausias dalykas, nuo kurio priklauso pasitenkinimas, kai negana fizinės stimuliacijos, arba mes trokštame kažko daugiau.

Taip pat skaitykite: Kaip „teisingai“ mylėti vyrą

Sveikos fantazijos gali būti susijusios su jūsų partneriu, nepažįstamaisiais, įžymybėmis, be to, tai nereiškia, kad viskas įvyks ir realiame gyvenime. Na, o tos, kurias norėtumėte įgyvendinti realiai, greičiausiai yra susijusios su neįgyvendintais norais ir troškimais. Dažnai fantazijos lieka mūsų galvoje lyg koks kuras, įžiebiantis aistros ugnį. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką