Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Netradiciniai pažinčių būdai

Jis ir Ji
Fotolia nuotr. / Jis ir Ji
Šaltinis: 15min
0
A A

Mūsų laikų visuomenė tampa vis labiau izoliuota. Žmonės skundžiasi, jog jaučiasi vieniši, negali susirasti draugų, kamuoja liūdesys. Būtent dėl šių priežasčių ir kuriasi vis daugiau ir įvairesnių savotiškų psichologinės pagalbos klubų. Tiesa, Lietuvoje tokių klubų dar beveik nėra arba jeigu kažkur ir egzistuoja, greičiausiai atsitvėrę nuo plačiosios visuomenės. Nors šių klubų idėjos tikrai visai neblogos. Verta pamąstyti…

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Žaidimas „Surask mane“

 

Gana įdomus dalykas: psichologiniai susipažinimo žaidimai. Tai prasidėjo Amerikoje, berods, Niujorke. Žaidimo esmė tokia: norintis susirasti partnerį ateina į klubą. Čia darbuotojas jį kruopščiai „ištardo“ apie įsivaizduojamą jo svajonių partnerį: kaip jis turėtų atrodyti (t.y. akių, plaukų spalva, kūno sudėjimas, ūgis ir pan.), koks turėtų būti jo būdas, elgesys…. Duomenys suvedami į kompiuterį ir pagal juos ieškomas tinkamas kandidatas. Kai toks atsiranda, žmogus gauna kvietimą į vakarėlį. Tarp daugybės svečių turi atrasti savo partnerį. Beje, visi svečiai irgi būna savo poros ieškantys žmonės. Klubo darbuotojų skaičiavimu, tikrąją porą vakarėlyje atpažįsta apie 30-40 procentų žmonių. Iš jų rimtus santykius užmezga apie 20 procentų porų.

 

Švelnumo terapija

 

Kai kuriose šalyse egzistuoja ir tokie netradicinių pažinčių klubai. Niujorke, Londone ir kitur veikia glamonių ir komplimentų klubai. Juose paprastai nebūna jokio sekso, nuogybių ir nešvankybių. Tiesiog žmonės vienas kitą glosto, sako malonius komplimentus ir įvairius švelnius žodelius.

Teigiama, kad šie klubai vienišiams šimtąkart geriau nei psichoterapija ar antidepresantai. Juk iš tiesų kartais iki dvasios pilnatvės mums nereikia didelių dalykų, tik trupučio dėmesio, šilumos ir nuoširdaus prisilietimo. Ypač kai gyveni vienui vienas ir prieš miegą nėra kam sušildyti sužvarbusių kojų...

 

Juoko klubas

 

Tokių neoficialių klubų pasaulyje jau ne vienas. Tiesa, tiesiogiai jie nėra skirti susipažinti vienišiams. Bet tai puiki galimybė susitikti žmonėms ir išsivaduoti nuo niūrių minčių. Tai, kad tokie klubai egzistuoja ne vienerius metus, įrodo, jog žmonėms jų reikia. Juoko klubų principas paprastas. Sutartu laiku ir sutartoje vietoje (paprastai kur nors gryname ore) susirenka grupė žmonių, pasakoja įvairius juokingus dalykus ir raitosi iš juoko. Jei kada gyvenime turėjote progos taip pasijuokti, tikriausiai žinote, kaip tai užkrečiama. Ir visai nesvarbu, ką pasakoji. Gali nepasakoti ir nieko, tiesiog imituoti užkrečiamą juoką. Kai juoko mechanizmas įsibėgėja, juokas ima net iš parodyto piršto. Sako, tokia terapija netgi veiksmingesnė nei krosas ar mankšta. Be to, geros nuotaikos doze pasikraunama visai dienai ar net kelioms.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką