Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Namų tvarka: nuo magijos iki manijos...

Namų tvarkymas
Fotolia nuotr. / Namų tvarkymas
Šaltinis: ŽLG
0
A A

Mėgstate tvarkyti namus? Manote esanti pedantiška švaruolė ir laikote tai vienu geriausių savo bruožų?

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Namų tvarkymas – pats paprasčiausias būdas patirti pasitenkinimą. Malonu greitai pamatyti darbo rezultatus. Neoficialiais duomenimis, net 64 proc. švaruolių pedantų malonumą patiria tik pamatę rezultatą, o 22 proc. didžiausią malonumą teikia pats tvarkymo procesas.

Kalbama, esą noras tvarkytis perduodamas iš kartos į kartą. Tarkime, jeigu mama visą gyvenimą vaikė dulkes, tuo norėdama įrodyti tikrąjį moters pašaukimą, greičiausiai ir jos dukra elgsis panašiai. Vis dėlto dažnai noro bet kokia kaina išlaikyti pedantišką švarą motyvai slypi kur kas giliau.

 

Tvarkos slėpiniai

S. Freudas tikino, kad rūpinimasis pedantiška švara – seksualinio nepasitenkinimo rezultatas. O šiuolaikiniai psichoanalitikai linkę manyti, kad tai nebūtinai turi būti seksualinis nepasitenkinimas. Bet kokiu atveju, pedantiškas ir perdėtai uolus ir nuolatinis kambarių tvarkymas – svari priežastis susimąstyti, kad jūsų gyvenime kažkas ne taip.  

Pasitaiko, kad pedantiška tvarka – asmenybės bruožas. Veikiausiai manote, kad gyvenime visada esate teisi. Ir jei bendraujant su aplinkiniais, jums nepavyksta įgyvendinti šio principo, savo pozicijas greičiausiai mėginsite įtvirtinti skrupulingai tvarkydama namus. Šioje srityje galite į valias numalšinti valdžios troškulį, paveikslą pakabindama būtent ant tos, o ne kitos sienos, sustatydama baldus savo numatyta tvarka ir pan.

 

Tvarkymasis padeda...

... pradėti naują gyvenimo etapą

Dažniausiai ką nors nauja žmonės pradeda nuo namų ruošos. Nuplaudami dulkes, kurios susikaupė praeityje, atverdami duris naujiems įvykiams.

 

... atsikratyti neigiamų emocijų

Nemalonumai darbe, o gal piktas apiburnojimas parduotuvėje? Pirmyn valyti dulkių! Greitai pamiršite nemalonumus. Kita vertus, neigiama energija – irgi energija. Supykę namus sutvarkysite greičiau ir kruopščiau.

 

... suaktyvinti či energijos tėkmę

Anot fegšui, tvarkingi namai prisipildo teigiamos gyvybinės či energijos. Juk niekas nedrįs ginčytis, kad švaroje gyventi lengviau ir jaukiau nei netvarkoje.

 

... surikiuoti mintis

Dėliodami daiktus iš vienos vietos į kitą, į lentynėles sudedame ir savo mintis. Tvarkydami namus, netikėtai galime rasti atsakymą į seniai smegenis varginusį klausimą, apsispręsti dėl pasirinkimo ar tiesiog sustabdyti pašėlusiu greičiu besisukančias mintis – kartais tai irgi labai svarbu.

 

... sustiprinti savigarbą

Perstatydami baldus ar tvarkydami namus, žmonės pajaučia savo vertę. Jie jaučiasi kontroliuojantys procesą, esantys patys sau viršininkai.

 

Liguista švaros manijos

Jei namuose nuolat ką nors tvarkote, valote, dėliojate iš vienos vietos į kitą, pykstate ant artimųjų už ne vietoje paliktas šlepetes ar netyčia išlietą arbatą, veikiausiai esate užvaldyti, tiesiog apsėsti buities. Toks jūsų būdas griauna santykius su aplinkiniais, kenčiate ir jūs, ir jums artimi žmonės.

Ką daryti? Pradėkite pasipriešinti įprastai tvarkai ir pedantizmui. Juk tvarkymosi procesas yra begalinis: dulkės nuolat kaupiasi, nešvarių indų buvo ir bus (juk mes kasdien valgome), kaip ir nešvarių drabužių.

Buitis greitai ir labai gali užnuodyti, apkartinti mūsų gyvenimą. Todėl privalome sustabdyti save patys, kol netapome priklausomi nuo buities įgeidžių. Antraip paskęsime nuolatinėje įtampoje, būsime nuolat sudirgę, pikti, galiausiai nepatenkinti savimi.

Kaip išguiti pedantizmą? Būtina suplanuoti buities darbus. Pavyzdžiui, kambarius tvarkyti kartą ar du per savaitę ir ne daugiau. Patalynę keisti kartą per dvi savaites, per mėnesį ar pan. ir ne daugiau. Planuokime taip, kaip mums atrodo tinkamiausia, tik negriaukime nusistatytos tvarkos.   

 

Ką slepia pedantizmo kaukė

Vidinį nerimą, verčiantį nuolat šluostyti dulkes, nuolatinę įtampą, trukdančią atsipalaiduoti ir patirti gyvenimo teikiamų malonumų; užslėptą depresiją, nepasitikėjimo savimi ir vienišumo jausmą ir t. t. Kai žmogus nesusitvarko pats su savimi, jis puola tvarkyti išorinę aplinką. Taigi, užuot kuopę namus, stverkite šluotą ir „užsukite“ į savo vidų. Analizuokite savo jausmus, emocijas, mintis, stebėkite, atpažinkite naujus potyrius, impulsus, nuotaikas. Įpratę skirti pakankamai dėmesio savo vidinei būsenai, išmoksite balansuoti tarp išorinės ir sielos tvarkos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką